"Продовжувати реформи не можна скасувати": плани Верховної Ради на 2020 рік

Кожна з парламентських політсил має свої погляди на те, що потрібно зробити в майбутньому році і чого не можна допустити

Фото: М. Марків
Фото: М. Марків

Фото: М. Марків

Верховна Рада, обрана на позачергових виборах в липні 2019 року, продемонструвала за перші місяці роботи буквально чудеса законотворчості. Наявність у парламенті монокоаліціі – тобто коаліції, що складається з однієї партії, – дозволяла приймати закони без довгих дискусій і складних внутріпарламентських "договорняків".

"Проколи", звичайно, траплялися: за чотири місяці роботи з тих чи інших причин законопроекти, винесені в зал, не отримали необхідної кількості голосів. Так, наприклад, сталося з проектом, який регулює сферу азартних ігор, проектом, який відміняє "поправки Лозового", і т.д. Але в загальній статистиці успішних голосувань ця "ложка дьогтю" була практично непомітна.

Однак у 2020 році парламент чекають більш серйозні випробування. Затвердження змін до Конституції, яких нова влада генерувала досить багато, потребуватиме вже 300 голосів. І без допомоги інших фракцій монокоаліціі не обійтися. Крім того, в новому році Верховна Рада зіткнеться з необхідністю прийняття рішень щодо вельми складних і дискусійних питаннь. Як, наприклад, питання продажу землі. Можливо, будуть розроблені і винесені на обговорення новий закон про особливий статус Донбасу, про амністію сепаратистів і так далі. Очевидно, що їхні затвердження буде великим викликом для парламенту. Все це, укупі з прагненням опозиційних фракцій "показати зуби" більшості і спробувати хоч якось реалізувати свої передвиборчі програмні обіцянки, обіцяє зробити майбутній парламентський рік вельми непростим.

Сайт "Сьогодні" розпитав представників парламентських фракцій про плани на майбутній рік, першочергові цілі і принципові завдання.

Олександр Корнієнко, фракція "Слуга народу":

- У 2020-му продовжимо реформи, розпочаті в 2019-му. У нас є три важливих блоки, за якими маємо намір працювати. Це мир і посилення обороноздатності, затвердження законів, які допоможуть нашій армії бути більш ефективною і які посилять її.

Далі – економічний блок: економічні реформи, відкриття ринків, надання більшого доступу на ринки. Будемо вирішувати ці завдання, одночасно пам'ятаючи про потреби найбільш незахищених верств населення.

Третій блок – антикорупція, встановлення справедливості – тобто, в тому числі, робота над реформуванням судових органів, продовження процесів з перезапуску антикорупційних органів. Ми вже працюємо над цим і в майбутньому році маємо намір продовжити цю роботу.

Нарешті, в наступному році ми завершимо реалізацію тих конституційних ініціатив, які були розпочаті восени нинішнього року. Як ви знаєте, багато проектів зі зміни до Конституції було прийнято в першому читанні і відправлено до Конституційного суду. У майбутньому році нас очікує голосування по цих проектах. Упевнений, що щодо принципових і важливих змін ми наберемо необхідні 300 голосів.

Юрій Павленко, фракція "Оппоплатформа – За життя":

- Для нас ключова позиція – законопроекти, що стосуються реалізації Мінських домовленостей, які будуть сприяти досягненню миру на Донбасі. Ми ці законопроекти підготували і готові до дискусії з усіма фракціями з тим, щоб ці проекти стали законами.

Другий момент – скасування або перегляд всіх так званих "реформ", які затверджувала попередня влада. Це і медична реформа, і пенсійна, і реформа в сфері освіти. Також ми будемо наполягати на скасуванні мовного закону. Зокрема, на тому, щоб в повній мірі були враховані рекомендації Венеціанської комісії. Будемо наполягати на відновленні соціальної справедливості по відношенню до чорнобильців, багатодітних сімей, ветеранів війни, пенсіонерів-військовослужбовців і так далі з урахуванням рішень Конституційного суду з цих питань.

Третє – ми напрацювали комплекс законопроектів, що стосуються захисту прав дітей, починаючи від дітей сиріт і закінчуючи захистом дітей, які постраждали від війни.

Четверте, є напрацьований пакет законопроектів, здатних забезпечити економічне зростання, захистити національного виробника. Частина з них вже зареєстрована, над частиною ще працюємо і незабаром представимо в парламент.

Нарешті, ми маємо намір жорстко відстоювати інтереси селян. Наше завдання – не допустити антиукраїнського відкриття ринку землі. Ми внесли більше всіх – близько 3,5 тисяч правок до проекту закону про ринок землі. І будемо активно протистояти спробам нової влади продати за безцінь землю іноземцям.

Сергій Тарута, фракція "Батьківщина":

- У фракції є програма – це "Новий курс", з яким партія "Батьківщина" йшла на вибори. На жаль, партія не отримала більшість голосів, ми перебуваємо в опозиції і тому не можемо в повному обсязі реалізувати цю програму.

Ми працюємо над законодавством, пропонуємо свої проекти. Але, якщо проаналізувати чотири місяці роботи нового парламенту в 2019 році, то можна побачити, що проекти, підготовлені опозицією, практично не потрапляють до порядку денного. Принципові правки до проектів переважно ігноруються.

Звичайно, ми відстоювали свою позицію, яку підтримали громадяни України, віддавши голос за "Батьківщину" і депутатів-мажоритарників з фракції. І будемо це робити всіма доступними парламентськими методами в майбутньому році. А як інакше?

Ми продовжимо відстоювати інтереси аграріїв, жителів села. Тому що ініційовані владою зміни щодо ринку землі – великий злочин.

Ірина Геращенко, фракція "Європейська солідарність":

- Наша фракція буде дуже жорстко стояти на сторожі територіальної цілісності і суверенітету України – як парламентська варта. У цьому ми бачимо свою головну місію в нинішньому парламенті.

Ми зареєстрували багато проектів законів, які стосуються посилення обороноздатності української армії, проектів у сфері безпеки, підтримки ветеранів тощо. Також безліч проектів стосуються лібералізації економіки. Будемо працювати над тим, щоб наші напрацювання було розглянуто і затверджено.

Роман Лозинський, фракція "Голос":

- Зараз в першу чергу ми повинні зміцнювати інституції. Тому всі проекти та ініціативи, які будуть стосуватися державної служби, органів державної влади повинні затверджуватися не в контексті політичної доцільності або поточних інтересів тієї чи іншої політсили. Ці зміни повинні посилювати державу. Ми повинні досягти того, щоб при зміні прізвищ або персоналій ефективність і суть роботи антикорупційних органів та інших державних інституцій не змінювалася. Щоб державні службовці працювали виключно на державу Україна і в інтересах держави Україна, а не на якихось окремих людей або окремі політичні сили. І в майбутньому році ми маємо намір наполягати саме на такому підході.

Другий важливий блок стосується питань безпеки. Ми будемо наполягати, щоб це питання було детально опрацьовано, необхідні проекти – затверджені. Ми маємо платформу – Тимчасову спеціальну комісію з питань формування та реалізації державної політики з відновлення територіальної цілісності і забезпечення суверенітету України. В рамках цієї комісії і будемо напрацьовувати план України з реінтеграції територій Донбасу і Криму і повернення на ці українські території миру.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, як пройшов останній пленарний день у Раді в 2019 році.

00:00:00 / 00:00:00
Верховна Рада 2020 плани
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
В какую комбинацию может вылиться смесь детского увлечения хендмейдом и диплом математика, откуда ждать вдохновения, как колдовать в домашних условиях рассказывает графический дизайнер Наталья Белоусова. Когда ты поняла, что тебе нравится быть дизайнером и почему тебе это нравится? Такого дня, чтобы я проснулась и поняла, что пора в дизайн, не было. Скорее, я бессознательно и не спеша к этому шла с детства. Где-то с первого по четвертый класс я буквально п...
Новости компаний
Собираясь в отпуск, лучше спланировать все до мелочей, чтобы отдых прошел хорошо. Поэтому мы подготовили для вас гид по Бердянску! Тёплое море и песчаные пляжи – это далеко не всё, чем может порадовать отдыхающих курортный Бердянск. В этой статье мы расскажем, что обязательно нужно посетить в нашем городе, чтобы провести время с пользой и оставить об отдыхе в Бердянске наилучшие воспоминания. Как добраться? Где покушать? Развлечения Медицина Салоны красоты...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...