Викликати "швидку" і поліцію за номером 112: Україна має ввести новий телефон екстрених служб

Єдиний номер - одна з умов, прописаних в Угоді про асоціацію з ЄС

Фото: "Сегодня"
Поліція, пожежна, "швидка" за одним номером. Перевести всі екстрені служби на єдиний номер Україна намагається не вперше. Уряд хотів це зробити до чемпіонату з футболу "Євро-2012", але єдина екстрена служба так і не запрацювала. Тепер ввести єдиний номер Україна має до 2021 року. Таке зобов'язання країна взяла на себе, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС.

Навіщо потрібен єдиний екстрений номер

Система "112" має стати єдиним центром екстреного реагування. Вона об'єднає всі екстрені служби – 101 (пожежна), 102 (поліція), 103 (медики) і 104 (аварійна служба газу). Тобто управління здійснюватиметься з одного центру. Служби зможуть взаємодіяти. Зараз вони не працюють спільно: якщо поліція виїжджає на виклик, то окремий виклик має робитися і на "швидку". Єдиний номер вирішує цю проблему, так заощаджується час на порятунок життів.

"Приблизно 30% українців губляться, на який номер телефонувати при екстрених ситуаціях. Проводилося соцопитування, і люди за 10 секунд не могли назвати номер телефону тієї чи іншої екстреної служби", – зауважує Станіслав Гашпоренко, виконавчий директор ГО "Виклик 112".

/ Фото: Pixabay

Єдина система "112" – це не тільки про дзвінки. З'являється більше джерел отримання інформації про екстрені випадки і надзвичайні ситуації. На вулицях досить багато камер відеоспостереження. Однак їх функції обмежені – вони використовуються тільки для приватної безпеки. В європейських країнах всі камери спостереження підключені до "112". Таким чином екстрені служби швидше виявляють грабіжників, злочинців і пожежі.

"Наприклад, на великому підприємстві є камера відеоспостереження. Якщо вона підключена до системи "112" із вбудованою технологією розпізнавання вогню, то при загорянні камера розпізнає вогонь і відразу передає інформацію на центральний пульт", – говорить Гашпоренко.

Закон є, "112" – немає

В Європі за номером "112" можна викликати будь-яку екстрену службу: поліцію, "швидку" чи пожежну. Якщо набрати в Україні "112", то вас перенаправляють в пожежно-рятувальну службу.

На сьогодні тільки в п'яти європейських країнах немає єдиного номера екстреної допомоги. Серед них Україна, Боснія і Герцеговина, Македонія, Білорусь, Вірменія. Була донедавна і Молдова, але там рік тому змогли впровадити єдиний номер.

В Україні перша спроба створити систему екстреного реагування була здійснена напередодні чемпіонату "Євро-2012". Тоді ж ухвалили закон "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112". Але за фактом він не працює, оскільки його технічно неможливо реалізувати, зауважує Гашпоренко. Це стосується переадресування дзвінків, а взаємодії служб.

Вирішувати проблему мало держпідприємство "Центр громадської безпеки 112". Воно мало забезпечувати технічну частину сервісу. Але в 2016-му держпідприємство ліквідували. При цьому, згідно із законом підприємство виконує свої функції.

За фактом, закон про службу "112" є, але він не працює. До 2021 року Україна повинна ввести єдину систему – це одна з умов Угоди асоціації з ЄС. Але на сьогодні жодної стратегії введення "112" немає, каже Гашпоренко.

За приблизними оцінками, повноцінне впровадження системи в Україні може коштувати близько 70 млн доларів.

"Щоб створити таку комплексну систему в Україні, за нашими оцінками, буде потрібно не менше трьох років. В такому темпі роботи ми можемо не встигнути виконати наші зобов'язання ... Щоб створювати систему, потрібно розуміти, що у нас вже є і як це працює. Для цього необхідний комплексний технічний аудит. Про це йдеться з 2017 року, але аудит ще не проведено", – зазначає Гашпоренко.

Востаннє в Міністерстві внутрішніх справ – основному органі, який відповідає за створення системи 112, – згадували про єдину екстрену службу в 2018 році. Тоді заступник міністра Тетяна Ковальчук заявила, що проект збираються запускати вже незабаром: "Цей проект не ілюзорний: він стає дієвим механізмом, і ми зараз готуємося найближчим часом його запустити".

У МВС на запит сайту "Сьогодні" відповіли, що поки система 112 знаходиться на етапі розробки технічного проекту. З серпня проводиться тестова експлуатація системи екстреної допомоги за номером 112 на базі Служби з надзвичайних ситуацій.

"За результатами проведення даної тестової експлуатації Системи 112 буде остаточно підготовлений проект створення та впровадження системи екстреної допомоги за номером 112", – повідомили у відомстві.

При цьому до існуючого закону про систему 112 треба буде вносити зміни, підкреслюють в МВС. Зміни стосуватимуться організації моделі екстреної допомоги, функцій диспетчерських служб, підрозділів екстреної допомоги, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За словами начальника відділу впровадження діяльності служби 112 МВС Андрія Загорулька, в розробці Кабінету міністрів знаходиться проект Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік, де передбачена мета впровадити систему 112 до кінця другого кварталу 2024, а до кінця 2025 інтегрувати всі екстрені служби в одну систему.

00:00:00 / 00:00:00
Швидка поліція номер
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Нічна заборона на продаж алкоголю допомагає знизити кількість «п'яних» злочинів В середині жовтня Верховний суд скасував рішення Київради, яке забороняло продаж алкоголю в магазинах вночі ; щоправда, ситуація не змінилася і купити міцні напої після 23:00 досі, як і раніше, не можна. Варто відзначити, що діє така заборона і в багатьох інших містах України. Сайт "Сьогодні" розповідає, чому в Києві досі не можна купити алкоголь вночі і в яких ще містах діють...
Общество
В 2018 году в мире от наземных мин и самодельных взрывных устройств погибли или получили ранения 6897 человек. Об этом сказано в докладе Landmine Monitor 2019 представленном в Мюнхене Международной организации инвалидов. В докладе сказано, что речь идет в первую очередь о мирных жителях, причем более половины из них — дети. Самое большое число погибших и раненых зафиксировано в результате «вооруженных конфликтов и масштабного насилия» в Украине, Афганистан...
Общество
Об этом говорится на официальном сайте Кабинета Министров Украины. «Минсоцполитики сообщает, что на сегодня остатки на счете Фонда составляют 429,4 млн грн, что является достаточным для осуществления необходимых текущих выплат. Более того, поступления в Фонд формируются ЕЖЕДНЕВНО по уплате единого социального взноса работодателями», - сказано в сообщении. Также указано, что на прошлой неделе Печерский суд Киева восстановил в должности бывшего руководителя...
Политика
Команда президента Украины Владимира Зеленского на данный момент активно нарабатывает стратегию возвращения аннексированного Крыма. Об этом заявил руководитель Представительства главы государства в АРК Антон Кориневич. Так, он озвучил пути, которые власть намерена внедрять для возвращения оккупированных территорий страны. Кориневич подчеркнул: «Никто не собирается сдавать позиции по Крыму. Мы убеждены в том, что Крым — наш. Другой позиции не может быть. Я...
Общество
Накануне Дня Достоинства и Свободы в Художественной школе г. Горняк состоялся праздничный концерт. Целью мероприятия стало почтение героям-патриотам, которые встали на защиту свобод и прав украинцев, национальных интересов нашего государства. Об этом сообщает Горняцкий городской совет. В программе концерта звучала классическая музыка украинских композиторов, которые исполняли юные вокалисты. Финалом праздника стало выступление вокального ансамбля «Гірничан...
Общество
В течение недели специалистами Селидовского городского центра занятости был проведен ряд профессиографических экскурсий, которые способствовали организации внешкольной жизни учеников городских школ во время отдыхают на осенних каникулах. Об этом сообщает Селидовский городской совет. Во время общения со специалистами своего дела - учащиеся узнали о профессионально-важных качествах, которые присущие людям разных профессий, расширили знания о профессиональном...
Новости компаний
Бенгальская кошка была выведена путем скрещивания азиатской леопардовой кошки с домашней породой кошек, таких как абиссинская, американская короткошерстная, бирманская кошка и египетский мяу. Бенгальские кошки любящие, преданные и очень отзывчивые по отношению к своим владельцам. Несмотря на свою популярность, бенгальцы подойдут не всем. Эти кошки требуют большого внимания и ухода. Они очень активные и подвижные, любят взбираться повыше и легко привыкают к...
Общество
В 2018 году численность населения Украины сократилась на 233,2 тыс. человек и на 1 января составила 42 153,2 тыс. человек. В течение января-сентября 2019 года численность населения Украины сократилась на 193,2 тыс. человек и на 1 октября составила 41 960 тыс. человек, о чем свидетельствую данные Государственной службы статистики, передают Українські Новини.   Число умерших превышает число рожденных: на 100 умерших приходится 53 рожденных.  Ранее, в течение...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...