Чорнобиль – не місце розваг: Держагентство пояснило порядок відвідування Зони

Кількість відвідувачів зони відчуження за перше півріччя 2019 зросла вдвічі

Чорнобиль – не місце розваг: Держагентство пояснило порядок відвідування Зони, фото-1

За даними державного підприємства "Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" (ДП "ЦОТІЗ"), протягом першого півріччя 2019 року зону відчуження відвідали 40046 осіб.

Цей показник зріс удвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року. За перше півріччя 2018 року Зону відвідали 20609 осіб.

Найбільший інтерес до зони відчуження у туристів з України – 10171 відвідувач, Великої Британії – 6998, Польщі – 4343, Німеччини – 3747, США – 2455. Всього до зони відчуження приїжджали туристи з 121 країни.

Варто зауважити, щорічно кількість бажаючих побачити зону відчуження "зсередини" зростає. Так, ще 2014 року Зону відвідали лише 8404 особи, а 2018-го – 71862.

"Кількість осіб, які відвідують зону відчуження, зростає завдяки більшій інформованості, інтересу до того, як змінилася флора і фауна завдяки невтручанню людини за ці роки. Але потрібно пам'ятати, що Чорнобиль – це не зона розваг, а місце катастрофи і режимний об'єкт, який має певні правила відвідування. Тому перш ніж їхати до зони, необхідно підготуватися і надати всю інформацію щодо відвідувачів заздалегідь, щоб не створювати додаткові труднощі під час перетину контрольних пунктів", – розповідає помічник директора ДП "ЦОТІЗ" Кирило Гарник.

Нагадаємо, новини "Сьогодні" писали, що зону відчуження Чорнобильської АЕС почали готувати для туристів . Держагентство з управління зоною відчуження буде й надалі забезпечувати безпечне перебування в зоні відчуження туристів.

Також повідомлялося, що Чорнобиль перетворюють на туристичну зону . Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про певні питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Документ передбачає розробку та ухвалення Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта. Крім того, згідно з указом, будуть прокладені нові туристичні маршрути, зокрема водним шляхом, побудовані нові КПП, а старі – відновлять і модернізують. Водночас указ зобов'язує узгоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом трьох календарних днів через електронний кабінет. У разі виникнення підстав для відмови візиту, особа буде дізнаватися про це напередодні, а не на КПП.

0:00 / 2:31
Чорнобиль розваги відвідування
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии