Державна фіскальна служба України інформує

До уваги! Період, за який наявна заборгованість з ЄСВ, не зараховується до страхового стажу

       Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що відповідно до внесених змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Страховий стаж - це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального.

Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

З 1 січня 2018 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 25 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок в сумі, не меншій мінімального страхового внеску (819,06 грн. на теперішній час), а також подати звітність про нарахування єдиного внеску до територіальних органів ДФС. При цьому, обов’язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

Нагадуємо про обов’язок сплати єдиного соціального внеску фізичною особою - підприємцем як за себе, так і за працівників, працю яких така особа використовує. Наголошуємо, що періоди, за які не сплачено єдиний соціальний внесок, не буде враховано у страховий стаж, що в подальшому вплине на майбутню пенсію.

Своєчасна й повна сплата єдиного соціального внеску – це гарантія того, що фізична особа – підприємець, або офіційно оформлений найманий працівник будуть відчувати себе соціально захищеними. 

Звертаємо увагу, що за порушення строків сплати єдиного внеску передбачено як фінансову відповідальність (відповідно до ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"), так і адміністративну, передбачену ст.1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  

Щодо порядку заповнення платіжних документів при сплаті податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків…

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наказом міністерства фінансів України від 24.07.2015 року № 666 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

Згідно з даним Порядком при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів в полі «Призначення платежу» друкується код виду сплати (тризначне число).

Відповідно до Переліку кодів видів сплати (Додаток до Порядку)  надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску заповнюються з кодом платежу сплати «140».     

Приклад:

*;140; код платника; роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

Шановні платники податків! У разі сплати (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску при наявності податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску дотримуйтесь вимог Наказу міністерства фінансів України від 24.07.2015 року №666 та в полі «призначення платежу» в обов’язковому порядку вказуйте код платежу сплати «140».

Згідно з даним Порядком при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів в полі «Призначення платежу» друкується код виду сплати (тризначне число).

Донеччина: управлінням боротьби з відмиванням доходів виявлено 38 фінансових злочинів з ознаками кримінальних правопорушень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжуються вживатись заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом та руйнування схем, в яких використовуються сумнівні фінансові операції.

Так, в управлінні боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Донецькій областізазначають,що протягом восьми місяців поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини виявлено 38 фінансових злочинів з ознаками кримінальних правопорушень.При цьому майже 45% від усіх виявлених правопорушень - це порушення у сфері контролю за державними закупівлями.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів 5 з них було приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами внесені відомості щодо 17 кримінальних правопорушень із загальною сумою завданих збитків понад 67 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області закликає суб’єктів господарювання працювати виключно у правовому полі, поповнювати бюджет задля підвищення добробутута підвищення фінансової спроможності держави.

Щодо переваг впровадження проекту 

е-Receipt (електронний чек) під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальник управління обслуговування платників Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Олена Горбань відповідала на питання запитувачів  на тему: «Переваги впровадження проекту  е - Receipt (електронний чек)».

Питання 1. Принцип роботи цієї системи, чи передбачає вона придбання особливого обладнання?

Відповідь.  Нова система e-Receipt, що буде реалізована у галузі застосування РРО, – це суттєве спрощення використання систем обліку.

Вона є новітнім програмним засобом, що буде підтримуватись на будь-якому цифровому обладнанні – ноутбуці, планшеті, смартфоні. Програмний засіб інтегрує продавця, покупця та фіскальні органи, буде сумісним з Електронним кабінетом. 

Кабінетом Міністрів передбачено безкоштовне використання програмного забезпечення, без абонентської плати користувача. Процес передбачає виключно оnline реєстрацію пристрою через Електронний кабінет та оnline передачу/отримання даних.

Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.

Питання 2. Чи буде передбачений у системі чек та як його надати покупцю?

Відповідь.  РРО, до яких ми звикли, друкують паперові чеки. Нова система працює на цифрових технологіях, тому чек буде надаватись у вигляді QR-коду.

Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій. 

 Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в  e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті як платником, так і покупцем.

Питання 3. Коли буде здійснено остаточний перехід на користування тільки цим програмним забезпеченням?

Відповідь.  Остаточний перехід на користування  новим програмним забезпеченням можливий тільки після завершення тестової експлуатації, орієнтовно – у кінці 2019 року. Окрім того, цей час надасть можливість бізнесу оцінити переваги користування новою системою,   підвищити, за необхідністю, комп’ютерну грамотність.

Донецька область Податкова інформація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
49 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В похищенной сумке находилось 700 тысяч гривен и 23 000 долларов. Мужчину ограбили четыре человека в балаклавах. В Одессе у мужчины украли сумку, в которой находилось почти полтора миллиона гривен. Об в пятницу, 14 декабря, сообщает УНН со ссылкой на данные от правоохранительных органов. Отмечается, что инцидент произошел накануне. Четыре человека в балаклавах избили мужчину и завладели его сумкой и которой находилось 700 тысяч гривен и 23 000 долларов. "П...
Общество
Борьба за Томос продолжается. Судя по вчерашним сообщениям, бывшая УПЦ Киевского Патриархата уступила Константинополю в одном важном пункте: голосование за предстоятеля будет тайным. Судя по сегодняшним сообщениям бывшая УПЦ КП уступила Константинополю в еще одном важном пункте: священники и миряне, участвующие в соборе, также будут голосовать, то есть, фактически станут причастны к избранию предстоятеля Единой церкви. Как передает replyua.net, об этом в с...
Политика
В Службе безопасности Украины выявили попытки массового использования российскими спецслужбами украинского сегмента социальных сетей для вмешательства в предстоящие выборы. Как сообщает пресс-центр СБУ, одним из исполнителей является "Агентство интернет исследований", которое причастно к разведывательно-подрывной деятельности РФ и вмешательствам в избирательные процессы многих демократических стран мира. В ведомстве выявили массовые случаи коммерческих пре...
Происшествия
Спасатели нашли два трупа под завалами многоэтажного дома в Фастове, где произошел взрыв с последующим обрушением. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям. По информации спасателей, в 21:45 из-под завалов достали тела мужчины и женщины. Поисково-спасательные работы продолжаются. Сотрудники ГСЧС проводят работы по разборке завала на третьем этаже здания. Причины взрыва в жилом доме в Фастове будет устанавливать специал...
Общество
На Объединительном соборе будет объявлено о создании Автокефальной поместной православной церкви Украины. Собор утвердит ее статут и выберет предстоятеля. Ранее Вселенский патриарх Варфоломей подписал письма с приглашениям иерархам Украинской православной церкви Киевского патриархата, Украинской автокефальной церкви и Украинской православной церкви Московского патриархата. В ноябре Священный синод Вселенского патриархата утвердил текст томоса о предоставле...
Общество
В Украине ожидается гололедица, а в некоторых областях пройдет снег. По прогнозу Укргидрометцентра, осадки выпадут в западных, северных и центральных областях. "На дорогах гололедица. Ветер северо-восточный и восточный, 5-10 м/с. Температура ночью -3… -8, днем -1… -6 градусов, на Закарпатье и юге страны около 0; в Карпатах на протяжении суток -5… -10 градусов; в Крыму ночью 0.. -5, днем +1… +5 градусов", – сообщили в ведомстве. Поделитьсяизображением 1/1 Н...
Политика
«Укрзализныця» планирует в 2019 году поднять тарифы на грузовые и пассажирские перевозки в Украине. Об этом говорится в пояснительной записке к финплану «Укрзализныци» на 2019 год, опубликованном на сайте компании. «В 2019 году предполагается индексация тарифов на перевозку пассажиров в пределах Украины с 1 апреля на 12% и с 1 октября на 12%, в среднем за год повышение тарифов на перевозку пассажиров во внутреннем сообщении составит 12,4%», — сказано в фин...
Политика
Он рассказал, что в планах РФ есть пункт инкорпорировать его страну, об этом передает НБН ссылаясь на СМИ Беларуси. По словам Лукашенко, под предложением об интеграции Беларусь хотят присоединить к России. Они дают нам нефть, а взамен хотят разрушить страну и включить нас в состав России. “Я задаюсь вопросом: для чего это делать? Кто-то задумывался о последствиях? Как на это будут реагировать в иных странах, в том числе нашей и вашей? Если не кийком, то па...
Культура
В США в возрасте 81 года умерла лауреат трех премий «Грэмми», Нэнси Уилсон. Уилсон умерла в своем доме в городе Пиониртаун (штат Калифорния). Певица начала свою карьеру в середине 50-х годов. В 15 лет она выиграла конкурс талантов, устроенный телекомпанией WTVN в Коламбусе. Уилсон получила возможность выступить в телешоу Skyline Melodies, после чего начала петь в ночных клубах Коламбуса. За свою карьеру она записала более 70 альбомов. Нэнси Уилсон трижды с...