Яким буде контроль над педофілами в Україні: хімічна кастрація, реєстр і терміни

Нардепи хочуть жорстких покарань для злочинців, а експерти попереджають про позови до ЄСПЛ

Яким буде контроль над педофілами в Україні: хімічна кастрація, реєстр і терміни, фото-1

Нардепи посилили покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх. Якщо закон набуде чинності, то педофілам загрожує примусова хімічна кастрація і довічний контроль.

Проекти законів

Нещодавно Верховна Рада прийняла два законопроекти. У першому читанні нардепи проголосували за добровільну хімічну кастрацію для педофілів і закритий реєстр, до якого матимуть доступ лише правоохоронці. Однак у другому читанні вони прийняли куди жорсткішу норму. Її автори пропонують ввести для педофілів покарання у вигляді примусової кастрації – злочинцям будуть вводити спеціальні антиандрогенні препарати, які придушать їх сексуальні позиви. Цей захід вживатиметься до осіб від 18 до 65 років. Також в проекті прописано запуск публічного реєстру засуджених за зґвалтування або сексуальне насильство неповнолітніх. Але цим покарання не обмежиться – автори хочуть встановити за такими злочинцями "довічний адміністративний нагляд" після звільнення. Нарешті, посилиться і саме покарання за злочини сексуального характеру проти дітей. Якщо сьогодні за це загрожує від 7 до 12 років в'язниці, то після набуття законом чинності термін збільшиться до 15 років. Ці пропозиції викликали хвилю обурення у експертів.

Критика від експертів

За словами юриста-кримінолога Ганни Маляр, яка є одним із співавторів "м'якого" проекту, педофілія – ​​це хвороба, і не всі, хто робить статеві злочини проти дітей, на неї хворі.

"Відповідно, не всіх потрібно піддавати хімічній кастрації. І не можна таке примусове лікування використовувати на здорових людях. Стосовно відкритого реєстру, то це теж шкода для жертв сексуального насильства. Чому? Більша частина сексуального насильства над дітьми відбувається в сім'ях. І відкритий реєстр відведе повністю в тінь ці злочини. Як показав досвід США, матері бояться, що до реєстру потрапить коханець або чоловік, який ґвалтує їх дитину. Саме через це там перестали заявляти до поліції про подібні факти", – каже Маляр.

Згодна з нею в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун:

"Дослідження показують, що тільки половина цих злочинів вчинена педофілами. І якщо закон набуде чинності, Україна отримає позови до Європейського суду з прав людини. Отже, гроші платників податків витрачатимуться на компенсацію ґвалтівникам. Уже зараз зрозуміло, що це буде визнано порушенням прав людини"".

Политолог Руслан Бортник отмечает: если президент доберется до закона до (о

Політолог Руслан Бортник зазначає: якщо президент добереться до закону до виборів до парламенту (вони відбудуться вже цієї неділі, 21 липня), то велика ймовірність, що він його все ж підпише.

"Але якщо питання розглянуть після, навряд чи це станеться – міжнародні правові інституції (ПАРЄ або Венеціанська комісія) домагатимуться їх скасування. А в нинішній редакції, мені здається, це дещо дискредитує імідж України. Тому висока ймовірність, що наступне скликання парламенту внесе ліберальніші правки, які відповідатимуть міжнародним нормам", – підсумував він.

Тисячі євро на кожну справу

Адвокат Андрій Кристенко, який представляє українців в ЄСПЛ, зазначає: шанси жертв такого "лікування" виграти суд проти України дійсно дуже високі."Не думаю, що це буде масово, але в ЄСПЛ дійсно вважатимуть це надмірним покаранням. Але такі люди повинні будуть спочатку отримати судове рішення, потім покарання і тільки потім у них з'явиться можливість скаржитися до суду. Найімовірніше, це буде в рамках третьої статті конвенції про права людини – тортури і жорстоке поводження, що принижує людську гідність. Зазвичай європейський суд каже, що така санкція буде непропорційною переслідуваній меті. Якщо говорити про суму компенсацій, то тут все залежить від країни та виду порушень. Думаю, йдеться про тисячі євро. Плюс компенсація витрат на представництво і судові витрати. Тому можна спокійно говорити про десятки тисяч євро на кожну скаргу", – пояснив він.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розбиралися в темі наруги над дітьми і в тому, як захистити дитину. Минулого року 4700 дітей постраждали від різних злочинів.

Педофіли кастрація Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии