Сієста на ринку праці в Україні: багато вакансій тільки для тих, хто без досвіду і трактористів

Завдяки сезонним роботам знижується рівень безробіття

Сієста на ринку праці в Україні: багато вакансій тільки для тих, хто без досвіду і трактористів, фото-1

Ситуація на ринку праці спокійна. Найактивніші серед роботодавців – представники сфер продажів, туристичного та готельного напрямків, а також ті, хто готовий працевлаштувати співробітників з мінімальним досвідом роботи, повідомляють фахівці експертно-аналітичного центру "HeadHunter Україна".

"Компаніям насамперед потрібні реалізатори сезонних товарів, продавці-консультанти, співробітники кол-центрів, шеф-кухарі, керуючі ресторанами і рядові співробітники громадського харчування, – перераховує фахівець центру hh.ua Юлія Дрожжіна. – Фахівці з бронювання, розміщення та обслуговування гостей, керуючі готелями і турбизнесом, аніматори, фахівці з оформлення віз".

Але зате вже не так активно, як у квітні, роботодавці шукали айтішників, адміністративний персонал, маркетологів, рекламістів і піарників, будівельників і ріелторів.

У порівнянні з травнем 2018 року в базі додалося вакансій для представників сфер "Виробництво", "IT", "Туризм, готелі та ресторани", "Ритейл", "Адміністративний персонал", "Бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства", "Управління персоналом, тренінги".

"Зворотній динаміку спостерігаємо з розміщенням вакансій для медиків і фармацевтів, будівельників і ріелторів, фахівців сфери транспорту і логістики, родинної злагоди і робочого персоналу", – розповідає Дрожжіна. 

Кількість вакансій в агросфері зросла більш ніж на 50% до літнього сезону, стверджують аналітики "OLX Робота". Найбільш затребуваними стали трактористи (12 000 грн), різноробочі (8700 грн), садівники (9100 грн) і оператори (9700 грн). Зустрічаються і екзотичні пропозиції. Наприклад, 30 000 грн пропонують технологам, готовим вирощувати печериці під Києвом. За спостереженнями експертів "OLX Робота", найбільше готові платити в Закарпатській області, але працевлаштуватися там непросто, оскільки вакансій мало.  

Сієста на ринку праці в Україні: багато вакансій тільки для тих, хто без досвіду і трактористів, фото-2

Фото: "Сегодня"

Зростання економічних можливостей

В кінці травня аналітики Центру Разумкова опублікували дані Індексу економічних можливостей населення. Цього разу показник дорівнює 100,7, і він найвищий за весь чотирирічний період досліджень. Результат був очікуваним, вважають автори проекту. Заможності населення посприяли, на їхню думку, значні передвиборні виплати – офіційні і "чорні", а також послідовне підвищення середніх номінальних заробітних плат (протягом березня і квітня – на 9%) при помірній інфляції. Завдяки чому підтяглися і середні реальні зарплати (на 7% за той же період). Для довідки: номінальна зарплата – нарахована сума, яку отримує працівник, реальна – кількість товарів і послуг, які можна купити за номінальну зарплату.

Крім того, відзначається істотне зниження безробіття. Коефіцієнт навантаження на вакансії знизився з 52,2 у січні до 33,3 у квітні. Як пояснює Василь Юрчишин, директор економічних і соціальних програм Центру, в цьому зіграв роль сезонний фактор: потрібно багато людей на літній період.

За прогнозами фахівців Центру Разумкова, найближчі місяці в плані доходів-витрат українців будуть стабільними.

"Ймовірно, індекс підскочить ще у червні – за рахунок масових нарахувань відпускних (вчителям, наприклад), – говорить Василь Юрчишин. – У минулому році червень, наприклад, дуже виділявся за рахунок виплат, як і грудень за рахунок бонусів".

А ось з вересня, цілком ймовірно, почнеться погіршення. Восени традиційно переглядають комунальні тарифи, ростуть заборгованість за "комуналку" і ціни на продукти.

"Під вибори багато коштів викладається. Але після них може наступити розчарування, – говорить економіст. – Багато що залежить від того, як успішно буде формуватися коаліція і склад Кабінету міністрів". 

Нагадаємо, раніше раніше новини "Сьогодні" з'ясовували, чому не працюють введені урядом квоти на співробітників старшого віку. 

Також ми розповідали, як Держслужба України з питань праці перевіряє бізнесменів:

0:00 / 4:58
Ринок праці вакансії досвід
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію