Індекс окрошки: страва, яка найбільше освіжає, подорожчала через зростання цін на овочі

Порція подорожчала через погоду і цибулю, а борщовий набір почне дешевшати тільки ближче до осені

Індекс окрошки: страва, яка найбільше освіжає, подорожчала через зростання цін на овочі, фото-1

У розпал літа більшість замість звичайних супів обирає готувати окрошку – холодний суп зі свіжих овочів і варених яєць, картоплі, м'яса. "Сьогодні" публікують свій щорічний Індекс окрошки, який спеціально для наших читачів визначили фахівці Української аграрної конфедерації (УАК). За їхніми розрахунками, 3-літрова каструля окрошки за рік подорожчала на 11,4%: зараз вона коштуватиме 69 грн, тоді як рік тому – 62 грн. Тобто порція на одного їдця (500 г) коштуватиме 11,5 грн (+1,2 грн).

Індекс окрошки: страва, яка найбільше освіжає, подорожчала через зростання цін на овочі, фото-2

Як роз'яснила нам аналітик УАК Неля Онищенко, серед інгредієнтів найзначніше додали в ціні овочі та зелень. Головна причина – погодна: дощовий травень не дозволив вчасно посадити овочі, а у спекотному жаркому червні дефіцит вологи позначився на їхній врожайності. Найбільше додала у ціні зелена цибуля – удвічі, картопля подорожчала на 86,2%, огірки – на 25,2%, кріп – на 21,2%. Сметана додала 15% (до 63,5 грн/кг, або на 9 грн/кг), курятина – 9% (до 60 грн/кг, або на 5 грн за крило чи гомілку). Вплинув і кефір, відсоток якого у структурі витрат найвищий – 36%: його літр коштує нині загалом 26,2 грн (+4,4% за рік). Приємно дивує вартість яєць: 15 грн за десяток, таких цін не було з 2017 року, тоді десяток коштував загалом 12,7 грн.

Прогнози експертів

Зі слів Онищенка, восени для збереження рентабельності виробництва птахівники піднімуть ціну на яйця приблизно до 20 грн. Проте наприкінці серпня можна очікувати зниження цін до 30% на картоплю та овочі борщнабора за умови, що погодні умови дозволять зібрати добрий урожай. Поки через посуху види на нього неважливі. Огірки дешевими не будуть: їх мало і минає пік сезону цього овоча, йому на зміну йдуть помідори і перець. М'ясо та молочні продукти наприкінці серпня почнуть поступово дорожчати, що пов'язано як з сезонністю виробництва, так і з ймовірним зростанням цін на корми для тварин.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" повідомляли про те, що українське молоко може зникнути з магазинів. Місце вітчизняних виробників поступово можуть посісти європейські постачальники.

00:00:00 / 00:00:00
Ціни окрошка Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии