Двомовний схід: наскільки реально, що на Донбасі законодавчо закріплять російську

Можливі зміни суперечать мовному закону, який набув чинності лише 16 липня, каже експерт

Двомовний схід: наскільки реально, що на Донбасі законодавчо закріплять російську, фото-1

Розмови з приводу особливого статусу російської мови на території Донецької та Луганської областей – не більше ніж передвиборча технологія.

Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів політичний консультант Дмитро Васильєв.

За його словами, після парламентських виборів це питання навряд чи буде підніматися різними політичними силами.

"Який особливий статус мови потрібен людям на Донбасі? Вони живуть собі, користуються як українською, так і російською мовами. Їм ніхто в цьому не заважає. Ніхто не забороняє спілкуватися цією мовою в побуті, звертатися до чиновників на місцевому рівні російською. Мова – це абсолютно вигадане політичне питання для впливу на виборців і боротьби за електорат", – вважає Васильєв.

Крім того, така ініціатива повністю суперечить Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, що набув чинності 16 липня.

"Це суперечить закону, який у нас є. Якщо ми хочемо будувати державу, нам треба користуватися чинним законом. Це надає державі ідентичності, за що борються багато країн світу", – резюмував політичний консультант.

Нагадаємо, що 25 квітня  Верховна Рада ухвалила закон про українську мову, згідно з яким у всіх сферах життєдіяльності країни має функціонувати державна мова, держчиновники повинні нею обов'язково володіти, а інтернет-ЗМІ – мати україномовну версію.

Також, згідно з документом, у всіх сферах життєдіяльності країни хочуть зобов'язати використовувати виключно українську мову. Стежити за виконанням закону будуть "мовні інспектори". Вони зможуть бути присутніми на засіданні будь-яких державних органів, вимагати документи у громадських організацій і політичних партій, а також призначати розміри штрафів. Читайте детальніше про новий закон про державну мову.

00:00:00 / 00:00:00
Донбас російська мова закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію