Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень

У понеділок, 15 липня дощі з грозами всюди, крім Харківської, Донецької і Луганської областей

Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень, фото-1

Червнева спека в Україні змінилася досить відчутною, іноді майже осінньою прохолодою. Але днями синоптики обіцяли незабаром потепління

Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень, фото-2

У неділю, 14 липня проливні дощі в усіх регіонах, крім південних і східних. Температура повітря вдень складе: в західних областях від 18 до 21 градуса вище нуля, в центрі 22-24 градуси, на півночі 21-23 градуси, в східних областях 23-25 градусів, і на півдні – 24-26 градусів.

Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень, фото-3

У понеділок, 15 липня знову дощі з грозами, тепер уже скрізь, крім Харківської, Донецької та Луганської областей. Стовпчик термометра коливатиметься в тому ж діапазоні, що і напередодні.

Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень, фото-4

У вівторок, 16 липня опадів варто чекати по всій Україні. Температура повітря в західних областях вдень складе 21-23 градуси тепла, в центрі 22-25 градусів, на півночі 21-24 градуси, в східних областях 23-36 градусів, і на півдні 24-26 градусів вище нуля.

Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень, фото-5

У середу, 17 липня погода в країні буде такою ж, як і у вівторок – дощі з грозами і термометр на позначці 22-24 градуси.

Літньої спеки не чекайте: прогноз погоди в Україні на тиждень, фото-6

Народний прогноз погоди

13 липня відзначається собор святих славних і всехвальних 12 апостолів: Петра, Андрія, Якова, сина Якова, Івана, Пилипа, Варфоломія, Хоми, Матвія, Якова Алфеєва, Іуди Яковля, Симона Зилота і Матфія. В цей час прислухалися до зозулі: якщо вона продовжує кувати – літо буде хороше і довге, пише сайт "Синоптик".

14 липня відзначається день пам'яті святих чудотворців безсрібників Косми і Даміана. У минулі часи помітили, хороша погода 14 липня обіцяє хорошу погоду 14 листопада, а якщо буде погана погода в цей день, то й 14 листопада нічого хорошого не чекай.

15 липня вшановується пам'ять святителя Фотія, митрополита Київського. З минулих часів звернули увагу – якщо до 15 липня на деревах "прогляне" перше жовте листя – осінь настане рано і зима буде ранньою. У період з 15 по 20 липня у річках і водоймах починає цвісти вода.

16 липня вшановується пам'ять благовірних князів Василя і Костянтина Ярославських. У народі цей день називається Маків, і з давніх часів вважається нещасливим. 16 липня краще бути обережним і не починати ніяких справи. До цього часу повністю дозріває і лісова, і садова суниця. У цей день спостерігали за комарами і мошкарою: якщо вони в'ються колами, хороша погода гарантована в найближчі сім діб.

17 липня відзначається день пам'яті святого благовірного великого князя Андрія Боголюбського. У давні часи дивились, чи немає жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане. Цей день визначав погоду 11 серпня: "Який Андрій – такий і Калинник (11 серпня)". У цей день спостерігали, як "грає місяць". Якщо його видно при сході сонця, то здається, що він перебігає з місця на місце, змінює свій колір і ховається у хмари. Така "гра" передує гарному врожаю.

0:00 / 0:42
Погода тиждень літо
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии