Робота на YouTube і екологія онлайн: як нові технології входять в життя простих українців

Україна друга у світі країна за кількістю локальних експертів Google

Робота на YouTube і екологія онлайн: як нові технології входять в життя простих українців, фото-1

/ Фото: Pixabay

Днями представництво компанії Google в Україні представило масштабний соціальний проєкт "Google For Life", покликаний мотивувати українців вивчати і ще більше застосовувати сучасні технології. Ми вже розповідали про те, як українська влада спільно з Google запускали різні програми, починаючи від впровадження сервісів безконтактної оплати, і закінчуючи оцифруванням культурної спадщини країни. Новий проєкт повинен наочно показати, як звичайні українці можуть змінити своє життя і життя оточуючих за допомогою цифрових інструментів, часом навіть не виходячи з дому. Сім героїв програми поділилися своїми історіями та досвідом.

"Це наші цифрові герої і ми дуже раді, що їх вдалося знайти в різних категоріях суспільства, але з однаково вражаючими результатами. Ми розповімо про державних службовців, вчителів, активістів, представників малого бізнесу, людей з інвалідністю. І їх історії стануть прикладом для інших ", – каже Олег Якимчук, директор Google Україна зі зв'язків з органами державної влади.

Сайт "Сьгодні" зібрав для вас ці історії і розповідає, як оцифровується Україна.

Онлайн-навчання і доступні технології для пенсіонерів

Володимир Богатирьов – кандидат технічних наук і в минулому проректор університету. Після того як чоловік вийшов на пенсію він вирішив стати блогером і журналістом. Зараз Володимир створює сайти, веде сторінки в соціальних мережах і власний Youtube-канал.

"Мені здається, що для того, щоб людина, незалежно від віку, розвивалася, їй важливо зберегти допитливість", – зазначає Богатирьов.

Чоловік активно користується веб-сервісом blogger. У соціальних мережах у нього є своя група з назвою "Освіта 3", яка призначена для допомоги людям так званого "третього віку" (пенсіонерам). Там можна ділитися досвідом і дізнаватися нове про сучасні технології і про те, як ними користуватися.

Онлайн-Україна і цифровізація туризму

Олег Костюкевич – директор digital-агентства, сертифікований фотограф Google. Він місцевий експерт ("місцеві експерти" – програма заохочення користувачів за активну участь в інформаційному наповненні сервісу – ред.) 10 рівня (№1 в Україні), який додав на Google Карти понад 1000 місць, майже 19 000 фотографій і відповів на 50 тис. питань. Зараз його фотографії на Картах Google налічують понад 100 млн переглядів.

"Коли я вперше побачив Google Карти – для мене це було відкриттям. Це не лише географічні назви, це об'єкти, які ми можемо переглядати, додавати, змінювати. Я побачив, що онлайн-карти можна редагувати. Там можна вносити зміни, пропонувати виправлення і додавати відсутні місця. Пізніше я познайомився з іншими такими редакторами, ми об'єдналися в співтовариство місцевих експертів ", – ділиться Олег Костюкевич.

Місцевим експертом може стати хто завгодно, незалежно від віку та професії . Потрібно просто публікувати перевірену інформацію про ті місця, де ви були. Це робиться для того, щоб інші люди могли детально розглянути найвіддаленіші куточки України, спланувати свою подорож або просто прогулятися по онлайн-вуличками своєї молодості.

До речі, Україна – друга в світі країна за кількістю локальних експертів, а до недавнього часу і зовсім була на першому місці .

Валерія Іона, заступник Міністра цифровий трансформації з питань євроінтеграції зазначає, що це прекрасний приклад для всіх українців. За її словами, влада готує масштабний проект, головна мета якого – за три роки навчити 6 млн українців цифровий грамотності.

"Уже в січні ми запускаємо нашу освітню онлайн-платформу з базовим курсом, курсом онлайн-безпеки та з курсом цифровий грамотності для вчителів", – додала Іона.

Сучасна ОТГ і економія часу

Олександр Фуркало – голова Бузівського об'єднаної територіальної громади (Жашківський район Черкаської області). Олександра називають одним з найактивніших голів окремих територіальних громад в Україні. Після навчання у столиці він повернувся в рідне село і вирішив балотуватися на посаду глави ОТГ.

"Повинні бути комунікація з тими, для кого ти хочеш поліпшення. У минулому році ми розробляли стратегію і дізнавалися у населення, що їм потрібно. Велика частина заповнила Google Форму, і ми отримали думка населення. Один з таких проектів – це сортування сміття, ми також провели опитування через Google Форму, а після організували тренінг ", – каже Фуркало.

Голова громади додає, що в адміністративній роботі він і його підлеглі також намагаються мінімізувати використання паперів і використовують Google Пошту і Документи. Це допомагає заощадити і час, і ресурси.

Дистанційне навчання та сучасна освіта

Антоніна Букач – вчителька інформатики і сертифікований тренер Google, новатор сучасної освіти, експерт з дистанційного навчання та впровадження інформаційних технологій в освітні процеси. Антоніна допомагає іншим вчителям ставати новими сертифікованими тренерами.

"Сучасні діти набагато краще орієнтуються в новому цифровому світі. А ми, як вчителі, повинні показувати їм приклад. Я давно замислювалася над тим, як бути сучасною, зацікавити учнів. Хотілося, щоб нові технології увійшли в наші вчені кімнати, щоб це було не фантастичне майбутнє, а реальна сучасність ", – каже Букач.

За її словами, навіть зараз багато вчителів бояться використовувати нові гаджети і технології. Антоніна поставила собі за мету показати, що це не лише модно, а й корисно, а саме дозволяє підвищити ефективність всього освітнього процесу. Зараз тренер проводить онлайн-курси, які пройшли вже більше 10 тис. осіб, ще 6 тис. отримали сертифікати.

Екоактівізм і якісна комунікація

Оксана Омельчук – екоактівістка, координатор волонтерського напрямку ГО "Екодім". Дівчина багато подорожує і не раз помічала, як люди забруднюють світ навколо себе. У якийсь момент Оксана вирішила, що більше не може стояти осторонь.

"Екоактівізм – це коли ти бачиш екологічну несправедливість, береш і дієш. Це може бути будь-яка дія: можна просто "пошерити" інформацію, можна приєднається до акції, до інформаційного заходу ... Ти не стоїш на місці, а береш і робиш", – зазначає Оксана Омельчук.

У своїй діяльності дівчина часто використовує Google Форми для збору даних, організації екологічних акцій та заходів, лекцій і кінопоказів, присвячених захисту та збереження навколишнього середовища. Також в роботі активно використовуються Google Карти.

"Google Карти допомагають візуалізувати певні матеріали для інформаційних кампаній. Наприклад, для кампанії "Зміни смугу" ми нанесли на карти смуги громадського транспорту, які дуже допомогли нам в комунікації з людьми", – говорить Омельчук.

Робота на YouTube і нові можливості

Вікторія Щербина, незважаючи на інвалідність, професійно займалася спортом в складі національної збірної України з бочча (гра з м'ячами, вид спорту для людей з важкими порушеннями опорно-рухового апарату – ред.), балотувалася в народні депутати і зробила кар'єру адміністратора Youtube-каналів.

"На YouTube я зареєструвалася 10 років тому, коли у мене з'явилася маленька собачка. Це була ідея просто викладати відео про те, як вона розвивається. Потім я подумала: а чому б не почати заробляти на цьому. Зареєструвала кілька каналів і почала викладати відеоролики з начиткою новин шоу-бізнесу", – розповідає свою історію Вікторія Щербина.

Вона додає, що людина з інвалідністю цілком може реалізувати себе в цій сфері, головне – натхнення і творчий підхід. І це може стати одним із способів заробітку грошей.

Подорожі на інвалідному візку і доступна Україна

Микола Подрезан – мандрівник, почесний працівник туризму України. Він справжній приклад для людей з інвалідністю, піонер і новатор втілення інклюзивних стандартів в Україні. Микола завітав до 70 країн світу на всіх шести континентах, з них 63 – на візку. До слова, Подрезан також є автором проекту "Планета Земля. Погляд з інвалідного візка".

"Перший документ від держави – це довідка, де написано, що я непрацездатний і потребую постійної допомоги. Мене таке не влаштовувало, і я вирішив робити все сам. Але такі довідки іноді впливають на долі людей, які після їх отримання вважають, що життя закінчилося. Моє завдання – додати таким людям сил", – розповідає Подрезан.

Мандрівник доклав руку до створення маршрутів доступності по Києву на Google Картах. Ця робота, за його словами, комусь додасть сил, комфорту, а самому Києву – привабливості.

"Світ відкритий і цим потрібно користуватися. Поки у мене є сили, я буду це робити", – підсумував Подрезан.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що незабаром студенти у вузах і профтехучилищах зможуть користуватися електронними студентськимита учнівськими квитками.

А зовсім недавно прем'єр-міністр Олексій Гончарук показав, як виглядає електронне посвідчення водія.

Крім цього, в межах "цифровізації" України влада готує українцям електронну революцію: всі чинні е-реєстри баз даних уніфікують і зроблять доступнішими і зрозумілішими для користувачів. З цією метою уряд планує створити єдиний портал державних послуг. Подробиці – в сюжеті.

00:00:00 / 00:00:00
Робота Україна YouTube
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію