Українці почали масово торгувати боргами: хто їх купує і навіщо

Щоб повернути хоч частину кредиту, позичальники йдуть на крайні заходи

Українці почали масово торгувати боргами: хто їх купує і навіщо, фото-1

Українці почали частіше намагатися продати проблемні борги. Тенденцію підтверджують юристи і численні оголошення фізосіб, що пропонують викупити у них кредити – таких пропозицій в країні вже сотні, хоча кілька років тому таких було лічені одиниці. Продавці заманюють покупців тим, що останній може заплатити, наприклад, лише 70% від суми, а потім після власних зусиль стягнути з боржника повну суму.

Ми поспілкувалися з кількома з тих, хто розмістив оголошення про продаж боргу. Автор одного з останніх каже, що його повідомлення про продаж боргу вже перестало бути актуальним.

"Так, дійсно, один з моїх знайомих заборгував мені 3900 доларів. Повернути гроші виявилося проблемою. Зрештою я вирішив продати борг, щоб повернути хоча б половину суми. Покупець знайшовся досить швидко. На зустріч приїхав такий покупець, що аж страшно було на нього дивитися. Та ще й зі шрамом на обличчі. Думаю, що він системно викуповує чужі борги і так заробляє на цьому. За $ 1950 я продав йому борг, віддавши нотаріально завірену розписку боржника", – розповів нам киянин Олексій В.

Автор наступного оголошення, львів'янин Кирило Р., каже, що близько двох років тому позичив у свого знайомого на розвиток бізнесу $ 3 тис., але повернення так і не дочекався.

"Є розписка боржника, він не проти повертати гроші, проте, щоправда, частинами", – рекламує свій "товар" Кирило.

На наше уточнення, яка саме розписка є в наявності, автор оголошення зізнався, що вона не завірена нотаріусом. Але одразу ж додав, що сам боржник не проти того, що борг буде перепроданий третій особі.

"До речі, якщо хочете встигнути, то поспішіть – у мене є ще один охочий придбати цей борг", – стверджує автор оголошення.

Юристи вважають, що в Україні стали частіше продавати борги з кількох причин.

"Багатьох людей доводить до відчаю те, що цивільні справи розглядаються в судах дуже довго. Це відбувається часто тому, що в судах дефіцит кадрів, самі ж суди перевантажені роботою. Продаж боргу часто відбувається тому, що люди більше вірять у власні сили", – говорить юрист і адвокат Іван Ліберман.

На його думку, під час покупки боргу потрібно бути вкрай обережним, адже є велика ймовірність залишитися ні з чим. До того ж юрист додає, що продаж боргу однією фізособою іншій – сумнівна з точки зору закону.

"Люди, які продають борги, зазвичай, не звертаються до суду для того, щоб той встановив людину боржником. Іншими словами, просто-напросто немає рішення суду про те, що людина, яка позичила гроші, є боржником. У продавців за фактом нічого немає на боржника, крім розписок і договорів, – говорить Ліберман. – Друга категорія продавців – це ті, хто має на руках рішення суду про те, що йому дійсно винні гроші, але ці люди через свою необізнаність не звертаються до виконавчої служби і правоохоронних органів. Щоправда, такий варіант повернення боргу – законний. Іншими словами, якщо людина не віддає борг, ухиляючись від виконання судового рішення, то їй загрожує кримінальна відповідальність навіть за ухилення від сплати".

Як раніше писали новини "Сьогодні", в Україні стала поширеною практика, коли на рівні держави розпродається майно громадян, які заборгували аліментні виплати.

А нещодавно на Київщині нападники залякували свого боржника стріляниною з пістолета:

00:00:00 / 00:00:00
Україна борги суспільство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции