Перехід кораблів через Керченську протоку проходив у складній обстановці, - ВМС ЗС України

Перехід кораблів через Керченську протоку проходив у складній обстановці, - ВМС ЗС України, фото-1

Сили окупаційних військ в Криму здійснили декілька повітряних та морських провокацій

Військово морські сили Збройних сил України (ВМС ЗСУ) повідомили, що під час переходу українських кораблів через Керченську протоку збройні сили окупанта РФ допустили низку небезпечних інцидентів. Про це повідомляє прес-служба ВМС ЗС України. 

В повідомлені сказано, що ВМС України реалізували своє право на вільне плавання Керченською протокою та Азовським морем згідно Конвенції ООН та міжнародних угод.

"На Чорному морі кораблі українських ВМС безпосередньо супроводжувались розвідувальним кораблем чорноморського флоту "Приазов’я" та прикордонними сторожовими кораблями РФ "Аметіст" та "Дон". В Керченській протоці для безпосереднього супроводження було задіяно більше 10 кораблів і катерів ФСБ та Чорноморського флоту РФ. Літаки країни агресора неодноразово здійснювали обліт наших кораблів, у тому числі на гранично низьких висотах", - повідомили в ВМС України.

Також у повідомлені сказано, що 20 вересня 2018 близько 17:00 російський корабель "Приазов’я" здійснив надмірне зближення з українськими суднами на дистанцію близько 2-х кабельтов (близько 400 метрів), чим грубо порушив вимоги міжнародних правил та створив дуже небезпечну ситуацію.

Окрім того, 21 вересня 2018 винищувач РФ Су-27, зближався з українським військово-транспортним літаком, що виконував планове завдання над Чорним морем.

"Пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" продовжують виконувати завдання. Від Керченської протоки їх охорону забезпечують малі броньовані катери "Лубни" та "Кременчук". Відповідні сили та засоби Збройних Сил України у тому числі і авіація також знаходяться в готовності до реагування на можливі загрози", - йдеться у повідомленні служби.

ВМС ЗС України Керченська протока Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии