Нарнія, комікси і Сенцов: Кабмін схвалив список книг для держзакупівлі і передачі до бібліотек

До читалень закуплять 675 тисяч книжок на 87 млн ​​грн. Бібліотекарі раді – відвідувачів побільшає

Нарнія, комікси і Сенцов: Кабмін схвалив список книг для держзакупівлі і передачі до бібліотек, фото-1

Фонди українських бібліотек знову поповнять – нещодавно Кабмін схвалив список книг для держзакупівлі, які відібрала Експертна рада при Українському інституті книги (УІК). Нагадаємо, вперше програма стартувала минулого року – тоді до читалень (а їх в країні 16 тис.) відправили 986 тис. примірників на суму 114 млн грн. Цього року на програму виділили менше грошей – 87 млн ​​грн, відповідно, книжок накуплять теж менше – 675 тис. примірників. У ДВК пояснюють такий "секвестр" бюджету тим, що в рамках децентралізації громади повинні будуть утримувати бібліотеки за свій рахунок. Але поки до цього не всі готові, держава забезпечує доступ до книг за допомогою програми.

Як і в 2018-го, книги відбирали призначені експерти: 50 філологів, журналістів і бібліотекарів вирішували долю аж 2560 книг, поданих на конкурс 151-м видавництвом. Книг було навіть більше, але 453 видання відхилили через технічні причини. Гідних же фільтрували за своєю актуальністю тематики, а ще за рівнем "сприяння розвитку української мови і культури". У підсумку зупинилися на 557 книжках. Найбільше серед них дитячої та підліткової літератури (майже 40%). Трохи менше третини списку становила науково-популярна література, а чверть – художня. Зовсім трохи до фондів піде суспільно-політичних видань (3%) і довідників (1%).

Майже половина списку належить українським письменникам. Так, майже одноголосно рада голосував за знаменитих "Тореадорів з Васюківки" Всеволода Нестайка, резонансні "Жизня" кремлівського в'язня Олега Сенцова, "Історію України" Ярослава Грицака і "Ворошиловград" Сергія Жадана. Є в списку титуловані книги, наприклад "Врата Європи" Сергія Плохія, відмічені премією ім. Шевченка. Але є і зарубіжна література: "Хроніки Нарнії" Клайва Льюїса, п'єса про Гаррі Поттера від Джоан Роулінг, твори Джорджа Оруелла, Френсіса Фіцджеральда, Антуана де Сент-Екзюпері, Стівена Кінга та ін. Бібліотеки отримають навіть комікси, щоправда, поки тільки про пригоди мишей. Водночас експерти забракували збірники порад про те, як бути "класним батьком", як розвинути мислення – від Білла Гейтса і Стівена Хокінга, а ще опус від Дональда Трампа. Не пройшли відбір і фентезійна сага Роджера Желязни "Хроніки Амбера", розповіді про Шерлока Холмса Артура Конана Дойля, казки Андерсена і "99 франків" Бегбедера. Повний перелік книг – на book-institute.org.ua

У соцмережах список сприйняли позитивно.

"Ще трохи, і доведеться записуватися до бібліотеки", – жартують користувачі, додаючи, що давно не бачили в читальнях таких актуальних книг.

Раді поповненню і в самих бібліотеках.

"Завдяки новим книгам у нас за рік додалося нових читачів", – розповідає голова Братиславської МЦБС Наталія Бараняк, зазначаючи, що особливо користуються попитом мотиваційні і дитячі книги.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" повідомляли про те, як жителі Сум перетворили свій під'їзд на бібліотеку. "Народна бібліотека" працює на чесному слові: взяв книгу, прочитав і обов'язково повернув на місце.

00:00:00 / 00:00:00
Книги Сенцов Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии