5G, еМалятко і відмова від паперових трудових книжок: цифрові зміни в Україні в 2020-му

У 2020 році уряд має намір повністю перевести Україну в смартфони

Син випадково відправив фото свого сексу матері
Син випадково відправив фото свого сексу матері

Син випадково відправив фото свого сексу матері / Фото: Pixabay

Ось уже кілька років, як в Україні проводиться масштабна цифровізація. Ми вже розповідали, що в 2019 році запрацювала послуга з перенесення абонентських номерів – MNP, яка дозволяє українцям змінити оператора, але при цьому зберегти номер телефону, в Києві почали вводити єдиний електронний квиток для поїздок в муніципальному громадському транспорті, а рецепти на деякі ліки приходять пацієнтам по SMS. На цей рік також заплановано чимало нововведень, сайт "Сьогодні" розповідає, яких цифрових змін можна очікувати у 2020 році.

Документи в смартфоні

16 грудня стартував період бета-тестування мобільного застосунку "Дія", який дозволяє перенести водійські права і техпаспорт на смартфон. Тестування незабаром закінчиться, і вже в найближчі місяць-два українці, за заявами влади, зможуть скористатися цим застосунком.

Першими оцифрувати можна буде водійські права і техпаспорт. Щоб їх оформити, потрібно буде тільки завантажити на смартфон вищезгаданий застосунок і пройти електронну ідентифікацію. Якщо всі відомості про вас є в єдиній інформаційній системі МВС, то електронні документи згенеруються автоматично.

В уряді зазначають, що в найближчому майбутньому в застосунок хочуть додати студентські квитки, ідентифікаційні номери і паспорти.

Цифрові трудові книжки

У 2019 Кабінет міністрів оголосив про початок викорінення паперового документообігу і, зокрема, саме трудових книжок. вперше про намір скасувати трудові книжки міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет згадав ще у вересні і зазначив, що трудові книжки повинні, нарешті, стати історією.

Пізніше Дубілет повідомив, що вже запущено в роботу законопроект і акти Кабміну, які скасують обов'язковість трудових книжок. Відомо, що в результаті такої реформи трудові книжки вилучати й утилізувати ніхто не буде. Вони залишаться у людей на руках або у кадровиків. Кожна людина зможе як і раніше фіксувати інформацію про своє працевлаштування в трудовій книжці, достатньо буде попросити про це роботодавця. Однак заповнення і подача трудових книжок не будуть обов'язковими. А замінить їх електронний цифровий реєстр, куди і буде вноситися інформація про працевлаштування, стаж, звільнення тощо.

27 грудня Кабінет міністрів затвердив законопроект "Про працю", який і передбачає перехід на цифрові реєстри замість паперових трудових книжок. Так що у 2020 році вже сміливо можна очікувати таких змін.

Навчання цифрової грамотності

Міністерство цифровий трансформації провело дослідження, в ході якого з'ясувалося, що 53% українців дуже погано володіють цифровими навичками.

Вже 21 січня 2020 року буде апущена національна освітня онлайн-платформа з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта", яка буде складатися з п'яти курсів для різних цільових аудиторій і буде показана у формі серіалу. Спочатку на платформі з'являться тільки три курси:

 • базовий курс;
 • курс цифрової грамотності для вчителів;
 • курс для батьків "Онлайн безпека для дітей".

Замість рівнів під час навчання будуть сезони і серії, а перейти до наступної серії не можна буде, поки не переглянеш і не здаси тести по попередній. Серіал буде доступний для всіх безкоштовно, до того ж планується три мови: українська, російська та жестова мова.

Послуга для батьків еМалятко

На початку січня в Харкові запустили комплексну послугу для молодих батьків еМалятко, і вже є можливість отримати шість послуг усього по одній заяві в пологовому будинку (реєстрація народження дитини, призначення допомоги при народженні дитини, визначення громадянства дитини тощо).

Усього еМалятко передбачає десять послуг для батьків новонароджених і об'єднує 8 сервісів. У січні послугу запускають ще в десяти українських містах: Києві, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Кривому Розі, Львові, Луцьку, Вінниці та Маріуполі.

За допомогою цього сервісу можна буде скористатися такими послугами, як:

 • державна реєстрація народження дитини;
 • реєстрації місця проживання дитини, що народилася;
 • призначення допомоги при народженні дитини;
 • реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров'я;
 • реєстрація народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
 • отримання посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї;
 • визначення походження дитини, що народилася, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
 • визначення приналежності дитини до громадянства України;
 • привласнення дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
 • призначення допомоги багатодітним сім'ям.
00:00:00 / 00:00:00

5G в Україні

У травні 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко підписав указ "Про забезпечення послуг для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління" і зазначив, що зв'язок 5G в 2020 році запрацює в більшості країн ЄС, тому він схвалив указ, який чітко визначає графік запуску зв'язку п'ятого покоління в Україні у 2020 році.

Наразі в уряді відзначають, що для переходу на зв'язок нового покоління потрібно повністю розібратися з впровадженням 3G-4G по всій Україні, тому в тому, що 5G запрацює у 2020 році, є сумніви.

Нагадаємо, що, коли ми говоримо про 5G, мова йде не стільки про абонентів, скільки про промислове використання, тому що це технологія в основному не для для масового ринку. Саме 5G дозволить запускати автомобілі на самокеруванні і передавати величезні обсяги інформації всього за кілька секунд.

Головною перевагою нового покоління мобільного зв'язку повинна стати швидкість передачі даних. Вважається, що середня швидкість 5G сягатиме 1-2 Гбіт/с. Технологія 5G також може забезпечити більш високу пропускну здатність у порівнянні з технологіями 4G. Таким чином, впровадження новітньої технології зв'язку залишається важливим етапом цифровізації в Україні.

На даний момент оператори масово розширюють підключення 4G, прагнучи до того, щоб якомога більше населених пунктів було охоплено новим поколінням зв'язку. У Мінцифрі ж відзначають, що в найближчому майбутньому хочуть забезпечити покриттям інтернету 90% населення.

Цифровізація для віруючих

Буквально на днях стало відомо, що користувачі смартфонів скоро зможуть скористатися застосунком від Православної церкви України.

Як розповів спікер ПЦУ архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, мобільний додаток буде працювати на операційних системах iOS і Android. Відповідно завантажити його можна буде в App Store і Play Market.

"Це застосунок "Моя церква", де можна буде знайти найбільш затребувану інформацію. Наприклад, за календарем чи найближчим приходом, храмом ПЦУ. Або інші питання, які виникають у зв'язку з церковним життям і які можна вирішити через засоби сучасної комунікації", – розповів архієрей.

2020 Україна зміни
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
В какую комбинацию может вылиться смесь детского увлечения хендмейдом и диплом математика, откуда ждать вдохновения, как колдовать в домашних условиях рассказывает графический дизайнер Наталья Белоусова. Когда ты поняла, что тебе нравится быть дизайнером и почему тебе это нравится? Такого дня, чтобы я проснулась и поняла, что пора в дизайн, не было. Скорее, я бессознательно и не спеша к этому шла с детства. Где-то с первого по четвертый класс я буквально п...
Новости компаний
Собираясь в отпуск, лучше спланировать все до мелочей, чтобы отдых прошел хорошо. Поэтому мы подготовили для вас гид по Бердянску! Тёплое море и песчаные пляжи – это далеко не всё, чем может порадовать отдыхающих курортный Бердянск. В этой статье мы расскажем, что обязательно нужно посетить в нашем городе, чтобы провести время с пользой и оставить об отдыхе в Бердянске наилучшие воспоминания. Как добраться? Где покушать? Развлечения Медицина Салоны красоты...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...