На США насувається караван мігрантів із Гондурасу: Трамп їм не радий

На США насувається караван мігрантів із Гондурасу: Трамп їм не радий, фото-1

Президент США політизує це питання, наголошуючи, що саме демократи, які виступають за «відкриті кордони», винні в цій ситуації.

Тисячі мігрантів з Центральної Америки продовжують по території Мексики в напрямку США, незважаючи на спроби мексиканської влади зупинити їх. Караван із приблизно 3 тисяч осіб тиждень тому вирушив із Гондураса. Зазначається, що ситуація з мігрантами швидко переросла в політичну, повідомляє Голос Америки.

Влада Мексики спробувала спинити мігрантів на кордоні з Гватемалою, але багато хто перетнув річну вплав чи на саморобних плотах.

Червоний Хрест в суботу випустив заяву, в якій зазначив, що багато учасників каравану «страждають від зневоднення, шлункових інфекцій і травм ніг, по ходу своєї тривалої подорожі».

Караван вийшов з міста Сан-Педро-Сула в Гондурасі кілька днів тому, пройшов через джунглі Гватемали, добравшись до Мексики в надії дійти до США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що караван необхідно зупинити до того, як він досягне США. Він пригрозив припинити надавати допомогу країнам регіону, закрити кордон з Мексикою і розмістити війська на кордоні, якщо Мексика не зупинить рух мігрантів.

Переглянути зображення у ТвіттеріПереглянути зображення у Твіттері
Clarence Watts SDB@clarencesdb

This tragedy....and Trump using it as a weapon to trump up support ahead of midterm elections. #migrants#CaravanaMigrantes

20:23 - 21 жовт. 2018
  • Переглянути інші твіти Clarence Watts SDB
Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Мексика намагається розбити караван на невеликі групи людей. Для перетину кордону мігрантам необхідно мати паспорт або візу або подати заявку на надання статусу біженця. За допомогою з обробкою заяв біженців мексиканський уряд звернувся в ООН.

Міністерство внутрішніх справ Мексики повідомило, що в період з п'ятниці по неділю в цілому 1028 осіб подали заяви про надання статусу біженця.

Мігранти пояснюють бажання покинути країну повальною убогістю і насильством з боку банд. Гондурас є одним з лідерів за кількістю вбивств на душу населення у світі.

«Там не можна жити», заявила Associated Press Фіделін Васкес – бабуся, яка відправилася в дорогу разом зі своєю донькою і дворічним онуком.

Трамп заявив, що докладаються «повномасштабні зусилля», щоб караван мігрантів з Гондурасу не перетнув кордон США.

«Люди спочатку повинні звернутися за наданням притулку до мексиканської влади, а якщо вони цього не зроблять, США їм відмовлять», – написав Трамп у Твіттері.

Він вважає, що в усьому винна Демократична партія, яка виступає за відкриті кордони, через що в США потрапляють злочинці і йде потік наркотиків.

«Каравани – ганьба Демократичної партії. Потрібно змінити імміграційні закони негайно!»- вимагає він.

За словами держсекретаря Майка Помпео, адміністрація уважно стежить за рухом каравану. Глава американської дипломатії звинуватив мігрантів у порушенні суверенітету, законів і процедур тих країн, через які вони проходять.

Не вдаючись в деталі, Помпео зазначив, що США стурбовані насильством, спровокованим деякими учасниками каравану, і «явними політичними мотивами деяких організаторів».

На США насувається караван мігрантів із Гондурасу: Трамп їм не радий, фото-2
Мігранти Гондурас США
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію