Водії, бухгалтери та адвокати стануть не потрібні: які професії незабаром можуть зникнути

Протягом наступних 10 років зникне майже половина сьогоднішніх професій

Розмови про те, що роботи захоплять світ, не вщухають ось уже кілька років. Зрозуміло, що паніка перебільшена, але частка правди є і в таких побоюваннях. Адже через масову автоматизацію різних процесів багато людей незабаром можуть залишитися без роботи. 

Що зараз відбувається на ринку праці

Нещодавнє дослідження, яке провели в Оксфордському університеті, показало, що 45% всіх сьогоднішніх професій протягом наступних 10 років зникнуть або будуть максимально автоматизовані. Сюди потрапили касири, листоноші, водії, банківські працівники та багато інших.

Дійсно, зараз з'являються автомобілі, які спокійно їздять без водіїв, обслуговування на касах в деяких маркетах проводиться в автоматичному режимі, а більшість функцій банківських працівників може замінити звичайна програма в телефоні.

Вчені припускають, що найбільше автоматизації схильні низькооплачувані професії, а найменше ризику піддаються фахівці з науковими ступенями(наприклад, інженери, фізики, лікарі тощо). За даними McKinsey Global Institute, в подальшому роботи зможуть досконало виконувати близько однієї третини завдань, включених до 60% професій.

У підрахунках McKinsey Global Institute говориться, що через автоматизацію до 2030 р. без роботи можуть залишитися до 800 млн людей по всьому світу. Зазначається, що автоматизація найбільше торкнеться Китаю - там під загрозою понад 200 млн осіб, тобто 16% робочої сили. На другому місці Індія (близько 150 млн осіб, 9% робочої сили), на третьому опинилися США (близько 50 млн осіб, майже 25% робочої сили).

Причому в зоні ризику насамперед виявляться машинні оператори, працівники фаст-фуду, співробітники бек-офісів і ті фахівці, які займаються кредитуванням.

Експерти на торішньому українському бізнес-форумі SAP підтверджували ці теорії і додавали, що роботизація і розвиток штучного інтелекту допоможуть підвищити світовий ВВП і принесуть відчутний дохід світовій економіці.

"До 2030 р. ВВП в усьому світі зросте на 14% за рахунок штучного інтелекту. Це 15 трлн доларів, що дорівнює загальній ВВП Китаю та Індії", – наводив цифри Симон Калужа, керуючий директор SAP в Центральній і Східній Європі.

Які професії незабаром зникнуть

Коли ми говоримо про масову автоматизацію, не варто забувати про те, що в Україні технології розвиваються не з такою швидкістю, як в США чи Китаї, тому машини на автопілоті ще довго не зможуть загрожувати нашим водіям позбавленням робочих місць.

Проте, і в Україні є ризики для певних спеціальностей, і якщо для тих людей, які вже давно працюють в тому чи іншому місці, особливих загроз немає, то студентам, які тільки вибирають з чим пов'язати своє подальше життя, варто замислитися – чи не чи стане їх освіта з часом абсолютно марною?

Згідно з дослідженням, яке провела рекрутингова компанія HeadHunter, кількість вакансій на 2018 р. зросла на 70% порівняно з даними за 2013 р. Але це зростання не зовсім рівномірне: так, в категорії "Туризм та готельно-ресторанна сфера" пропозицій про роботу стало більше на 50%.

"Але традиційні менеджери з туризму виявилися в зоні ризику, адже все більшої популярності набувають системи інтернет-бронювання квитків, готелів, електронні гіди, програми та пристрої для синхронного перекладу. Однак і тут є певна зона для розвитку – розробка і просування індивідуалізованих турів і туристичних форматів відповідно до фізичної форми, уподобань та інтересів мандрівника. Адже споживач майбутнього тяжітиме не тільки до персоналізованих комунікацій, а й до таких же продуктів і послуг", – пояснює керівник експертно-аналітичного центру рекрутингової компанії HeadHunter Юлія Дрожжина.

Цікаво зазначити, що в таких профсферах, як "Інсталяція", "Робочий персонал", "Адміністративний персонал", "Транспорт", динаміка зростання кількості пропозицій про роботу тримається вище середнього. Також істотно зросла кількість вакансій в таких категоріях, як "Робочий персонал", "Спорт, фітнес", "Маркетинг", "Бухгалтерія" і "Продажі". Хоча, за прогнозами, попит на таких фахівців повинен поступово знижуватися, але, як ми вже і говорили, українські реалії вносять свої корективи.

У HeadHunter додають, що, згідно з доповіддю "Майбутнє робочих місць", який був оприлюднений в рамках Всесвітнього економічного форуму, в майбутньому проблеми з працевлаштуванням можуть очікувати бухгалтерів, адміністративних і виконавчих секретарів, листонош, фінансових аналітиків, касирів, механіків, заводських робітників, водіїв автомобілів, фургонів, менеджерів з туризму, інсталяторів електроніки, адвокатів, банківських службовців і ін.

"Наприклад, в сфері "Фінанси" прогнозується поступове зникнення таких спеціальностей, як бухгалтер або операціоніст – базові операції з аудиту і бухгалтерського обліку виконуватиме програмне забезпечення. Але з'являються нові інструменти, такі як краудфандинг і краудінвестинг, і нові валюти з цифровими кодами в основі (криптовалюта). Так, серед обов'язків аналітика цінних паперів значиться проведення аналізу портфелів/ринку цінних паперів, тенденцій, вивчення нових ринків, в тому числі криптовалюти. А знання основ принципу краудфандингу буде перевагою і для менеджерів з розвитку бізнесу, і для SMM фахівців, і маркетологів, і PR-фахівців", – зазначила Дрожжина.

За якими професіями майбутнє

Зрозуміло, що вимоги до фахівців поступово змінюватимуться, що вже можна помітити і зараз. Різні організації все частіше шукають креативних і багатозадачних людей, які можуть спокійно генерувати унікальні ідеї і займатися буквально всім і відразу.

Півтора року тому фахівці Держслужби зайнятості склали Атлас нових професій України, в якому розповіли, що через 10 років українці зможуть викликати нанолікаря і замовити автолітак. Держслужба зайнятості прогнозує появу нових професій, які увійдуть в ужиток після 2020 року. Зазначається, що в Україні з'являться проектувальники роботів, оператори безпілотників і менеджери аватарів (куратори комп'ютерних персонажів, які стануть інтерактивними помічниками людей). Також популярними стануть архітектори віртуальної реальності, пілоти автолітаків, кліматологи і фермери-агропоніки, які займаються вирощуванням рослин на хмарочосах. Деякі з цих фахівців є в Україні і зараз, але в подальшому очікується істотне зростання попиту на таких людей.

"Все частіше йдеться про широке використання нових "розумних" матеріалів і технологій. У сфері будівництва це може викликати появу такої спеціальності, як проектувальник інфраструктури "розумного" будинку, – фахівця, який займатиметься інтелектуальними системами управління домашнім господарством. А ось типові завдання, цілком можливо, вирішуватимуться автоматично і за допомогою 3D-друку", – додала Юлія Дрожжина.

Експерт підсумувала, що зростатиме затребуваність IT-фахівців, а все більше професій будуть пов'язані зі спільною діяльністю в групах. Тому вміння працювати в команді стане обов'язковою вимогою для більшості галузей. Також в умовах глобалізації стане необхідним знання кількох мов і вміння швидко засвоювати інформацію.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, як найбагатші люди планети попрацювали в американському фаст-фуді.

0:00 / 2:10
Водії бухгалтери адвокати
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
В какую комбинацию может вылиться смесь детского увлечения хендмейдом и диплом математика, откуда ждать вдохновения, как колдовать в домашних условиях рассказывает графический дизайнер Наталья Белоусова. Когда ты поняла, что тебе нравится быть дизайнером и почему тебе это нравится? Такого дня, чтобы я проснулась и поняла, что пора в дизайн, не было. Скорее, я бессознательно и не спеша к этому шла с детства. Где-то с первого по четвертый класс я буквально п...
Новости компаний
Собираясь в отпуск, лучше спланировать все до мелочей, чтобы отдых прошел хорошо. Поэтому мы подготовили для вас гид по Бердянску! Тёплое море и песчаные пляжи – это далеко не всё, чем может порадовать отдыхающих курортный Бердянск. В этой статье мы расскажем, что обязательно нужно посетить в нашем городе, чтобы провести время с пользой и оставить об отдыхе в Бердянске наилучшие воспоминания. Как добраться? Где покушать? Развлечения Медицина Салоны красоты...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...