Документи в смартфоні і рецепти на ліки через SMS: цифрові підсумки 2019 року

Документи в смартфоні і рецепти на ліки через SMS: цифрові підсумки 2019 року

Документи в смартфоні і рецепти на ліки через SMS: цифрові підсумки 2019 року, фото-1

/ Фото: Pixabay

Водійські посвідчення вже незабаром можна буде оцифрувати і залити в смартфон, замість того, щоб носити їх з собою, рецепти на ліки тепер приходять повідомленнями на телефон, а мобільного оператора можна змінити і залишити при цьому свій номер. Сайт "Сьогодні" робить цифрові підсумки 2019 року і розповідає, що змінилося за цей час і які нововведення запрацювали.

MNP: змінити оператора, але зберегти номер

У травні 2019 року в Україні запрацювала послуга з перенесення абонентських номерів – MNP, яка дозволяє українцям змінити оператора, але при цьому зберегти номер телефону. Станом на 23 грудня 2019 року, послугою перенесення номера між операторами (MNP) скористалися 36 046 мобільних користувачів.

Для того, щоб змінити оператора, але зберегти номер, людині просто потрібно прийти в офіційне відділення, магазин того оператора, на який ви хочете перенести свій номер, і подати заявку. До речі, заявку також можна подати і через інтернет. У такій заявці вказуються паспортні дані, бажаний час перенесення номера і той тарифний план, який вам підходить.

Розглядають заявку протягом 8 робочих годин, після чого відправлять її в центральний офіс. Якщо заяву схвалено, новий оператор інформує про це абонента, видає нову SIM-карту і починає обслуговувати його в своїй мережі.

Оператори відзначають, що послуга MNP, безумовно, зручна і корисна для абонентів, але її не можна назвати масовою. Відповідно дослідженням, послуга перенесення номерів може зацікавити близько 10% українців. Такі цифри характерні і для інших країн.

Раніше ми писали, що абоненти стикалися з проблемами, коли намагалися скористатися цією послугою. Люди розповідають, що, коли переходили від одного оператора до іншого, їх карту досить швидко відключали, а ось підключення доводилося чекати кілька днів. Іноді заявки просто закривали. Але оператори пояснюють, що такі проблеми були тільки на початку запуску, зараз все працює нормально і злагоджено.

Документи в смартфоні

16 грудня стартував період бета-тестування мобільного додатка "Дія", запуск якого анонсували в Кабінеті міністрів. Відомо, що для бета-тестування зареєструвалися понад 58 тис. українців, але взяли в ньому участь тільки 20 тис. Тестування триватиме місяць і вже на початку 2020-го українці масово зможуть користуватися цим нововведенням.

00:00:00 / 00:00:00

Ця програма дозволить не носити з собою документи, а тримати їх всі в смартфоні. Так, першими оцифрувати можна буде водійські права і техпаспорт. Щоб їх оформити, потрібно буде тільки завантажити на смартфон вищезгаданий додаток і пройти електронну ідентифікацію. Якщо всі відомості про вас є в єдиній інформаційній системі МВС, то електронні документи згенерує автоматично.

У Міністерстві цифрової інформації підрахували, що 108 тис. осіб в Україні втратили свої права в 2018 році. До того ж, українці заплатили 71 млн. грн. штрафів за те, що у них не було при собі прав або техпаспорта під час керування автомобілем. А смартфони завжди під рукою і таких проблем не виникне.

В уряді зазначають, що в найближчому майбутньому в додаток хочуть додати студентські квитки, ідентифікаційні номери і паспорти.

Єдиний електронний квиток в Києві

Гучні анонси сповіщали, що в столичному метро в 2019 році зникнуть жетони, а їм на зміну прийдуть єдині квитки (електронний квиток Kyiv Smart Card, тестовий режим роботи якого закінчиться 30 жовтня). Так, планувалося, що з 1 листопада 2019 р. київський муніципальний громадський транспорт повністю перейде на Е-квиток. Це означає, що в тролейбусах більше не мало бути компостерів, паперових квитків і кондукторів, а в метро – жетонів і навіть зелених карток для проїзду.

Тестувати єдиний електронний квиток в столиці почали ще на початку 2019 року, але, незважаючи на тривалий тестовий режим, адеватно запустити систему так і не вдалося – в тій же підземці продовжують їздити і по е-квитках, і за жетонами, і за рештою зеленим картками.

Повноцінний системи відклали до кращих часів, мотивувавши це тим, що системи не готові. У КМДА повідомили, що зручніше за все повністю впровадити Е-квиток в столичному транспорті вже в жовтні 2020 року. На даний момент же кияни постійно страждають від збоїв в роботі єдиного електронного квитка, утворюють довгі черги в метроі навіть ламають турнікети.

Електронні рецепти

З 1 квітня 2019 року урядова програма "Доступні ліки" перейшла під управління Національної служби здоров'я України, одним з нововведень стало те, що пацієнти почали отримувати ліки за електронними рецептами. Планується, що в 2020 році електронні рецепти стануть ще поширенішими в медичній практиці.

Зараз отримати електронний рецепт можна тільки у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким було підписано декларацію. При виписці е-рецепта лікар перевіряє мобільний номер пацієнта і вносить його до електронної системи. Після цього на телефон пацієнтові приходить SMS з двома номерами. Один – унікальний номер рецепта, другий – код підтвердження для отримання ліків в аптеці.

Далі – пацієнт приходить в аптеку, яка бере участь у програмі "Доступні ліки", називає провізору номер рецепта і отримує свої ліки.

Безготівковій розрахунок

У 2019 Україна увійшла до ТОП-10 європейських країн за кількістю NFC-платежів із застосуванням переносних приладів, включаючи мобільні телефони, смарт-годинник і браслети. Так, щомісяця українці роблять кілька десятків мільйонів оплат за допомогою NFC цифрових гаманців.

Крім цього, в Україні продовжує стрімко зростати кількість банківських карт і безготівкових операцій. Наприклад, тільки за січень-вересень 2019 роки кількість карт зросла на 9% – до 64,7 млн штук, при цьому 60% складають активні платіжні картки.

У 2019 частка безготівкових розрахунків платіжними картами майже досягла 50%, а щодо безготівкових операцій, то тут статистика ще краща: 8 з 10 операцій з платіжною карткою – безготівкові.

І це далеко не всі цифрові зміни, які сталися за цей рік. Адже в країні стало доступніше ще більше послуг в режимі онлайн, а Державна податкова служба запустила новий електронний сервіс, який дозволить платнику податків повернути надлишок або помилково сплачені податки в режимі онлайн. Також уряд хоче відмовитися від паперових документів, перевести все в цифру і скасувати паперові трудові книжки. Тому українцям точно не доведеться нудьгувати без нововведень.

Документи смартфон 2019
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции