Метро без жетонів і трамваї без талонів: відповіді на запитання про електронний квиток у Києві

З початку 2019 року було куплено майже 90 тисяч єдиних електронних квитків

Метро без жетонів і трамваї без талонів: відповіді на запитання про електронний квиток у Києві, фото-1

Вже з листопада цього року з київського метро остаточно зникнуть жетони, а з наземного муніципального транспорту – паперові квитки і кондуктори. Все це відбувається через те, що столиця переходить на єдиний електронний квиток. Е-квиток працює в столиці в тестовому режимі ще з початку року. За цей час за допомогою нього було сплачено 40,9 млн поїздок. Сайт "Сьогодні" відповідає на головні запитання і детально розповідає, де і як платити за проїзд.

Що відбувається?

З 1 листопада 2019 р. київський муніципальний громадський транспорт повністю перейде на Е-квиток (Kyiv Smart Card). Це означає, що в тролейбусах більше не буде компостерів, паперових квитків і кондукторів, а в метро – жетонів і навіть зелених карток для проїзду. Тому за місяць, що залишився, потрібно встигнути обзавестися електронним квитком, якщо ви часто користуєтеся громадським транспортом.

Також залишиться можливість оплатити проїзд за допомогою банківської картки з технологією PayPass і Apple Pay і Google Pay. Правда, якщо це доступно в метро і на фунікулері, то в тих же тролейбусах валідатори не зчитують банківські картки.

Ось так виглядає Kyiv Smart Card. Фото: КМДА

Де купити Е-квиток?

Електронний квиток – це єдиний проїзний документ в громадському транспорті Києва. Купити його можна на десяти станціях метро, ​​як Хрещатик, Театральна, Майдан Незалежності, Акедемгородок, Лісова, Арсенальна, Теремки, Видубичі, Сирець і Почайна (Петрівка). Так, в вестибюлях стоять спеціальні автомати для продажу і поповнення Е-квитків.

Крім цього, електронні квитки продаються в кіосках Преса і в Т-кіосках. Коштують вони всього 50 грн і поширюються на всі види муніципального транспорту – метро, ​​тролейбуси, фунікулер, автобуси, трамваї і міську електричку.

Варто пам'ятати про те, що картка поверненню не підлягає і гроші за неї не повернуть.

Де і як поповнити Е-квиток?

Поповнити картку можна:

 • в особистому кабінеті киянина;
 • в мобільному додатку KyivSmartCity і Приват 24;
 • в терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click, PrivatBank;
 • на розрахункових порталах Іpay, Portmone, EasyPay, Приват24;
 • в касах метрополітену;
 • в кіосках Преса, ТурІнфо і Т-кіоск;
 • KyivPayBot в і Facebook;
 • KyivMetroBot в Telegram і Facebook.

На офіційному сайті зазначається, що незабаром з'явиться можливість поповнити картку за допомогою мобільного додатку Ощад 24/7, а також в терміналах самообслуговування ПриватБанку, Ощадбанку та на порталі EasyPay.

У кожній картці на зворотному боці під штрих-кодом є власний унікальний номер, саме його і потрібно вводити в додатки і термінали для поповнення. А в боксах самообслуговування, які стоять в вестибюлях станцій метро, можна просто прикласти картку до спеціального позначення, де її номер буде зчитаний автоматично.

Як скористатися електронним квитком?

З тим, щоб скористатися квитком, ні у кого жодних складнощів виникнути не повинно. Після покупки картки потрібно зареєструвати її в кабінеті користувача, хоча, якщо просто поповнити – картка справно працюватиме і без реєстрації. Після того, як ви поповните картку, потрібно буде прикласти її до валідатора. Припустимо, в метро, ​​на фунікулері, в трамваях – це турнікети при вході, на яких навіть є величезні сині наклейки з написами "Kyiv Smart Card", які означають, що там можна скористатися електронним квитком. У тролейбусах валідатори встановлені на поручнях у самому салоні, тому просто потрібно піднести картку до валідатора і дочекатися, поки з'явиться повідомлення про те, що оплата пройшла і ви можете спокійно їхати.

Чи залишаться одноразові квитки?

Мабуть, це найголовніше питання, яке хвилює киян і гостей столиці. Адже купувати картку хочуть далеко не всі, мотивуючи це тим, що рідко їздять в громадському транспорті і не потребують єдиного електронного квитка. Як ми вже писали, в тролейбусах не можна буде купити квитки у кондукторів, а в метро зникнуть жетони. Їм на зміну прийдуть електронні квитки з QR-кодом, які можна придбати в додатках Приват24, Portmone і KyivSmartCity.

У київському метрополітені в боксах для самообслуговування також можна буде купити одноразовий квиток для проїзду з QR-кодом. Функціонуватиме все це також, як і єдиний електронний квиток – потрібно буде просто піднести екран смартфона або папірець з квитком до валідатора для зчитування. Варто уточнити, що такі паперові квитки будуть тільки в метро, ​​а у всіх інших видах муніципального транспорту одноразові квитки перейдуть виключно в електронний формат.

Тому якщо ви зважитеся проїхати в тролейбусі, маючи на руках лише готівку, ви не зможете купити квиток. І тоді вже доведеться або сподіватися на те, що вас не зловить контролер, або йти і заздалегідь купувати Е-квиток.

Тож з приходом електронного квитка розрахуватися готівкою можна буде тільки в маршрутках, тому що вони належать приватним перевізникам.

Ціни на проїзд зміняться?Ні, ціни залишаться колишніми, але якщо поповнювати транспортну картку відразу на велику кількість поїздок, то вийде навіть дешевше:

 • 1-9 поїздок – 8 грн за квиток;
 • 10-19 поїздок – 7,70 грн;
 • 20-29 поїздок – 7,40 грн;
 • 30-39 поїздок – 7,10 грн;
 • 40-49 поїздок – 6,80 грн;
 • 50 поїздок – 6,50 грн.

Що буде з пільговиками?

Нагадаємо, що проїзні працюватимуть тільки до 31 жовтня, а вже з листопада вони вийдуть з ужитку. Але, залишиться картка киянина, якою зможуть скористатися пільгові категорії. Саме на цю карту пільговикам нараховуватимуться поїздки, якими вони потім зможуть скористатися. Крім цього, передбачені і електронні учнівські квитки. Щоб отримати електронний квиток, батькам необхідно буде пройти реєстрацію на порталі надання електронних послуг та скористатися кваліфікаційним електронним підписом (КЕП, ЕЦП) або BankID, щоб підтвердити свої дані. Після цього в Особистому кабінеті киянина потрібно вказати всі необхідні дані про дитину і додати її фото.

Заявка, яку залишать батьки, буде відправлена ​​спочатку до навчального закладу, і якщо там її підтвердять, то далі буде передане замовлення на друк учнівських. Електронний учнівський надається за рахунок міського бюджету. Якщо дитина квиток загубить, його можна буде замовити повторно, але необхідно буде оплатити цю послугу.

Що робити, якщо загубив Е-квиток?

У разі втрати картки, її можна заблокувати безпосередньо в Особистому кабінеті киянина, в мобільному додатку KyivSmartCity або ж за телефоном 044 366 55 55. До того ж, з неї можна буде перенести всі поїздки на нову картку.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, що будувати метро хочуть у Львові.

00:00:00 / 00:00:00
Київ талони жетони
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции