ЗНО 2020: до чого готуватися випускникам шкіл

Зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з 21 травня по 17 липня

/ Фото: Анастасія Іскрицька, Сьогодні

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) муситимуть здавати не тільки випускники шкіл. Тестування будуть проходити також студенти коледжів та профтехучилищ. Результати оцінювання також потраплять до свідоцтва про загальну середню освіту замість результатів держіспитів.

Які предмети здавати обов'язково

2020 року можна зареєструватися на ЗНО на чотири предмети. На тестування винесено 11 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Крім випускників шкіл тестування муситимуть проходити студенти профтехів та коледжів, які завершать здобуття загальної середньої освіти – зазвичай після першого курсу. Результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як держіспити. Їм обов'язково потрібно здавати:

  • українську мову та літературу;

  • математику або історію України (на вибір);

  • третій предмет на вибір (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова).

До слова, іноземна мова буде дворівневою: на рівні стандарту і профільному – для тих, хто вивчає мову поглиблено.

Перевірити свої знання можна на пробному ЗНО. Реєстрація на тестування розпочалась 3 січня і триватиме до 24 січня. Вже 21 березня учні зможуть здати пробний тест з української мови та літератури, а 28 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов. В день проведення пробного тестування зареєстрований учасник може здати тест тільки з одного предмету. Пробне тестування – платне. 2020 року вартість здачі одного пробного тесту буде складати від 138 до 150 грн залежно від регіону проживання учасника.

Дати ЗНО

Реєстрація на основне ЗНО розпочнеться 3 лютого і триватиме до 24 березня 2020 рокуА до 30 квітня учасники тестування зможуть завантажити в своїх електронних кабінетах пропуски на ЗНО, де буде вказано час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня з математики і завершиться 15-го червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови та літератури відбудеться 26 травня, з фізики – 28 травня, з іспанської, німецької, французької – 1 червня, з англійської мови – 2 червня, з історії України – 4 червня, з біології – 9 червня, з географії – 11 червня.

Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога

Ціни на послуги репетиторів різняться залежно від рангу педагога / Фото: Олександр Яремчук

Результати зовнішнього тестування з математики та фізики оголосять не пізніше 12 червня; з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня; з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня.

Варто зазначити, що для вступу до вузів 2020 року підійдуть сертифікати ЗНО за 2017, 2018, 2019 і 2020 роки. А ось з іноземної мови тільки сертифікати 2018-2020 рр. Цього року мінімальний прохідний бал на бюджет – 125. На спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Фармація, промислова фармація" – 150. На медичні спеціальності потрібно буде набрати не менше 150 балів за другим і третім конкурсним предметам.

Список творів на ЗНО з української мови та літератури змінили

Читати з української літератури доведеться менше. Міносвіти змінило список творів, які треба прочитати обов'язково: прибрали 14 і додали 11 творів. Зокрема, в програму з української мови та літератури додали: "Захар Беркут" Івана Франка, "Камінний хрест" Василя Стефаника, "Valse mélancolique" Ольги Кобилянської, "В теплі дні збору винограду ..." Максима Рильського, "Майстер корабля" Юрія Яновського, "Лебеді материнства" Василя Симоненка, "Наша мова" Василя Голобородька, "Модри камень" Олеся Гончара, "Господи, гніву пречистого ..." Василя Стуса, "Два кольори" Дмитра Павличка, "Уривок з поеми" Маланюка. З твору "Хіба ревуть волі, як ясла повні?" Панаса Мирного до програми ЗНО включені тільки перша і четверта частини.

/ Фото: Анастасія Іскрицька

Водночас, виключені: афоризми Григорія Сковороди, "Маруся" Григорія Квітки-Основ'яненка, "Гайдамаки" Тараса Шевченка, "Гімн" Івана Франка, "Земля" Ольги Кобилянської, "Молюсь и вірю. Вітер грає ..." Максима Рильського, "Київ – традиція" Миколи Зерова, "Дитинство" Юрія Яновського, "Україна в огні" Олександра Довженка, "Залізний острів" Олеся Гончара, "Як добре, что смерті не боюсь я" і "О земле втрачена, явися ..." Василя Стуса, "Українське альфреско" Ліни Костенко, "Стилет чи стилос?" Євгена Маланюка.

Математика буде обов'язковою

Істотні зміни очікуються в 2021 році. Міністерство освіти вже оприлюднило подробиці.

Тести з української мови та математики стануть дворівневими. Базовий рівень – українська мова як державна і поглиблене вивчення – українська мова та література.

Математика буде обов'язковоюі також буде складатися з двох рівнів: перший базовий, другий – для тих, хто вивчав предмет поглиблено.

Третім обов'язковим предметом буде історія України або англійська мова, на вибір абітурієнта. Також можна буде здати на вибір додатковий предмет.

З 2021 року математика в форматі тестування буде обов'язковою для випускників четвертих та дев'ятих класів, 11 (12) класу, студентів коледжів і профтехів, які раніше не отримали атестат після 11 класу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що за результатами міжнародного дослідження PISА, в якому Україна вперше взяла участь, з’ясувалося, що рівень знань українських підлітків нижчий, ніж загалом за кордоном.

Як повідомляли новини "Сьогодні", нещодавно президент Володимир Зеленський зустрівся з дітьми та обговорив з ними, якою має бути освіта в Україні. Сам він вважає, що навчання має бути швидшим.

00:00:00 / 00:00:00
Відео: president.gov.ua
ЗНО Україна 2020
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
Собираясь в отпуск, лучше спланировать все до мелочей, чтобы отдых прошел хорошо. Поэтому мы подготовили для вас гид по Бердянску! Тёплое море и песчаные пляжи – это далеко не всё, чем может порадовать отдыхающих курортный Бердянск. В этой статье мы расскажем, что обязательно нужно посетить в нашем городе, чтобы провести время с пользой и оставить об отдыхе в Бердянске наилучшие воспоминания. Как добраться? Где покушать? Развлечения Медицина Салоны красоты...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...
Новости компаний
Трускавецкая компания QTEK, которая занимается монтажом камер видеонаблюдения, охранных систем и пожарных сигнализаций, установила в Кирилловке несколько новых веб-камер. Она взялась за сложную и амбициозную задачу — закрепить суперсовременное видеооборудование на высоте 50 метров, с которой успешно справилась. Непрерывные онлайн-трансляции с камер доступны эксклюзивно на сайте Azov.UA.   Первая веб-камера — обзорная — установлена в центре поселка, на въе...