ЗНО 2020: до чого готуватися випускникам шкіл

Зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з 21 травня по 17 липня

/ Фото: Анастасія Іскрицька, Сьогодні

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) муситимуть здавати не тільки випускники шкіл. Тестування будуть проходити також студенти коледжів та профтехучилищ. Результати оцінювання також потраплять до свідоцтва про загальну середню освіту замість результатів держіспитів.

Які предмети здавати обов'язково

2020 року можна зареєструватися на ЗНО на чотири предмети. На тестування винесено 11 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Крім випускників шкіл тестування муситимуть проходити студенти профтехів та коледжів, які завершать здобуття загальної середньої освіти – зазвичай після першого курсу. Результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як держіспити. Їм обов'язково потрібно здавати:

  • українську мову та літературу;

  • математику або історію України (на вибір);

  • третій предмет на вибір (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова).

До слова, іноземна мова буде дворівневою: на рівні стандарту і профільному – для тих, хто вивчає мову поглиблено.

Перевірити свої знання можна на пробному ЗНО. Реєстрація на тестування розпочалась 3 січня і триватиме до 24 січня. Вже 21 березня учні зможуть здати пробний тест з української мови та літератури, а 28 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов. В день проведення пробного тестування зареєстрований учасник може здати тест тільки з одного предмету. Пробне тестування – платне. 2020 року вартість здачі одного пробного тесту буде складати від 138 до 150 грн залежно від регіону проживання учасника.

Дати ЗНО

Реєстрація на основне ЗНО розпочнеться 3 лютого і триватиме до 24 березня 2020 рокуА до 30 квітня учасники тестування зможуть завантажити в своїх електронних кабінетах пропуски на ЗНО, де буде вказано час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня з математики і завершиться 15-го червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови та літератури відбудеться 26 травня, з фізики – 28 травня, з іспанської, німецької, французької – 1 червня, з англійської мови – 2 червня, з історії України – 4 червня, з біології – 9 червня, з географії – 11 червня.

Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога

Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога / Фото: Олександр Яремчук

Результати зовнішнього тестування з математики та фізики оголосять не пізніше 12 червня; з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня; з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня.

Варто зазначити, що для вступу до вузів 2020 року підійдуть сертифікати ЗНО за 2017, 2018, 2019 і 2020 роки. А ось з іноземної мови тільки сертифікати 2018-2020 рр. Цього року мінімальний прохідний бал на бюджет – 125. На спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Фармація, промислова фармація" – 150. На медичні спеціальності потрібно буде набрати не менше 150 балів за другим і третім конкурсним предметам.

Список творів на ЗНО з української мови та літератури змінили

Читати з української літератури доведеться менше. Міносвіти змінило список творів, які треба прочитати обов'язково: прибрали 14 і додали 11 творів. Зокрема, в програму з української мови та літератури додали: "Захар Беркут" Івана Франка, "Камінний хрест" Василя Стефаника, "Valse mélancolique" Ольги Кобилянської, "В теплі дні збору винограду ..." Максима Рильського, "Майстер корабля" Юрія Яновського, "Лебеді материнства" Василя Симоненка, "Наша мова" Василя Голобородька, "Модри камень" Олеся Гончара, "Господи, гніву пречистого ..." Василя Стуса, "Два кольори" Дмитра Павличка, "Уривок з поеми" Маланюка. З твору "Хіба ревуть волі, як ясла повні?" Панаса Мирного до програми ЗНО включені тільки перша і четверта частини.

/ Фото: Анастасія Іскрицька

Водночас, виключені: афоризми Григорія Сковороди, "Маруся" Григорія Квітки-Основ'яненка, "Гайдамаки" Тараса Шевченка, "Гімн" Івана Франка, "Земля" Ольги Кобилянської, "Молюсь и вірю. Вітер грає ..." Максима Рильського, "Київ – традиція" Миколи Зерова, "Дитинство" Юрія Яновського, "Україна в огні" Олександра Довженка, "Залізний острів" Олеся Гончара, "Як добре, что смерті не боюсь я" і "О земле втрачена, явися ..." Василя Стуса, "Українське альфреско" Ліни Костенко, "Стилет чи стилос?" Євгена Маланюка.

Математика буде обов'язковою

Істотні зміни очікуються в 2021 році. Міністерство освіти вже оприлюднило подробиці.

Тести з української мови та математики стануть дворівневими. Базовий рівень – українська мова як державна і поглиблене вивчення – українська мова та література.

Математика буде обов'язковоюі також буде складатися з двох рівнів: перший базовий, другий – для тих, хто вивчав предмет поглиблено.

Третім обов'язковим предметом буде історія України або англійська мова, на вибір абітурієнта. Також можна буде здати на вибір додатковий предмет.

З 2021 року математика в форматі тестування буде обов'язковою для випускників четвертих та дев'ятих класів, 11 (12) класу, студентів коледжів і профтехів, які раніше не отримали атестат після 11 класу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що за результатами міжнародного дослідження PISА, в якому Україна вперше взяла участь, з’ясувалося, що рівень знань українських підлітків нижчий, ніж загалом за кордоном.

Як повідомляли новини "Сьогодні", нещодавно президент Володимир Зеленський зустрівся з дітьми та обговорив з ними, якою має бути освіта в Україні. Сам він вважає, що навчання має бути швидшим.

00:00:00 / 00:00:00
Відео: president.gov.ua
ЗНО Україна 2020
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
Для Украины сейчас очень удобный момент для вхождения в состав Евросоюза после выхода оттуда Великобритании, считает президент Украины Владимир Зеленский. Об этом он заявил на встрече Всемирного экономического форума в Давосе. «Вопрос — не когда мы будем в ЕС. Вопрос — какой статус будет Украины в Евросоюзе, какое будет отношение к нашей стране, отношение как к мощному игроку, к равноправному игроку, к стране, которую уважают, на которую не смотрят сверху...
Происшествия
Скандальный народный избранник от партии «Опозиционная платформа-за жизнь» Илья Кива набросился на посетителя одного из ресторанов Киева. Об этом сообщает Телеграмм- канал «Новина». Отмечается, что сегодня в ресторане МОССО нардеп встречался с неизвестными. «Но вдруг нардеп начал провоцировать одного из посетителей заведения, подошел к нему и попытался ударить головой, а в ответ получил удар по лицу.», — говорится в сообщении На канале пишут, что посетител...
Власть
Согласно словам гаранта Конституции украинского государства Владимира Александровича Зеленского, в настоящее время он отчетливо видит «свет впереди», однако по настоящий момент так и не удалось прекратить огонь на Донбассе.Так, в среду, двадцать второго января, украинский лидер заявил, что война на Донбассе может завершиться, причем очень скоро, но для этого нужно, чтобы стремились обе стороны конфликта. Более детально он сказал об этом на Всемирном эконом...
Общество
В эти дни Украина чествует погибших при обороне Донецкого аэропорта. Пять лет назад Киев утратил контроль над этим объектом - и попытки отбить его ни к чему не привели.  Впрочем, в глазах многих поражение превратилось в победу. Главным образом благодаря тому, что в Украине возник культ "киборгов" - защитников ДАП, которые на протяжении семи с половиной месяцев обороняли аэропорт.  Эти воины стали непременными гостями всех мероприятий, посвященных войне на...
Происшествия
В Москве была найдена мертвой Галина Шумова, которая была женой сына генсека СССР Никиты Хрущева Сергея. 85-летнюю женщины обнаружил ее внук в квартире на Ломоносовском проспекте 18. Об этом сообщает Telegram-канал Mash во вторник, 21 января.  Как сообщается, смерть 85-летней пенсионерки произошла вследствие остановки сердца, следов насилия не обнаружено. Галина Шумова была женой Сергея Хрущёва, сына Никиты Хрущёва. Долгое время супруги проживали в США, но...
Политика
В Донецке был ликвидирован замкомандира полка спецназа "ДНР".   20 января в оккупированном Донецке был убит “заместитель командира полка спецназа Внутренних войск МВД“ боевиков “ДНР“ Алексей Кривуля. Об этом на своей странице в Facebook написал офицер Вооруженных сил Украины Анатолий Штефан. “20.01.20 зам командира “Пятнашка“ Кривуля Алексей позывной “Грин“ сходил на концерт Кобзона. Билет стоил 200 рублей“, - написал Штефан. Позже информацию о ликвидации...
Общество
Сегодня, 22 февраля, в фойе здания детского творчества г. Новогродовка состоялся торжественный митинг по случаю Дня Соборности Украины. Об этом сообщает Новогродовский городской совет. Со словами поздравлений по случаю праздника к собравшимся обратился секретарь Новогродовского городского совета Константин Мусейко. В своем выступлении он отметил, что этот день является исторически важным для нашей страны и мы сегодня должны прикладывать максимум усилий, чт...
Политика
Президент Украины Владимир Зеленский встретился с директором-распорядителем Международного валютного фонда Кристалиной Георгиевой. Об этом сообщает пресс-служба президента. Отмечается, что встреча состоялась в рамках Всемирного экономического форума в Давосе "Встреча Президента Украины Владимира Зеленского с директором-распорядителем МВФ Кристалиной Георгиевой", - говорится в сообщении. Кристалина Георгиева поблагодарила Зеленского и правительство за рефор...
Общество
Украинцы считают, что украинский язык должен оставаться единственным государственным. Таковы данные исследования фонда «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива, совместно с социологической службой Центра Разумкова. Опрос проводился с 13 по 18 декабря 2019 года во всех регионах Украины за исключением Крыма и неподконтрольной части Донецкой и Луганской областей. Было опрошено 2017 респондентов в возрасте от 18 лет. Теоретическая погрешность выборки...