ЗНО 2020: до чого готуватися випускникам шкіл

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) муситимуть здавати не тільки випускники шкіл. Тестування будуть проходити також студенти коледжів та профтехучилищ. Результати оцінювання також потраплять до свідоцтва про загальну середню освіту замість результатів держіспитів.

Які предмети здавати обов'язково

2020 року можна зареєструватися на ЗНО на чотири предмети. На тестування винесено 11 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Крім випускників шкіл тестування муситимуть проходити студенти профтехів та коледжів, які завершать здобуття загальної середньої освіти – зазвичай після першого курсу. Результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як держіспити. Їм обов'язково потрібно здавати:

  • українську мову та літературу;

  • математику або історію України (на вибір);

  • третій предмет на вибір (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова).

До слова, іноземна мова буде дворівневою: на рівні стандарту і профільному – для тих, хто вивчає мову поглиблено.

Перевірити свої знання можна на пробному ЗНО. Реєстрація на тестування розпочалась 3 січня і триватиме до 24 січня. Вже 21 березня учні зможуть здати пробний тест з української мови та літератури, а 28 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов. В день проведення пробного тестування зареєстрований учасник може здати тест тільки з одного предмету. Пробне тестування – платне. 2020 року вартість здачі одного пробного тесту буде складати від 138 до 150 грн залежно від регіону проживання учасника.

Дати ЗНО

Реєстрація на основне ЗНО розпочнеться 3 лютого і триватиме до 24 березня 2020 рокуА до 30 квітня учасники тестування зможуть завантажити в своїх електронних кабінетах пропуски на ЗНО, де буде вказано час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня з математики і завершиться 15-го червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови та літератури відбудеться 26 травня, з фізики – 28 травня, з іспанської, німецької, французької – 1 червня, з англійської мови – 2 червня, з історії України – 4 червня, з біології – 9 червня, з географії – 11 червня.

Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога

Результати зовнішнього тестування з математики та фізики оголосять не пізніше 12 червня; з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня; з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня.

Варто зазначити, що для вступу до вузів 2020 року підійдуть сертифікати ЗНО за 2017, 2018, 2019 і 2020 роки. А ось з іноземної мови тільки сертифікати 2018-2020 рр. Цього року мінімальний прохідний бал на бюджет – 125. На спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Фармація, промислова фармація" – 150. На медичні спеціальності потрібно буде набрати не менше 150 балів за другим і третім конкурсним предметам.

Список творів на ЗНО з української мови та літератури змінили

Читати з української літератури доведеться менше. Міносвіти змінило список творів, які треба прочитати обов'язково: прибрали 14 і додали 11 творів. Зокрема, в програму з української мови та літератури додали: "Захар Беркут" Івана Франка, "Камінний хрест" Василя Стефаника, "Valse mélancolique" Ольги Кобилянської, "В теплі дні збору винограду ..." Максима Рильського, "Майстер корабля" Юрія Яновського, "Лебеді материнства" Василя Симоненка, "Наша мова" Василя Голобородька, "Модри камень" Олеся Гончара, "Господи, гніву пречистого ..." Василя Стуса, "Два кольори" Дмитра Павличка, "Уривок з поеми" Маланюка. З твору "Хіба ревуть волі, як ясла повні?" Панаса Мирного до програми ЗНО включені тільки перша і четверта частини.

Водночас, виключені: афоризми Григорія Сковороди, "Маруся" Григорія Квітки-Основ'яненка, "Гайдамаки" Тараса Шевченка, "Гімн" Івана Франка, "Земля" Ольги Кобилянської, "Молюсь и вірю. Вітер грає ..." Максима Рильського, "Київ – традиція" Миколи Зерова, "Дитинство" Юрія Яновського, "Україна в огні" Олександра Довженка, "Залізний острів" Олеся Гончара, "Як добре, что смерті не боюсь я" і "О земле втрачена, явися ..." Василя Стуса, "Українське альфреско" Ліни Костенко, "Стилет чи стилос?" Євгена Маланюка.

Математика буде обов'язковою

Істотні зміни очікуються в 2021 році. Міністерство освіти вже оприлюднило подробиці.

Тести з української мови та математики стануть дворівневими. Базовий рівень – українська мова як державна і поглиблене вивчення – українська мова та література.

Математика буде обов'язковоюі також буде складатися з двох рівнів: перший базовий, другий – для тих, хто вивчав предмет поглиблено.

Третім обов'язковим предметом буде історія України або англійська мова, на вибір абітурієнта. Також можна буде здати на вибір додатковий предмет.

З 2021 року математика в форматі тестування буде обов'язковою для випускників четвертих та дев'ятих класів, 11 (12) класу, студентів коледжів і профтехів, які раніше не отримали атестат після 11 класу.

ЗНО школа 2020
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Сегодня вечером около 19:20, на улице Софьи Ковалевской 59а в многоэтажном доме в Днепре прогремел мощный взрыв, волной которого вынесло окна в соседних квартирах. Об этом сообщает «Информатор». На место происшествия сразу вызвали патрульных, газовщиков, медиков и «скорую». Как выяснилось позже, взрыв произошел на втором этаже. Полицейские помогли медикам вынести двоих пострадавших — мужчину и женщину. Их в тяжелом состоянии госпитализировали. По предварит...
Политика
Пятый президент не явился на допрос 21 января Государственное бюро расследований готовится к принудительному приводу пятого президента Петра Порошенко на допрос в качестве свидетеля. Об этом в комментарии журналистам заявил руководитель следственного отдела центрального аппарата ГБР Олег Корецкий. "Без уважительной причины не явился сегодня на допрос, поэтому следователями готовятся материалы для исполнения принудительного привода Порошенко", - заявил Коре...
Общество
22 січня в Україні відзначається День соборності. Свято приурочене до Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у 1919 році. У 2020 році виповнюється 101 рік від дня, коли Україна об'єдналася після кількох століть існування окремо. Нехай того разу і ненадовго. День соборності: що це за свято 22 січня 1919 року на Софійській площі Києва зібралося масове віче, на якому було оприлюднено документ про об'є...
Общество
Премьер-министр Алексей Гончарук говорит, что в 124 городах Украины теплокоммунэнерго осуществили перерасчет и снизили тарифы. Прямая речь: "Сказано - сделано! Платежки на тепло и горячую воду для граждан снижены до 30%. В 124 городах Украины осуществило перерасчет 131 предприятие теплокоммунэнерго. К правительственной инициативе присоединились уже 16 областных центров: Винница, Луцк, Днипро, Житомир, Запорожье, Кропивницкий, Львов, Одесса, Ровно, Тернопол...
Общество
У стратегії розвитку "Укрзалізниці" є сценарій для Донбасу, але з нюансами / Фото: Pixabay Залізничне сполучення між Києвом і найбільшими обласними центрами Донбасу – Луганськом і Донецьком – тривало до середини літа 2014-го, незважаючи на активні бойові дії. Офіційно поїзди в Луганськ скасували тільки 26 липня 2014-го, у Донецьк – через три дні. Потім тимчасове припинення сполучення затягнулося на роки, а потреби в перевезеннях закрили напівлегальні автоп...
Общество
Профессионально «замиксовать» знания школьников по рабочим профессиям, сформировать положительное отношение и попробовать их «на вкус» во время мастер-классов - цель, которую ставили перед собой специалисты центра занятости, инициируя цикл занятий мастера швейного дела с девочками подростками в «Школе будущей швеи». Об этом сообщает Селидовский городской центр занятости. Во время зимних каникул ученицы 8 классов общеобразовательной школы I-III ст. №2 г. Се...
Происшествия
Пожилая женщина погибла при пожаре в пгт. Кураховка Селидовского района. Об этом сообщает ГУ ГСЧС Украины в Донецкой области. 21 января, в 5:43 на телефон Службы спасения «101» поступило сообщение о пожаре, который произошел на ул. Первомайская в пгт. Кураховка. Прибывшие на место спасатели  выяснили, что пожар произошел в отдельно стоящей летней кухне на территории частного домовладения. В результате пожара погибла женщина, 1922 года рождения. Спасатели л...
Общество
Каждый, кто любит украинские народные традиции, обычаи и обряды, в очередной раз стал активным участником Открытого районного праздника колядок и щедривок «Рождественские перезвоны», который традиционно проходит в январские дни в пгт. Великая Новоселка. На этот раз праздник прошел 17 января. Цель мероприятия - сохранение и популяризация народных традиций, обычаев и обрядов, связанных с празднованием Рождества Христова, Нового года, Крещения, развитием духо...
Общество
Деньги за вывоз мусора выделялись из бюджета, но его на самом деле не вывозили. Чиновник также обещал запустить линию по сортировке мусора, но отходы просто накапливались на отведенном участке. В Дрогобыче Львовской области директора коммунального предприятия подозревают в растрате более миллиона гривен на организованной им схеме фиктивного вывоза мусора. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры области в субботу, 18 января. Как отметили в прокуратуре, 39...