Перевірки субсидій відновляться: Рада ухвалила закон про верифікації

Одержувачів субсидій на оплату комуналки чекають три види моніторингу

0:00 / 2:57

В Україні відновляться перевірки одержувачів державної допомоги на оплату комунальних послуг – Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект про верифікації субсидій (№ 1231). "За" проголосували 249 народних депутатів при необхідних 226 голосах.

За фактом верифікація субсидій в Україні впроваджена вже давно, але вона була зупинена рішенням Конституційного суду. Суд зазначав неврегульованість питання формування баз даних, які збирав Мінфін для проведення верифікації. Прийнятий законопроект якраз регулює спірні питання.

Документ передбачає три види верифікації:

  • превентивну (під час подачі документів на отримання субсидії);
  • поточну (під час здійснення виплат);
  • ретроспективну (після закінчення виплат).

Читайте також:Штрафи за незаконні субсидії: в Кабміні прояснили ситуацію

Причому превентивна верифікація почнеться не відразу, а лише коли буде запущена інформаційно-аналітична платформа. А ось поточна і ретроспективна верифікація запрацюють практично відразу – через три місяці після того, як закон набере чинності, оскільки Кабміну ще доведеться прийняти підзаконні акти. Зокрема, розробити "Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат".

У Мінсоцполітики заспокоюють: як така, верифікація проводиться вже давно, і поки що нічого нового не буде відбуватися.

Детальніше про субсидії в опалювальний сезон 2019-2020 років читайте на сайті "Сьогодні" – Зимові субсидії: виплачувати будуть по-новому.

Також про те, що змінилося в системі субсидій восени-2019 і як оформити допомогу від держави, а також кому загрожують перевірки, дивіться у відео сайту "Сьогодні":

0:00 / 4:38
Субсидії верифікація Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции