Зеленський взявся за топ-корупціонерів: у Раду внесений новий законопроект

Голова держави має намір полегшити роботу суддям нового суду і прискорити притягання до відповідальності топ-чиновників за корупцію

Зеленський взявся за топ-корупціонерів: у Раду внесений новий законопроект, фото-1

Фото: president.gov.ua

Нещодавно президент Володимир Зеленський пообіцяв допомогти запустити роботу Антикорупційного суду (ВАКС), а сьогодні вже вніс до Верховної Ради законопроект №10426 про внесення зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку його роботи). Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Він вважає, що документ дозволить усунути потенційну проблему перевантаження суддів ВАКС і забезпечить ефективний розгляд кримінальних проваджень за корупційними злочинами чиновників. Законопроектом уточнюється підсудність суду. Тепер суд зосередиться на кримінальних процесах, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду або до дня початку його роботи, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося детективами Національного антикорупційного бюро та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • Зеленський зібрався боротися з корупцією за допомогою інновацій

Варто відзначити, що після початку роботи ВАКС слідчі судді інших судів припинять приймати до розгляду клопотання і скарги, суди першої інстанції – обвинувальні акти та інші документи, апеляційні суди – апеляційні скарги. У той же час клопотання і скарги, які вже надійшли до слідчих суддів інших судів, але не були розглянуті до дня початку роботи ВАКС, передаються в згаданий суд. Якщо розгляд в судах першої та апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАКС, ці провадження також передаються в згаданий суд в установленому порядку.

"Станом на травень поточного року без запропонованих Зеленським змін до ВАКС повинні потрапити близько 3600 кримінальних проваджень, з яких тільки 5% – щодо високопоставленої корупції, яку розслідували детективи НАБУ. Після ухвалення відповідних пропозицій (президента) Вищий антикорупційний суд у складі 26 суддів першої інстанції та 12 суддів Апеляційної палати уникнуть надмірного навантаження, а значить – оперативно ухвалюватимуть рішення по корупції топ-чиновників", – повідомили у президента.

Як повідомляли новини "Сьогодні", президентська партія "Слуга народу" раніше представляла план по боротьбі з корупцією. Політична сила планує ввести цікаві нововведення, серед яких, наприклад, – українцям платитимуть за виявлення корупції.

Зеленський закон Верховна Рада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии