У Чорнобилі встановили новий рекорд України: видовищне відео

У Чорнобилі встановили новий рекорд України: видовищне відео, фото-1

23 жовтня в зоні відчуження було встановлено новий рекорд України. Художники проекту ARTEFACT створили з стратегічного радянського об'єкта "Дуга" в Чорнобилі масштабну digital-скульптуру під назвою "Чорнобильське сяйво". Під час шоу на майданчику були присутні представники Книги рекордів України, які й зафіксували момент встановлення рекорду.

Вражаюче лазерне шоу тривало близько години під час зйомок документального арт-кіно "Артефакти Чорнобиля" режисера Валерія Коршунова. Скульптуру створили режисер фільму й автор проекту Валерій Коршунов та медіа-артист Ярослав Костенко. У документальному арт-кіно йдеться про сучасні культурні артефакти навколо Чорнобиля.

Дивіться відео наймасштабнішого лазерного шоу України на "Дузі":

З перших секунд шоу засекречений радянський об'єкт, який іноземці називають "російським дятлом", вперше за своє існування засяяв під звуки музики. На події були присутні понад 40 представників українських та іноземних ЗМІ, а також кілька знімальних груп, які фіксували цю історичну подію для документального кіно. Цифрову інсталяцію доповнив спеціальний саундтрек на основі звуків Чорнобиля, який створив для документального фільму музикант Rassvet.

Головний меседж творців арт-шоу - перетворити чорнобильську зону в магніт для туристів і змінити ставлення людей до трагедії в Чорнобилі.

У Чорнобилі встановили новий рекорд України: видовищне відео, фото-2

"Сьогодні ми створюємо найбільшу лазерну інсталяцію в Україні для того, щоб показати, що моторошні символи Радянського Союзу можуть стати потужними арт об'єктами сучасної України. Чорнобиль – це наше минуле, яке ми не можемо змінити. Однак ми повинні формулювати власні месиджі, щоб змінити сприйняття України в контексті трагедії Чорнобиля зараз і в майбутньому. Краща форма, зрозуміла для всього світу, – це арт", – розповідає автор ідеї, режисер і продюсер фільму "Артефакти Чорнобиля" Валерій Коршунов.

У Чорнобилі встановили новий рекорд України: видовищне відео, фото-3

Після серіалу HBO, Чорнобиль сильно привернув увагу всього світу. Саме зараз важливо створювати власні культурні продукти, щоб відповісти на запит про сучасне сприйняття Чорнобиля українцями і показати, що Україна не просто вижила після атомної катастрофи, а навчилася з цим жити і має унікальний досвід, яким важливо ділитися зі світом.

У Чорнобилі встановили новий рекорд України: видовищне відео, фото-4

Зазначимо, що "Дуга" – радянська станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет, зводилася в засекреченому місті Чорнобиль-2. "Російським дятлом" іноземці називали "Дугу" за характерний звук, який чули по всьому світу, коли вона включалася. Її розміри 690 * 135 метрів – вражають, вона є одним з найбільш впізнаваних символів Чорнобиля.

У Чорнобилі встановили новий рекорд України: видовищне відео, фото-5

Щоб потрапити в зону відчуження, потрібно своєчасно оформити дозвіл на перебування. Для цього потрібно подати заявку в електронній формі через систему "Електронний квиток".

Раніше ми вже розповідали, що тільки за 2018 рік у зоні відчуження побувало 72 тис. туристів, а в 2019 році їх кількість на 20% більша в порівнянні з цим же періодом минулого року. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" повідомив глава Держагентства з питань зони відчуження Віталій Петрук.

Такий туристичний бум обумовлений не чим іншим, як виходом серіалу "Чорнобиль" на американському каналі НВО, який визнали найкращим міні-серіалом в США.

Чорнобль рекорд України "Артефакти Чорнобиля"
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции