Чого чекати українцям у грудні: перерахунок пенсій і нові гроші

Розмір мінімальних пенсій зріс на 74 грн

Чого чекати українцям у грудні: перерахунок пенсій і нові гроші, фото-1

Останній місяць 2019 року, що минає, приготував для українців багато вихідних, підвищення прожиткового мінімуму і перерахунок пенсій. Сайт "Сьогодні" розповідає, чого українцям чекати у грудні.

Вихідні у грудні

Традиційно на зимові свята в країні буде чимало вихідних днів. Так, відпочивати можна буде 25 грудня, коли відзначається Різдво за григоріанським календарем. Нагадаємо, що 2017 року Рада підтримала рішення зробити це свято вихідним днем. 25 грудня припадає на середу, тому вихідним буде тільки цей день, але в уряді рекомендують скоротити робочий день 24 грудня на одну годину.

Довгі вихідні також заплановані на Новий рік, українці відпочиватимуть з 29 грудня по 1 січня включно. 30 і 31 грудня припадають на понеділок та вівторок, які українці муситиуть відпрацювати по суботах – 21 і 28 грудня. До слова, 28 грудня – останній робочий день перед святами, його теж рекомендують скоротити на годину.

А вже наступного 2020 року, у січні очікуються ще одні довгі вихідні – на Різдво. Вихідні будуть з 4 по 7 січня включно, тобто з суботи по вівторок. А понеділок, 6 січня потрібно буде потім відпрацювати в суботу, 11 січня.

Зростання прожиткового мінімуму

Згідно із законодавством, прожитковий мінімум з 1 грудня зросте:

  • для працездатних осіб з 2007 до 2102 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність з 1564 до 1638 грн.
  • для дітей у віці до 6 років з 1699 до 1 779 грн;
  • для дітей у віці від 6 до 18 років з 2118 до 2 218 грн.

Через це зросте й мінімальний розмір пенсій, який складе 1638 грн. Відповідно, перерахують розмір виплат і для інших пенсіонерів, яких в Україні понад 11 млн. Наступного разу уряд планує переглядати пенсії у квітні наступного року.

00:00:00 / 00:00:00

Також зростуть і різні соціальні виплати, наприклад, мінімальний розмір аліментів для дітей до шести років зросте – з 849,5 до 889,5 грн, а для дітей від шести до 18 років – з 1059 до 1109 грн.

Електронні водійські права

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нещодавно заявив, що електронними водійськими правами можна буде користуватися вже у грудні. Чиновник зазначив, що додаток для запуску тестується і в перших числах грудня все буде готово до релізу, щоправда, представлять новинку дещо пізніше.

Працювати нововведення буде завдяки програмі "Дія", яка розробляється Міністерством цифрової трансформації та МВС. Там можна буде сформувати електронний образ документів, завантажити на телефон і пред'являти в разі потреби. Проте, не зможуть скористатися такою послугою водії з посвідченнями старого, радянського зразка, тому що в базах даних має зберігатися електронне оцифроване зображення обличчя.

Нові монети та банкноти

У Національному банку України повідомляють, що вже завершили оновлення банкнотно-монетного ряду, яке тривало з 2014 року. Це означає, що в обіг вводяться монети нового номіналу, які замінять паперові банкноти.

З 20 грудня 2019 року вводяться в обіг монети номіналом 5 грн, а з середини 2020 року – монети номіналом 10 грн.

Також з 20 грудня 2019 року вводяться оновлені банкноти номіналом 50 грн, а вже з 25 лютого 2020 року – банкноти номіналом 200 грн, які візуально будуть схожі на інші оновлені купюри.

Тепла погода з мокрим снігом

Погода під кінець листопада потішила українців потеплінням, але вже на початку грудня синоптики прогнозують незначне зниження температури та опади. У першій половині місяця температура буде триматися в середньому на рівні -1 градус вдень і сягатиме -4 градусів вночі. У другій половині місяця може ще більше похолодати, імовірні снігопади. Згідно з прогнозами, вночі в певних регіонах температура буде опускатися до -10 градусів нижче нуля. До слова, у столиці на Новий рік прогнозують сонце і +1 градус.

Загалом, погода швидше буде вологою і сирою, прогнозуються опади мокрого снігу з дощем, а ось сильних морозів чекати поки не варто. Синоптики відзначають, що погода у грудні буде більше схожа на осінню, ніж на зимову.

Грудень Україна гроші
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции