Без дрібних монет, папірців і літнього часу: що зміниться для українців у жовтні

В гаманцях з'явиться нова купюра, а країна повернеться на зимовий час

Без дрібних монет, папірців і літнього часу: що зміниться для українців у жовтні, фото-1

У жовтні на українців чекають відмова від дрібних монет, один додатковий вихідний і перехід на зимовий час. "Сьогодні" згадали, чого чекати від другого осіннього місяця.

Копійки і податки

Вже з 1 жовтня монети номіналом одна, дві і п'ять копійок перестануть бути в Україні платіжним засобом. У Національному банку відзначили – з початку місяця їх будуть виводити з обігу.

"Також з обігу буде виводитися монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом. Однак ті монети, які будуть потрапляти в банки, повертатися назад в обіг не будуть, і поступово їх буде все менше", – додали в прес-службі.

В НБУ також зазначили, що обміняти монети можна буде безкоштовно протягом наступних трьох років. Крім того, з 25 жовтня Нацбанк запустить в обіг купюру номіналом в 1000 грн. Їх планують надрукувати 5 млн штук.

А ось в Державній податковій службі нагадали, що з 1 жовтня зміняться реквізити для оплати податків. Пов'язано це буде з переходом на IBAN (міжнародний стандарт банківських рахунків).

Фари і відпочинок

Патрульна поліція нагадує, що з 1 жовтня всі автомобілі за містом повинні будуть їздити з увімкненими фарами.

"Це вимога є обов'язковою в будь-який час доби", – відзначають копи.

Діяти вона буде до 1 травня.

Варто відзначити, що у жовтні українці будуть відпочивати на один день більше. Крім звичайних вихідних, додатковим днем відпочинку буде понеділок, 14 жовтня, – в цей день відзначається День захисника України і релігійне свято Покрови. Правда, поки ні Офіс президента, ні Кабінет міністрів не оприлюднили програму урочистих заходів.

Пільги, папірці, НАТО

Першого числа стартує монетизація пільг на оплату комунальних послуг. В Мінсоцполітики зазначають – паралельно діятимуть дві системи пільг в грошовій формі (готівкова та безготівкова). Безготівкові кошти отримають всі пільговики в автоматичному режимі, а щоб отримати "живі" гроші, потрібно буде подати заяву в органи соцзахисту.

А ось прем'єр-міністр України Олексій Гончарук обіцяє, що з жовтня Кабмін і органи влади повністю відмовляться від паперового документообігу.

"Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірців", – підкреслив глава уряду.

Нарешті, 31 жовтня в Україні відбудеться саміт країн-членів НАТО. У ньому візьме участь президент Володимир Зеленський.

Ліквідація літнього часу і бурі

У ніч на 27 жовтня Україна повернеться на свій поясний час, який неформально називають "зимовим". В останню жовтневу неділю українцям потрібно буде в чотири ранку перевести стрілки годинника на одну годину назад. Щоб країна не пропустила цей день, чиновники обіцяють повідомляти про переведення щодня, починаючи з 24 жовтня. При цьому багато ЗМІ вже почали говорити, ніби це останнє переведення годинників. Але насправді це неправильне трактування традиційного формулювання Мінекономрозвитку, яке звучить як "скасовується літній час".

Чекають на нас у жовтні кілька магнітних бур. Так, першого числа пройде магнітна буря середньої інтенсивності. Лікарі попереджають, що в цей день метеозалежні українці можуть страждати від головного болю і високого тиску. Наступну магнітну бурю метеорологи обіцяють 29 жовтня. А ось під кінець місяця, 30 числа, варто чекати найпотужніші бурі. Лікарі попереджають про можливі загостреннях хронічних хвороб.

Відзначимо, прогноз синоптиків щодо теплого вересня збувся, хоч під кінець і посвіжішало. А ось далі буде холоднішати, в жовтні побачимо осінню "класику", а листопад буде суворим: холодним, мокрим, зі снігом і заморозками. Читайте докладніше про прогнозі погоди для всієї України на осінь.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" писали про те, які продукти подорожчають восени. Як нам стало відомо, хліб, гречка і картопля зростатимуть в ціні, а масло стане дешевше. Експерти: все через погоду і долар.

Також нещодавно повідомлялося, що цієї осені Україну чекає гарний врожай. Міністерство аграрної політики і продовольства за попередніми даними прогнозує в 2019 році урожай зернових на рівні 71,1 млн т.

Разом з тим українцям пророкують дефіцит картоплі. Фахівці розповіли, чи потрібно запасати овоч на зиму:

00:00:00 / 00:00:00
Жовтень Україна українці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію