Чим задоволений український народ: результати соцдослідження

Чим задоволений український народ: результати соцдослідження, фото-1

Нещодавно соціологи з'ясовували, як українці ставляться до екології. Виявилося, що наші співвітчизники готові сортувати сміття, але не відмовлятися продуктів тваринного походження. Цього разу дослідження торкнулися загальної задоволеності життям. Як показали результати опитування КМІС, український народ задоволений своїми дітьми і роботою, а ось економікою і безпекою в країні – не дуже. Як у нас ставляться до різних сфер життя, дізналися новини "Сьогодні".

Діти і родина

За даними дослідження, майже половина (47%) наших співвітчизників задоволені тим, як складається їхнє життя. Це на 7% більше, ніж два роки тому. У той же час сьогодні 20% не бачать причин радіти своєму життю. Ще чверть задоволені своїм існуванням настільки ж, наскільки не задоволені.

"Життям трохи більше задоволені молоді люди, ніж старше покоління", – відзначають експерти.

І додають, що задоволеність залежить від фінансового становища: менш забезпечені громадяни рідше заявляють, що задоволені життям.

Якщо говорити про різні аспекти побуту, то найбільше українців радують близькі – про це розповіли 77%. Так само високо люди оцінюють розвиток своїх дітей, а ще – свою поведінку щодо оточуючих і вчинки інших стосовно них самих. Незадоволені ж перерахованими сторонами життя тільки від 3% до 9%.

Інтим і природа

70% респондентів позитивно оцінюють свої знання і навички. Тих, кого вони зовсім не влаштовують, – лише 7%. Більше половини не скаржаться на свою роботу, а відверто незадоволені нею – 16%. У нашого народу, схоже, все в порядку і з сексом: інтимним життям задоволені 62% і тільки 11% – ні. Більше половини громадян визнають прийнятними свої побутові умови і свою незалежність. Майже половина опитаних цілком задоволена участю в громадському житті, станом природи навколо і можливістю впливати на свою долю.

В топі найбільш проблемних сфер життя українців опинилися економіка та безпека країни – тільки 5% і 11% задоволені ними, а 83% і 64% мають до цих аспектів серйозні претензії. 62% респондентів не впевнені в завтрашньому дні, а 57% скаржаться на своє матеріальне становище. Найбільш неоднозначним аспектом виявилася можливість реалізувати себе: 32% цілком знаходять її, а 31% – ні.

Своє – краще

За словами експертів, людям властиво позитивно оцінювати аспекти, що стосуються особисто їх і найближчого оточення.

"Багато хто вважає, що викладається на повну в сферах, які за великим рахунком залежать тільки від них (сім'я, інтим, робота), а тому публічно найчастіше заявляють про позитивні результати своїх зусиль. Держава ж останнім часом народ не особливо радує, і досягнення влади часто знецінюються", – розповіла психолог Ірина Данченко.

Танцюємо від ліжка. Наш народ задоволений сексом і роботою

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю сайту "Сьогодні" Ольга Купець, доцент Київської школи економіки та консультант Світового банку розповіла чи можна віднести українців до бідних народів і про те, чому прибіднюватися – наша національна риса.

Також недавно українці були визнані найсексуальнішою нацією:

00:00:00 / 00:00:00
Україна суспільство задоволення
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии