СБУ: Окупанти намагаються вербувати родичів українських військових. ВІДЕО

СБУ: Окупанти намагаються вербувати родичів українських військових. ВІДЕО, фото-1

СБУ викрила представників ФСБ РФ та “Міністерства державної безпеки Л/ДНР” на спробах завербували дружин офіцерів Збройних Сил України.

Як повідомили у прес-службі відомства, три таких випадки стались, коли жінки перебували у своїх батьків у РФ та на тимчасово окупованих територіях Донецької й Луганської областей.

За інформацією СБУ, на жінок здійснювали психологічний тиск, їм погрожували забороною в’їзду-виїзду, в’язницею, утисками батьків. Через це вони надали письмові згоди на конфіденційне співробітництво з обранням псевдонімів.

– Співробітники російських спецслужб та їх підконтрольних підрозділів-маріонеток також намагалися отримати від жінок інформацію про військові звання, посади, місця перебування та службові обов’язки їхніх чоловіків, а також даних про військові підрозділи, де вони проходять службу, їх залучення до операції Об’єднаних сил, – зазначили в повідомленні.

Оперативники СБУ запобігли втягуванню українок у незаконну діяльність. Після повернення на підконтрольну українській владі територію, жінки співпрацюють зі слідством та дають покази відносно обставин їх вербувань та отриманих завдань.

У СБУ нагадали, що за вчинення злочинів за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Бойовики вербування СБУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію