ЗНО 2020: до чого готуватися випускникам шкіл

ЗНО 2020: до чого готуватися випускникам шкіл, фото-1

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) муситимуть здавати не тільки випускники шкіл. Тестування будуть проходити також студенти коледжів та профтехучилищ. Результати оцінювання також потраплять до свідоцтва про загальну середню освіту замість результатів держіспитів.

Які предмети здавати обов'язково

2020 року можна зареєструватися на ЗНО на чотири предмети. На тестування винесено 11 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Крім випускників шкіл тестування муситимуть проходити студенти профтехів та коледжів, які завершать здобуття загальної середньої освіти – зазвичай після першого курсу. Результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як держіспити. Їм обов'язково потрібно здавати:

  • українську мову та літературу;

  • математику або історію України (на вибір);

  • третій предмет на вибір (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова).

До слова, іноземна мова буде дворівневою: на рівні стандарту і профільному – для тих, хто вивчає мову поглиблено.

Перевірити свої знання можна на пробному ЗНО. Реєстрація на тестування розпочалась 3 січня і триватиме до 24 січня. Вже 21 березня учні зможуть здати пробний тест з української мови та літератури, а 28 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов. В день проведення пробного тестування зареєстрований учасник може здати тест тільки з одного предмету. Пробне тестування – платне. 2020 року вартість здачі одного пробного тесту буде складати від 138 до 150 грн залежно від регіону проживання учасника.

Дати ЗНО

Реєстрація на основне ЗНО розпочнеться 3 лютого і триватиме до 24 березня 2020 рокуА до 30 квітня учасники тестування зможуть завантажити в своїх електронних кабінетах пропуски на ЗНО, де буде вказано час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня з математики і завершиться 15-го червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови та літератури відбудеться 26 травня, з фізики – 28 травня, з іспанської, німецької, французької – 1 червня, з англійської мови – 2 червня, з історії України – 4 червня, з біології – 9 червня, з географії – 11 червня.

Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога
Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога

Результати зовнішнього тестування з математики та фізики оголосять не пізніше 12 червня; з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня; з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня.

Варто зазначити, що для вступу до вузів 2020 року підійдуть сертифікати ЗНО за 2017, 2018, 2019 і 2020 роки. А ось з іноземної мови тільки сертифікати 2018-2020 рр. Цього року мінімальний прохідний бал на бюджет – 125. На спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Фармація, промислова фармація" – 150. На медичні спеціальності потрібно буде набрати не менше 150 балів за другим і третім конкурсним предметам.

Список творів на ЗНО з української мови та літератури змінили

Читати з української літератури доведеться менше. Міносвіти змінило список творів, які треба прочитати обов'язково: прибрали 14 і додали 11 творів. Зокрема, в програму з української мови та літератури додали: "Захар Беркут" Івана Франка, "Камінний хрест" Василя Стефаника, "Valse mélancolique" Ольги Кобилянської, "В теплі дні збору винограду ..." Максима Рильського, "Майстер корабля" Юрія Яновського, "Лебеді материнства" Василя Симоненка, "Наша мова" Василя Голобородька, "Модри камень" Олеся Гончара, "Господи, гніву пречистого ..." Василя Стуса, "Два кольори" Дмитра Павличка, "Уривок з поеми" Маланюка. З твору "Хіба ревуть волі, як ясла повні?" Панаса Мирного до програми ЗНО включені тільки перша і четверта частини.

ЗНО 2020: до чого готуватися випускникам шкіл, фото-3

Водночас, виключені: афоризми Григорія Сковороди, "Маруся" Григорія Квітки-Основ'яненка, "Гайдамаки" Тараса Шевченка, "Гімн" Івана Франка, "Земля" Ольги Кобилянської, "Молюсь и вірю. Вітер грає ..." Максима Рильського, "Київ – традиція" Миколи Зерова, "Дитинство" Юрія Яновського, "Україна в огні" Олександра Довженка, "Залізний острів" Олеся Гончара, "Як добре, что смерті не боюсь я" і "О земле втрачена, явися ..." Василя Стуса, "Українське альфреско" Ліни Костенко, "Стилет чи стилос?" Євгена Маланюка.

Математика буде обов'язковою

Істотні зміни очікуються в 2021 році. Міністерство освіти вже оприлюднило подробиці.

Тести з української мови та математики стануть дворівневими. Базовий рівень – українська мова як державна і поглиблене вивчення – українська мова та література.

Математика буде обов'язковоюі також буде складатися з двох рівнів: перший базовий, другий – для тих, хто вивчав предмет поглиблено.

Третім обов'язковим предметом буде історія України або англійська мова, на вибір абітурієнта. Також можна буде здати на вибір додатковий предмет.

З 2021 року математика в форматі тестування буде обов'язковою для випускників четвертих та дев'ятих класів, 11 (12) класу, студентів коледжів і профтехів, які раніше не отримали атестат після 11 класу.

ЗНО школа 2020
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію