Яка погода чекає на українців в грудні і чи буде сніг на Новий рік

Народний синоптик обіцяє невеликий мороз і снігопад перед святом

/ Фото: Getty Images

Вікенд тижня, що минає, виходить осінньо-зимовим: на вихідні в п'ятницю йдемо ще восени, а на роботу в понеділок вийдемо вже взимку. Сайт "Сьогодні" з'ясував у найвідомішого народного синоптика Леоніда Горбаня, на яку погоду в грудніочікувати, що чекає на українців у новорічну ніч, а також якою може бути вся зима.

Грудень: помірні морози і рясні снігопади

Як розрахував Леонід Горбань, за своєю методикою з використанням календаря Брюса,в грудні на нас чекають температурні гойдалки, але з невеликою амплітудою.

"З 1 по 5 грудня можливі нічні морози до -8 градусів, потім відлига 4 дня і опади, – розповів нам Леонід Горбань. – Потім циклон із заходу або південного заходу принесе відлигу до +5 днем і дощі, а в кінці першої/початку другої декади піде сніг з дощем. Після 13 грудня і до кінця місяця очікуються тільки мінусові температури, 15-16 грудня похолоднішає вночі до 11-12 градусів морозу. Далі температура коливатиметься: то 2-3 градуси морозу як 18-20 грудня, то до 13-15 градусів морозу, як ночами 23-24 грудня. Розрахунок показує, що перед Новим роком сніг випаде двічі: 22-24 і 28-30 грудня, спершу 6-8 см снігу, потім ще 7-10 см. Причому ці дні мають бути морозними, до -5-7 градусів. Виходить, що новорічна ніч нас чекає справжня, Новий рік зустрінемо і зі снігом, і з морозом".

Також Леонід Горбань прогнозує, що весь січень на нас чекають невеликі морози і часті, часом сильні снігопади. Православне Різдво також буде морозним, але без опадів, сніг випаде відразу після свята. В кінці місяця очікуємо відлигу, з дощами і сніго-дощами, яка перейде на лютий. Але вже після 5 лютого знову настане різке похолодання, у другій половині місяця до морозів додадуться рясні снігопади, може випасти до півметра снігу.

Для довідки. Леонід Горбань неодноразово роз'яснював, що його розрахунки в масштабах всієї України є оціночними і ймовірність їх здійснення близько 75%. З географії відомо, що Україна – це сім погодно-кліматичних зон, тому точність усередненого прогнозу народного синоптика для всієї країни нижча, ніж для окремо взятого регіону, але буде вірною загальна тенденція: похолодання чи потепління, можливість опадів. Точніший прогноз, з імовірністю виконання понад 95%, піддається розрахунку в межах однієї-двох сусідніх областей.

Офіційна наука обіцяє "сирітську" зиму

Нагадаємо: "сирітське" зима – тепла, малосніжна, сприятлива для безпритульних і знедолених.

Вчені метеорологи не в усьому згодні з розрахунками народного синоптика. Так, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда каже, що через глобальні кліматичні зміни середня температура в зимові місяці з кожним роком стає все вищою, і наступна зима не стане винятком.

"Більшість існуючих в світі синоптичних моделей, за допомогою яких розраховують погоду на тривалий період, показують, що зима 2019-20 років буде м'якою", – уточнив Кульбіда.

Заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України доктор наук Вазіра Мартазінова підтверджує, що посилилася останніми роками тенденція "температурних гойдалок", тобто різких перепадів температур, незважаючи на те, що зима в цілому повинна бути м'якою.

"На початку грудня температура повітря очікується 5-10 градусів морозу, згодом вона підвищиться і буде вище нуля градусів, а в кінці місяця двічі можливе різке похолодання, – говорить Мартазінова. – Воно буде короткочасним, але дуже помітним, так як температура швидко впаде більш ніж на 10 градусів, що дуже важко для метеозалежних людей".

Дуже холодною, за її словами, буде перша декада січня, нічна температура дійде до 18-20 градусів морозу. Проте в другій половині січня слід очікувати потепління. Лютий буде м'якішим, але з короткочасними різкими похолоданнями.

Як бачимо, прогноз Мартазинової на два перших місяці багато в чому збігається з розрахунками Горбаня. А ось щодо лютого і особливо з приводу кількості опадів у них розбіжності.

"В кінці грудня – початку січня стійкого снігового покриву, швидше за все, чекати не варто, – розповіла Мартазінова. В цілому його буде менше цієї зими, ніж минулоріч, і при цьому він буде зовсім іншого характеру, в основному мокрий сніг. Заметілі очікуються, але короткочасні".

Тобто, за її прогнозами, на Новий рік буде морозно і малосніжно.

Прогнози метеосайтів

Сайт Укгрідрометцентра в своєму традиційному прогнозі на п'ять днів наперед обіцяє, що перші дні грудня будуть похмурими і морозними (до -5 градусів вночі, -1-2 градуси вдень), а з понеділка піде невеликий сніг. Інші метеосайти, що дають розрахунки погоди на 2-4 тижні наперед, "не бачать "сильних морозів майже весь грудень і обіцяють нам похолодання всюди, крім південних областей, до -5-8 градусів вночі і до -2-3 градусів вдень тільки після 20 числа. Зате випадання то невеликих, то рясних опадів у вигляді дощу і мокрого снігу в північних, центральних і східних регіонах і дощу в південних регіонах метеосайти прогнозують майже щодня, крім одного "сухого" тижня – з 12 по 19 грудня.

Окремо згадаємо про погоду на карпатських гірськолижних курортах. Метеосайти обіцяють, що справжня зима настане з перших чисел грудня тільки в Буковелі: тут випаде багато снігу, особливо з 9 по 12 грудня, нічні морози дійдуть до -13 градусів, вдень очікується 3-5 градусів. У Славському, Ворохті, Воловці, Пилипці та інших місцях справжня зима очікується тільки до 20 грудня.

Сайт "Сьогодні" також розповідав на початку року, якою може бути погода в 2019 році:можна перевірити, наскільки здійснилися прогнози за 11 місяців і ще не пізно порівняти той грудневий прогноз з нинішнім!

00:00:00 / 00:00:00
Погода зима Новий рік
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
Зонт, имеющий массу преимуществ и один недостаток Up-brella – это уникальный зонт обратного сложения. Он удивляет своей элегантностью и удобством. Радует своей надежностью и многочисленными преимуществами. Это зонт, который захочет каждый! Преимуществ достаточно много. Основные из них: Это обратный зонт. Он складывается мокрой внешней стороной вовнутрь. Никогда не намочит Вашу одежду, пол, мебель,документы. Удобная ручка позволяет вовсе не держать зонт. Он...
Новости компаний
29 сентября 2020 в 11.00 состоится онлайн-встреча, в течение которой мы покажем на линии времени, шаг за шагом, как уверенно и планово выходить на рынок ЕС: проверка бизнес-идеи и размышления о релокацию менеджеров компании;  анализ рынка, подготовка коммерческих предложений; как не упустить возможность получения грантового финансирования еще до регистрации фирмы и как взять в лизинг автомобиль в первые дни после регистрации; проведение встреч с партнерами...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 4 октября, все педагоги страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны и функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ему весь...
Новости компаний
23 и 24 сентября состоится бесплатная серия онлайн мастер-классов “БРЕЙНХАКИНГ”. Получите доступ на сайте: https://xmozg.com/bonus_mk Вам знакома ситуация: ✓  Откладываете важные дела на потом? ✓  Начинаете и через время забрасываете (иностранный язык, занятия спортом, новые проекты)? ✓  Не хватает энергии, появляется лень и усталость? ✓  Делаете много рабочих задач в последний момент? ✓  Чувствуете, что не используете свой потенциал в полной мере? В резул...
Новости компаний
Скоро во всех школах и садиках будем отмечать День воспитателя и День учителя. В родительских чатах появится этот важный вопрос: “Что дарить. Как поздравлять?”)) Пусть это будут не просто цветы и конфеты, а трогательное послание от учеников или слова благодарности от родителей. Смотрите нашу подборку из 5 лучших идей, чтобы удивить, порадовать и растрогать любимых педагогов до слез. 1. Фотокнига лучших моментов в садике/школе Договоритесь и создайте общую...
Новости компаний
Главный тренд осени 2020 - электросамокат KUGOO M2 PRO! Kugoo M2 Pro Jilong – это новая улучшенная модель электросамоката от компании Jilong в 2020 году. Самокат Kugoo M2 Pro Jilong отличается от своих предшественников усовершенствованным дизайном, надежностью конструкции, компактностью и функциональностью. С таким самокатом  вы будете чувствовать себя уверенно как в городе так и на бездорожье. Скорость, вес и максимальный пробег самоката позволяют соверша...
Новости компаний
Отныне за строительством новой объездной дороги в Трускавец можно наблюдать в онлайн-режиме. Благодаря новой камере видеонаблюдения, которую компания Qtek установила в Модричах. 26 августа стартовало масштабное строительство новой дороги в Трускавец, которая соединит город-курорт с Дрогобычем и Львовом и заменит существующую сегодня, но официально перекрытую участок дороги.  На сегодняшний день завершаются земляные и подготовительные работы на объекте ежед...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
4 сентября вся страна узнала имена еще 5 счастливчиков, которые получили грант на развитие своего бизнеса от компании «Эпицентр К» в рамках проекта «Миллионы добрых дел» (как проходил третий финал смотрите на канале «Епіцентр» в YouTube). «Каждый из участников третьего финала вкладывает сердце и душу в бизнес. Чувствуется их вовлеченность, каждый предприниматель действительно живет своим делом, поэтому выбрать из 10 полуфиналистов только 5 победителей было...