Скасування держмонополії на алкоголь позначиться на приватизацію "Укрспирту": експерт попередив про ризик

Скасування держмонополії на алкоголь позначиться на приватизацію "Укрспирту": експерт попередив про ризик, фото-1

Демонополізація виробництва спирту, яку Верховній Раді пропонує президент Володимир Зеленський, знизить вартість держпідприємства "Укрспирт" у разі його приватизації. Про це новин "Сьогодні" сказав заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський.

"Якщо ми демонополізуємо [виробництво спирту], то ціна "Укрспирту" буде одна, якщо немає – ціна буде іншою. Ми або продаємо монополію, або продаємо одного з гравців на конкурентному ринку, який очевидно швидко виникне, оскільки виробництво спирту не є високотехнологічним продуктом", – сказав економіст.

Однак вищесказане – не аргумент на користь збереження статус-кво "Укрспирту", додав він.

"На мій погляд, варто демонополізувати навіть якщо це дасть нам менше надходжень при продажу "Укрспирту", оскільки ця монополія, тим більше державна, як і будь-яке державне підприємство – це потенційне джерело корупції... крім того, часто його потужності недовантажені", – зазначив Яблоновський.

У той же час, додав він, держава повинна зберегти за собою фіскальне і адміністративне регулювання.

"Держава може це робити чи за рахунок акцизів, таким чином збільшуючи ціну на алкоголь і знижуючи попит, споживання, або, наприклад, забороняючи продаж горілки в кіосках", – резюмував експерт.

Держмонополія на алкоголь "Укрспирт"
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции