В Ірані розбився літак МАУ: списки всіх загиблих, подробиці, фото і відео

Загинули 177 осіб. Розглядають кілька версій того, що сталося - від несправності до ракети

0:00 / 27:20

Авіалайнер Boeing-737 "Міжнародних ліній України" виконував рейс PS 752 Тегеран – Київ і розбився в столиці Ірану рано вранці 8 січня. Спочатку пілоти перестали відповідати на виклики диспетчера, а потім літак і зовсім зник з радарів. На його борту було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Сайт "Сьогодні" веде текстову трансляцію і збирає все, що відомо про катастрофу.


18:12 Міжнародному аеропорту "Бориспіль" приносять квіти до жалобних фото екіпажу літака, що розбився в Ірані.

На відео, знятому з висоти пташиного польоту, можна помітити, що уламки українського літака все ще димлять:

ABC News@ABC

Aerial footage shows debris strewn over wide area at Iran crash site. https://abcn.ws/35xPlT3

Вбудоване відео
115
17:18 - 8 січ. 2020
Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність
Про це говорять 108 осіб

17:25 – Український політолог Андрій Бузаров дивом не сів на смертельний рейс "Тегеран – Київ".

00:00:00 / 00:00:00

17:20 – Командир авіамашини, що зазнала аварії в Ірані, мав більше 10 тис. годин нальоту.

00:00:00 / 00:00:00

17:15 – Авіакатастрофа "Боїнга-737" стала 214 аварією з часів польотів літаків цієї моделі. У цих катастрофах загинуло понад 5300 людей.

00:00:00 / 00:00:00

17:02 Родители бортпроводника Игоря Матькова, погибшего в авиакатастрофе под Тегераном, приехали в аэропорт "Борисполь" и рассказали, как их сын обещал матери вернуться утром. По их словам, о трагедии они узнали от дочери, которая ранним утром позвонила им из США.

00:00:00 / 00:00:00

17:01 Аналітик з питань авіаційної безпеки Тодд Кертіс дав свою оцінку, чи міг Іран збити український лайнер ракетою. В інтерв'ю BBC він заявив, що Boeing 737-800, котрий летів рейсом PS752, і зазнав аварії під Тегераном, був у дуже хорошому стані, і те, що він розвалився на безліч фрагментів, свідчить або про якийсь вплив на землі, або в повітрі.

16:27 Президент Володимир Зеленський заявив, що завершилося позачергове засідання уряду і в середу, 8 січня, ввечері в Іран вилітає український літак з фахівцями експертної та пошуково-рятувальної групи. Їхній пріоритет – встановлення істини в справі.

00:00:00 / 00:00:00

15:45 Україна вимагатиме максимальної публічності розслідування катастрофи літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в Тегерані, заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Звичайно, розслідування має проводитися, в першу чергу, на місці трагедії. За дорученням президента в Україні також буде порушено кримінальне провадження, в рамках якого буде з'ясовано, чи існували передумови для цієї трагедії в українському правовому полі, чи була забезпечена відповідна безпека, були чи вжито всіх заходів безпеки. Але висновки робити рано", – сказав прем'єр.

Розслідування перебуває такоє на покнтролі Президента України та Генеральної прокуратури.

00:00:00 / 00:00:00

Глава ПЦУ митрополит Єпіфаній висловив співчуття сім'ям загиблих і попросив у Господа допомогти перенести гіркоту цих важких днів:

Читайте також:Загибель українського літака в Ірані: що потрібно знати про катастрофу

Тим часом американським літакам заборонили польоти над Іраном та Іраком.

00:00:00 / 00:00:00

15:18 Відомий російський експерт з питань ракетної та авіаційної техніки Вадим Лукашевич підкреслив, що не можна виключати будь-яку з версій, включаючи технічну, теракт на борту чи знищення літака ракетою. Будь-яке педалювання, що "цього не могло бути" свідчить лише про те, що "це" є вкрай небажаним для того, хто заперечує.

А займання двигуна – це не причина, а наслідок чогось, що сталося з літаком, акцентує він.

Читайте також:Голови МЗС України та Ірану обговорили катастрофу під Тегераном: подробиці

15:00 – Всі подробиці катастрофи – у випуску новин "Сьогодні" на ТРК "Україна":

14:31 Як свідчать дані про виконані польоти, надані аеропортом імені Хомейні, перед вильотом українського авіалайнера, який зазнав аварії під Тегераном, а також незабаром після неї в аеропорту сідали і злітали інші літаки міжнародних авіакомпаній , В тому числі і європейських.

14:30 – Україна та Іран домовилися координувати дії своїх слідчих груп, які працюють над з'ясуванням причин катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Тегерані. Про це заявив голова МЗС України Вадим Пристайко.

14:00 – Авіакомпанія МАУ опублікувала повний список пасажирів, що летіли фатальним рейсом. Більшість їх – зовсім молоді люди, а самому крихітному пасажиру було всього 2 рочки.

00:00:00 / 00:00:00

13:30 – Іран не передаватиме "чорні ящики" компанії Boeing, літак виробництва якої розбився під Тегераном. Про це заявив глава організації цивільної авіації Тегерана Алі Абедзаде, уточнивши, що також поки неясно, якій країні Іран повинен відправити бортові самописці для вивчення.

13:00 - спеціальний випуск "Сьогодні", присвячений катастрофі українскього літака в Ірані.

12:50 – Міністерство закордонних справ Швеції підтвердило загибель 10 своїх громадян в авіакатастрофі в Ірані. Про це заявила глава МЗС країни Анна Лінд і висловила співчуття сім'ям загиблих.

12:40 – З 00:00 завтрашнього дня, 9 січня, Україна заборонить своїм авіакомпаніям польоти в небі Ірану до з'ясування причин катастрофи українського літака. Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Рішення було прийнято на оперативному засіданні штабу РНБО.

12:30 – Журналісти "Сьогодні" розшукали родичів Дениса Лихно, одного із загиблих членів екіпажу літака Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України", який розбився в Ірані.

"Нам досі офіційно ніхто нічого не повідомив. Мій син Денис Ліхно працював борпровідником на цьому літаку", – сказав нам тремтячим голосом батько загиблого Михайло Лихно.

Денису не було навіть 30 років.

12:20 – Світова спільнота висловлює співчуття у зв'язку з авіакатастрофою українського літака. Грузинський президент Саломе Зурабішвілі назвала те, що трапилося з Boeing-737, "невимовної катастрофою". А глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен висловила щирі співчуття сім'ям загиблих і закликала утриматися від спекуляцій на тему причин трагедії, довірившись експертам.

Президент Росії Володимир Путін також направив президенту України Володимиру Зеленському телеграму, в якій висловив співчуття у зв'язку з катастрофою українського лайнера в Ірані: він передав слова співчуття і підтримки рідним і близьким загиблих.

12:00 – Посольство України в Ірані відредагувало своє повідомлення щодо катастрофи, прибравши фразу про те, що версія теракту виключається.

Спочатку повідомлення звучало так: "За попередньою інформацією, літак розбився в результаті аварії двигуна з технічних причин. Зараз версія теракту виключається".

Зараз в заяві відомства сказано: "Інформація про причини авіакатастрофи з'ясовується комісією. Будь-які заяви про причини аварії до рішення комісії не носять офіційного характеру".

11:45 – Організація "Червоний півмісяць" заявляє, що немає шансів опізнати кого-небудь із загиблих під час катастрофи українського літака Boeing-737 в Ірані — через пожежу, що сталася на борту літака.

Також повідомляється, що розслідування буде вести Іран, оскільки авіакатастрофа сталася на його території. Однак на сьогодні лише деякі країни, такі як США, Франція та інші, мають технічні можливості для повного розслідування події. Зокрема, бортові самописці повинні бути розшифровані в спеціалізованій лабораторії.

11:15 – У понеділок, 13 січня, комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики на своєму засіданні заслухає інформацію про катастрофу пасажирського літака МАУ в Тегерані і розгляне питання ситуації навколо Ірану. Про це повідомив глава комітету Богдан Яременко.

"Літаки самі по собі зсередини не загоряються. І цього точно ніколи не було з літаками МАУ. Тому очікуємо повної відкритості з боку авіаційної влади і слідства Ірану. Дати повний і чесну відповідь на питання про причини катастрофи так само важливо, як і мінімізувати страждання родичів жертв, створивши можливість швидше попрощатися із загиблими ", – написав Яременко на своїй сторінці в Facebook.

11:00 – Літаки компанії "Міжнародні авіалінії України" відсьогодні припиняють польоти в столицю Ірану Тегеран, де 8 січня після зльоту розбився український пасажирський літак Boeing-737. Про це на прес-конференції заявив президент авіакомпанії Євген Дихне.

"Авіакомпанінй МАУ прийнято рішення про призупинення виконання власних рейсів в Тегеран", – заявив він.

За його словами, даний заборона введена на невизначений термін, він протримається як мінімум тиждень, до з'ясування всіх обставин трагедії.

10:40 – Президент України Володимир Зеленський доручив генеральному прокурору Руслану Рябошапка відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в Ірані. Також, незалежно від висновків про причини катастрофи в Ірані, буде проведена перевірка льотної придатності всього цивільного флоту України, заявив президент.

00:00:00 / 00:00:00

10:30 – В авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 NG, реєстраційний номер UR-PSR, який виконував рейс PS 752 Тегеран – Київ, було вироблено в 2016 році, і компанія отримала його безпосередньо з заводу концерну. Останнє планове техобслуговування він пройшов 06 січня 2020 року, і був технічно справний.

10:00 – За інформацією РНБО, серед загиблих при падінні літака МАУ в Ірані 11 українців. З них 2 — пасажири, і 9 — члени екіпажу літака. Компанія МАУ опублікувала список членів екіпажу:

Пілоти:

  1. Сергій Хоменко
  2. Володимир Гапоненко
  3. Олексій Наумкін

Борпровідники:

  1. Катерина Статнік
  2. Ігор Матьков
  3. Марія Микитюк
  4. Валерія Овчарук
  5. Денис Лихно
  6. Юлія Сологуб

Прізвища двох українських пасажирів поки відомих лише попередньо:

  1. Ольга Кобюк
  2. Олена Малахова

09:45 – Україна вже підготувала спецборти для відправки тіл загиблих під час аварії літака Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" до Києва. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Спеціальні борти для відправки до Тегерана на лінії МЗС і Міноборони для вивезення тіл загиблих підготовлені, чекаємо узгодження іранської сторони для вильоту", – написав Зеленський в своєму Telegram-каналі.

09:30 – У посольстві України в Ірані поки виключили теракт як причину катастрофи літака Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" в Тегерані.

"За попередньою інформацією, літак розбився в результаті аварії двигуна з технічних причин. Зараз версія теракту виключається", – повідомили у відомстві.

00:00:00 / 00:00:00

Тим часом деякі іноземні ЗМІ дотримуються версії, що літак був збитий ракетою – тому що загорівся ще в повітрі, а сталося це всього через кілька годин після того, як Іран випустив 15 балістичних ракет по американських базах в Іраку.

9:20 – Підтверджена інформація про 168 пасажирів, які пройшли реєстрацію на рейс, і про 9 членів екіпажу. Також з'явився попередній список пасажирів, які загинули в авіакатастрофі українського літака МАУ в Ірані:

- громадяни України – 15
- громадяни Ірану – 71
- громадяни Канади – 73
- громадяни Німеччини – 4
- громадяни Великобританії – 3
- громадяни Швеції – 8
- громадяни Афганістану – 6

9:15 – Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловив співчуття у зв'язку з авіакатастрофою Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України", який зазнав аварії в Ірані.

"Трагічний ранок. Висловлюю щирі співчуття рідним і близьким загиблих в результаті падіння українського літака в Ірані. Ця трагедія забрала майже 180 людських життів. Наше завдання — якомога швидше встановити причину падіння Боїнга і надати необхідну допомогу родинам загиблих", – написав він.

09:00 – У Департаменті консульської служби створена оперативна кризова група. Телефон гарячої лінії – 238-17-77.

08:45 – Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що робота по встановленню причин трагедії вже організована, а на місці працює український консул.

8:00 – Президент України Володимир Зеленський підтвердив інформацію про катастрофу літака і висловив щирі співчуття рідним і близьким загиблих. Він перервав свій візит в Оман і терміново повертається в Україну, повідомив Офіс президента.

7:45 – Іранські рятувальники виявили бортовий самописець українського літака Boeing-737 ("Боїнг-737"): чорний ящик бал знайдений в околицях іранської столиці і переданий правоохоронним органам Ірану.

7:30 – В авіакомпанії Boeing заявили, що вивчають інформацію про катастрофу українського літака їх виробництва.

"Ми стежимо за новинами з Ірану і займаємося збором інформації ", – заявили в компанії.

МАУ літак Іран
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію