Стала відома розсадка депутатів у Раді: де насправді зручніше сидіти в сесійній залі

Стала відома розсадка депутатів у Раді: де насправді зручніше сидіти в сесійній залі, фото-1

Перші ряди цінують за трибуну, а останні - за простір і секретність

Верховна Рада. Фото: REUTERS/Gleb Garanich
Верховна Рада. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Верховна Рада. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Новий парламент нарешті розібрався з найдискусійнішим питанням останніх тижнів – розсадкою нардепів у залі. "Сьогодні" з'ясували, що може змінитися в Раді, і чи є різниця для депутатів, де сидіти.

0:00 / 0:32

Половина зали

Варіанти розсадки нардепів обговорювалися з 9 серпня. За словами лідера партії "Слуга народу" ("СН") Дмитра Разумкова, це було одне з найдискусійніших питань. В результаті фракція "СН" планує зайняти перші дев'ять рядів, а також всі місця, прилеглі до урядової ложі. Решту фракцій відправлять на гальорку.

"Слуги" забрали собі всю половину зали біля президії, ложі уряду і гостьової ложі. Фракції меншості отримали місця в глибині залу. В принципі, після дискусій ми вийшли на це компромісне рішення, яке підтримали всі політичні групи", – зазначила майбутній нардеп від "ЄС" Ірина Геращенко.

/ Фото: "Сегодня"

Експерти схему розсадки оцінюють по-різному. Політолог Євген Магда каже про неочевидно вирішенні, до якого треба було вдатися депутатам:

"Є простий і ефективний жест для півсили, що отримала унікальну підтримку виборців: не садити нікого на перший і частину другого рядів сесійної зали. Це продемонструє, що в округах на окупованих територіях вибори не проводилися.

Його колега Ігор Петренко вважає, що монополія на перші ряди може відгукнутися опозиції.

"З огляду на, що можливості вплинути на рішення, що приймаються більшістю, у опозиції немає, то їй залишається тільки блокування трибуни. Але тепер, коли "СН" контролюватиме територію навколо трибуни, це буде куди складніше зробити. Хоча нова схема розсадки повністю не знімає варіанти блокування – у нас же і ночували біля трибуни, і навіть вночі її штурмували", – додав він.

Перший і останній

А ось нардеп VIII скликання Вадим Денисенко, який сидів на останньому ряду ВР, каже, що місце ніяк не впливає на роботу депутата.

"Тут немає ні позитиву, ні негативу – немає жодної різниці, де сидіти. А з приводу ось цього конспірологічного галасу навколо блокування трибуни... В принципі, фракція, яка має більше 250 голосів, а також свій спікер і його заступник, блокування трибуни може допустити тільки через неуцтво її керівників".

Не згоден зі своїм колегою за скликанням нардеп Ігор Луценко, який сидів у першому ряду.

"Тут є кілька питань. Наприклад, у нас були депутати з дуже гучними і неприємними голосами, які дуже любили виступати. Це просто-напросто вимотує, коли ти сидиш безпосередньо перед трибуною, – пояснює Луценко. – Друге – видимість того, що ти робиш на телефоні або комп'ютері. Дуже часто доводилося брати ноутбук і йти працювати на інші місця, під балконами, щоб ніхто не підглядав, що ж я там таке пишу і кому. Ну і взагалі, коли ти сидиш на першому ряду, іноді дуже незручно виходити із зали. Загалом, зручніше сидіти там, де ніхто тебе не бачить: в кінці залу або під балконами збоку. До речі, саме ці місця одні з найзручніших – там і столи більше, ніж на інших рядах".

Комітети: 31 особа на аграрну політику і семеро на свободу слова

Цього тижня розв’язалося також питання про кількість народних депутатів в комітетах Верховної Ради. Нагадаємо, що підготовча група вирішила скоротити їх кількість з 27 до 23: у Верховній Раді IX скликання не буде, наприклад, комітету з питань промислової політики і комітету у справах ветеранів. А ось найбільшими стануть комітети аграрної і земельної політики, бюджету, організації державної влади, а також податкової і митної політики. У них буде по 31 парламентарію. Більшість крісел підуть представникам "Слуги народу" – від президентської партії в цих комітетах буде по 19 осіб. Наймалочисельнішими планують зробити комітет інтеграції України з ЄС і комітет з питань свободи слова. Кожен з них складатиметься з семи осіб. Четверо з них будуть "слугами народу", а ось позафракційних парламентаріїв там не буде взагалі. Деякі майбутні депутати від меншості вже засудили таке рішення. Іванна Климпуш-Цинцадзе (пройшла за списками "Європейської солідарності") зазначає, що спочатку на переговорах йшлося про те, що в євроінтеграційному комітеті буде від 7 до 31 депутата.

На засіданні підгрупи підготовчої депутатської групи представники партії "Слуга народу" повідомили, що делегують Дмитра Разумкова і Руслана Стефанчука на посади голови і першого заступника голови Верховної Ради.

Також представник "Слуги народу" пообіцяв, що 29 серпня, під час першого засідання Верховної Ради IX скликання, "всі дізнаються дуже багато". Наприклад, ім'я нового прем'єра.

Верховна Рада Україна Київ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии