"Продовжувати реформи не можна скасувати": плани Верховної Ради на 2020 рік

Кожна з парламентських політсил має свої погляди на те, що потрібно зробити в майбутньому році і чого не можна допустити

Фото: М. Марків

Фото: М. Марків

Верховна Рада, обрана на позачергових виборах в липні 2019 року, продемонструвала за перші місяці роботи буквально чудеса законотворчості. Наявність у парламенті монокоаліціі – тобто коаліції, що складається з однієї партії, – дозволяла приймати закони без довгих дискусій і складних внутріпарламентських "договорняків".

"Проколи", звичайно, траплялися: за чотири місяці роботи з тих чи інших причин законопроекти, винесені в зал, не отримали необхідної кількості голосів. Так, наприклад, сталося з проектом, який регулює сферу азартних ігор, проектом, який відміняє "поправки Лозового", і т.д. Але в загальній статистиці успішних голосувань ця "ложка дьогтю" була практично непомітна.

Однак у 2020 році парламент чекають більш серйозні випробування. Затвердження змін до Конституції, яких нова влада генерувала досить багато, потребуватиме вже 300 голосів. І без допомоги інших фракцій монокоаліціі не обійтися. Крім того, в новому році Верховна Рада зіткнеться з необхідністю прийняття рішень щодо вельми складних і дискусійних питаннь. Як, наприклад, питання продажу землі. Можливо, будуть розроблені і винесені на обговорення новий закон про особливий статус Донбасу, про амністію сепаратистів і так далі. Очевидно, що їхні затвердження буде великим викликом для парламенту. Все це, укупі з прагненням опозиційних фракцій "показати зуби" більшості і спробувати хоч якось реалізувати свої передвиборчі програмні обіцянки, обіцяє зробити майбутній парламентський рік вельми непростим.

Сайт "Сьогодні" розпитав представників парламентських фракцій про плани на майбутній рік, першочергові цілі і принципові завдання.

Олександр Корнієнко, фракція "Слуга народу":

- У 2020-му продовжимо реформи, розпочаті в 2019-му. У нас є три важливих блоки, за якими маємо намір працювати. Це мир і посилення обороноздатності, затвердження законів, які допоможуть нашій армії бути більш ефективною і які посилять її.

Далі – економічний блок: економічні реформи, відкриття ринків, надання більшого доступу на ринки. Будемо вирішувати ці завдання, одночасно пам'ятаючи про потреби найбільш незахищених верств населення.

Третій блок – антикорупція, встановлення справедливості – тобто, в тому числі, робота над реформуванням судових органів, продовження процесів з перезапуску антикорупційних органів. Ми вже працюємо над цим і в майбутньому році маємо намір продовжити цю роботу.

Нарешті, в наступному році ми завершимо реалізацію тих конституційних ініціатив, які були розпочаті восени нинішнього року. Як ви знаєте, багато проектів зі зміни до Конституції було прийнято в першому читанні і відправлено до Конституційного суду. У майбутньому році нас очікує голосування по цих проектах. Упевнений, що щодо принципових і важливих змін ми наберемо необхідні 300 голосів.

Юрій Павленко, фракція "Оппоплатформа – За життя":

- Для нас ключова позиція – законопроекти, що стосуються реалізації Мінських домовленостей, які будуть сприяти досягненню миру на Донбасі. Ми ці законопроекти підготували і готові до дискусії з усіма фракціями з тим, щоб ці проекти стали законами.

Другий момент – скасування або перегляд всіх так званих "реформ", які затверджувала попередня влада. Це і медична реформа, і пенсійна, і реформа в сфері освіти. Також ми будемо наполягати на скасуванні мовного закону. Зокрема, на тому, щоб в повній мірі були враховані рекомендації Венеціанської комісії. Будемо наполягати на відновленні соціальної справедливості по відношенню до чорнобильців, багатодітних сімей, ветеранів війни, пенсіонерів-військовослужбовців і так далі з урахуванням рішень Конституційного суду з цих питань.

Третє – ми напрацювали комплекс законопроектів, що стосуються захисту прав дітей, починаючи від дітей сиріт і закінчуючи захистом дітей, які постраждали від війни.

Четверте, є напрацьований пакет законопроектів, здатних забезпечити економічне зростання, захистити національного виробника. Частина з них вже зареєстрована, над частиною ще працюємо і незабаром представимо в парламент.

Нарешті, ми маємо намір жорстко відстоювати інтереси селян. Наше завдання – не допустити антиукраїнського відкриття ринку землі. Ми внесли більше всіх – близько 3,5 тисяч правок до проекту закону про ринок землі. І будемо активно протистояти спробам нової влади продати за безцінь землю іноземцям.

Сергій Тарута, фракція "Батьківщина":

- У фракції є програма – це "Новий курс", з яким партія "Батьківщина" йшла на вибори. На жаль, партія не отримала більшість голосів, ми перебуваємо в опозиції і тому не можемо в повному обсязі реалізувати цю програму.

Ми працюємо над законодавством, пропонуємо свої проекти. Але, якщо проаналізувати чотири місяці роботи нового парламенту в 2019 році, то можна побачити, що проекти, підготовлені опозицією, практично не потрапляють до порядку денного. Принципові правки до проектів переважно ігноруються.

Звичайно, ми відстоювали свою позицію, яку підтримали громадяни України, віддавши голос за "Батьківщину" і депутатів-мажоритарників з фракції. І будемо це робити всіма доступними парламентськими методами в майбутньому році. А як інакше?

Ми продовжимо відстоювати інтереси аграріїв, жителів села. Тому що ініційовані владою зміни щодо ринку землі – великий злочин.

Ірина Геращенко, фракція "Європейська солідарність":

- Наша фракція буде дуже жорстко стояти на сторожі територіальної цілісності і суверенітету України – як парламентська варта. У цьому ми бачимо свою головну місію в нинішньому парламенті.

Ми зареєстрували багато проектів законів, які стосуються посилення обороноздатності української армії, проектів у сфері безпеки, підтримки ветеранів тощо. Також безліч проектів стосуються лібералізації економіки. Будемо працювати над тим, щоб наші напрацювання було розглянуто і затверджено.

Роман Лозинський, фракція "Голос":

- Зараз в першу чергу ми повинні зміцнювати інституції. Тому всі проекти та ініціативи, які будуть стосуватися державної служби, органів державної влади повинні затверджуватися не в контексті політичної доцільності або поточних інтересів тієї чи іншої політсили. Ці зміни повинні посилювати державу. Ми повинні досягти того, щоб при зміні прізвищ або персоналій ефективність і суть роботи антикорупційних органів та інших державних інституцій не змінювалася. Щоб державні службовці працювали виключно на державу Україна і в інтересах держави Україна, а не на якихось окремих людей або окремі політичні сили. І в майбутньому році ми маємо намір наполягати саме на такому підході.

Другий важливий блок стосується питань безпеки. Ми будемо наполягати, щоб це питання було детально опрацьовано, необхідні проекти – затверджені. Ми маємо платформу – Тимчасову спеціальну комісію з питань формування та реалізації державної політики з відновлення територіальної цілісності і забезпечення суверенітету України. В рамках цієї комісії і будемо напрацьовувати план України з реінтеграції територій Донбасу і Криму і повернення на ці українські території миру.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, як пройшов останній пленарний день у Раді в 2019 році.

00:00:00 / 00:00:00
Верховна Рада 2020 плани
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Сегодня вечером около 19:20, на улице Софьи Ковалевской 59а в многоэтажном доме в Днепре прогремел мощный взрыв, волной которого вынесло окна в соседних квартирах. Об этом сообщает «Информатор». На место происшествия сразу вызвали патрульных, газовщиков, медиков и «скорую». Как выяснилось позже, взрыв произошел на втором этаже. Полицейские помогли медикам вынести двоих пострадавших — мужчину и женщину. Их в тяжелом состоянии госпитализировали. По предварит...
Политика
Пятый президент не явился на допрос 21 января Государственное бюро расследований готовится к принудительному приводу пятого президента Петра Порошенко на допрос в качестве свидетеля. Об этом в комментарии журналистам заявил руководитель следственного отдела центрального аппарата ГБР Олег Корецкий. "Без уважительной причины не явился сегодня на допрос, поэтому следователями готовятся материалы для исполнения принудительного привода Порошенко", - заявил Коре...
Общество
22 січня в Україні відзначається День соборності. Свято приурочене до Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у 1919 році. У 2020 році виповнюється 101 рік від дня, коли Україна об'єдналася після кількох століть існування окремо. Нехай того разу і ненадовго. День соборності: що це за свято 22 січня 1919 року на Софійській площі Києва зібралося масове віче, на якому було оприлюднено документ про об'є...
Общество
Премьер-министр Алексей Гончарук говорит, что в 124 городах Украины теплокоммунэнерго осуществили перерасчет и снизили тарифы. Прямая речь: "Сказано - сделано! Платежки на тепло и горячую воду для граждан снижены до 30%. В 124 городах Украины осуществило перерасчет 131 предприятие теплокоммунэнерго. К правительственной инициативе присоединились уже 16 областных центров: Винница, Луцк, Днипро, Житомир, Запорожье, Кропивницкий, Львов, Одесса, Ровно, Тернопол...
Общество
У стратегії розвитку "Укрзалізниці" є сценарій для Донбасу, але з нюансами / Фото: Pixabay Залізничне сполучення між Києвом і найбільшими обласними центрами Донбасу – Луганськом і Донецьком – тривало до середини літа 2014-го, незважаючи на активні бойові дії. Офіційно поїзди в Луганськ скасували тільки 26 липня 2014-го, у Донецьк – через три дні. Потім тимчасове припинення сполучення затягнулося на роки, а потреби в перевезеннях закрили напівлегальні автоп...
Общество
Профессионально «замиксовать» знания школьников по рабочим профессиям, сформировать положительное отношение и попробовать их «на вкус» во время мастер-классов - цель, которую ставили перед собой специалисты центра занятости, инициируя цикл занятий мастера швейного дела с девочками подростками в «Школе будущей швеи». Об этом сообщает Селидовский городской центр занятости. Во время зимних каникул ученицы 8 классов общеобразовательной школы I-III ст. №2 г. Се...
Происшествия
Пожилая женщина погибла при пожаре в пгт. Кураховка Селидовского района. Об этом сообщает ГУ ГСЧС Украины в Донецкой области. 21 января, в 5:43 на телефон Службы спасения «101» поступило сообщение о пожаре, который произошел на ул. Первомайская в пгт. Кураховка. Прибывшие на место спасатели  выяснили, что пожар произошел в отдельно стоящей летней кухне на территории частного домовладения. В результате пожара погибла женщина, 1922 года рождения. Спасатели л...
Общество
Каждый, кто любит украинские народные традиции, обычаи и обряды, в очередной раз стал активным участником Открытого районного праздника колядок и щедривок «Рождественские перезвоны», который традиционно проходит в январские дни в пгт. Великая Новоселка. На этот раз праздник прошел 17 января. Цель мероприятия - сохранение и популяризация народных традиций, обычаев и обрядов, связанных с празднованием Рождества Христова, Нового года, Крещения, развитием духо...
Общество
Деньги за вывоз мусора выделялись из бюджета, но его на самом деле не вывозили. Чиновник также обещал запустить линию по сортировке мусора, но отходы просто накапливались на отведенном участке. В Дрогобыче Львовской области директора коммунального предприятия подозревают в растрате более миллиона гривен на организованной им схеме фиктивного вывоза мусора. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры области в субботу, 18 января. Как отметили в прокуратуре, 39...