Віддалена робота і гнучкий графік: бізнес в Україні активно освоює нововведення

Робота в креативних просторах, коворкінгах або опенспейсах дозволяє підприємцям встановлювати контакти

Віддалена робота і гнучкий графік: бізнес в Україні активно освоює нововведення, фото-1

Вже кілька років для українців стає принциповим гнучкий графік роботи. Згідно з даними дослідження IWG, 75% опитаних жителів нашої країни відзначили, що вільний графік допомагає бути більш продуктивним, а двоє з п'яти респондентів вважають, що такий формат розвиває креативність і дозволяє ефективніше проводити наради.

На цьому тлі, українські бізнесмени шукають нові підходи до побудови ділових відносин, а в Україні стрімко змінюється підхід до організації робочого простору, повідомили сайту "Сьогодні" в прес-службі Spaces. Фахівці відзначають, що інтерес у підприємців викликає не тільки гнучкий стиль роботи, але і нетворкінг – діяльність, спрямована на те, щоб за допомогою кола друзів і знайомих максимально швидко і ефективно вирішувати складні завдання.

"За допомогою членства в бізнес-спільнотах підприємці легше заводять нові знайомства. Згідно з даними Great Business Schools, 95% бізнесменів стверджують, що побудова тривалих ділових відносин формується через особистий контакт з потенційним партнером. Робота в креативних просторах, коворкінгах або опенспейсах допомагає власникам бізнесу забезпечити максимальне взаємодія з сусідами-підприємцями. У результаті живого спілкування, бізнесмени можуть знайти не тільки нові рішення існуючих проблем або бізнес-задач, а й можливості для спільної роботи і співпраці", – пояснюють експерти.

При цьому прагнення українського бізнесу відповідають світовим трендам. Так, в світі понад 1,3 млрд співробітників працюють віддалено, а кількість коворкінгів збільшилася з 1 130 у 2011 році до 13 800 у 2017 році (за даними Cushman&Wakefield). 

"Класичний формат офісу вже не задовольняє потреб сьогоднішньої команди і бізнесу. На першому плані гнучкість і нетворкінг як нові умови ефективності. Офіс також сьогодні повинен служити місцем сили і натхнення для команди. Все це фундаментальна трансформація офісної нерухомості і сприйняття офісу як послуги, що дозволяє працювати в зручному для бізнесу та співробітників форматі", – вважає директор Spaces в Україні Юлія Литвиненко.

Раніше схожі тенденції помітили в Міжнародній організації праці (МОП). За даними МОП, нестандартні форми зайнятості стають дедалі популярнішими по всьому світу. При цьому частка такої зайнятості в Азії виявилася вищою, ніж в Європі.

Нагадаємо, в Україні розробляється новий Трудовий кодекс, який, крім іншого, повинен поліпшити захист прав тих, хто працює віддалено. Проект Верховна Рада в першому читанні прийняла ще чотири роки тому, але "віз і нині там".

Робота Україна суспільство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии