Відведення військ на Донбасі: за яких умов ЗСУ повернуться на позиції

Українські військові в разі відведення від лінії розмежування будуть готові до нових атак бойовиків

0:00 / 3:31

Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що українські військові негайно повернуться на нині займані позиції після відведення військ, якщо бойовики відновлять обстріли. Про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

"Підрозділи Збройних сил будуть перебувати в готовності до негайного реагування на порушення домовленостей щодо відведення військ і в разі відновлення обстрілу займуть позиції відповідно до раніше визначених планів", – заявив він.

Загороднюк також зазначив, що на даний момент підтримувані Росією бойовики не виконують умову по режиму тиші на Донбасі протягом семи днів для початку процесу розведення сил.

Як повідомляли новини "Сьогодні", в Золотому і Петровському підготовлені нові позиції для ЗСУ, куди будуть забрані наші війська в разі початку процесу розведення сил. Андрій Загороднюк пояснив, що військові не опиняться в чистому полі.

Нагадаємо, згідно з домовленостями в Мінську, розведення сил і засобів в районі Петровського і Золотого мало розпочатися ще 7 жовтня, і тільки в тому випадку, якщо протягом семи днів не було збройних провокацій. Однак за день до того, 6 жовтня, бойовики обстріляли ділянку розведення сил в районі Золотого зі станкового протитанкового гранатомета і стрілецької зброї. У підсумку 7 жовтня було перший раз зірвано розведення військ. В останні дні ворог також регулярно атакував в цьому районі.

00:00:00 / 00:00:00

Водночас президент Володимир Зеленський називав головну умову для відведення військ в Петровському і Золотому. Він також чітко дав зрозуміти, що окремо Петрівське і Золоте не будуть "розводитись".

Донбас Україна ВСУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции