Війна закінчиться нашою перемогою. Ексклюзивне інтерв’ю командувача ОС Сергія Наєва

Командувач ОС генерал-лейтенант Сергій Наєв про контрабанду на фронті, важливість звільнених селищ та про те, як дружина відправляла його на війну. 

Генерал-лейтенант Сергій Наєв командує Об’єднаними силами (ОС) від самого початку їх створення,  з квітня 2018 року, коли Антитерористичну операцію (АТО) було переформатовано в Операцію об'єднаних сил (ООС). 

В інтерв’ю НВ командувач ОС розповів, як на передовій ведуть боротьбу з контрабандою, як дружина відправляла його на війну на Донбасі, про свій перший обстріл поблизу Донецького аеропорту та про важливість звільнених селищ Південне та Шуми.

- Об’єднані сили звільнили з квітня щонайменше три населені пункти – Південне, Золоте-4, Шуми. Яке стратегічне значення кожного з них? Чому важливо було зайняти саме ці селища?


Об'єднані сили вирішують в операції декілька надважливих завдань. Одне з них – це недопущення розширення російської агресії на підконтрольну Україні територію. Саме для вирішення цього завдання ми переймаємося, зокрема, й встановленням контролю над населеними пунктами до лінії розмежування, визначеної Мінськими угодами.

Коли буде мир і як закінчиться війна – це питання набагато складніше. Як людина військова, я знаю відповідь військову

Так, за перші чотири місяці проведення Операції об'єднаних сил вилучено товарно-матеріальних цінностей, що незаконно переміщувалися в зоні розмежування та на прилеглій території, на суму понад  42,6 млн грн. Стосовно усіх порушників складено адмiнпротоколи, матеріали яких доправлено до судів.

Вважаю, що загалом робота у боротьбі з незаконним перетином товарів дала певні результати. Проте для цілковитого завершення реалізації поставлених завдань необхідно здійснити ще багато системних перетворень, які, сподіваємося, разом з місцевою владою та громадськістю вдасться реалізувати найближчим часом.

- Яким чином сили ОС співпрацюють з місцевим населенням? Мені відомо, що, наприклад, у Південному, яке поблизу тимчасово окупованої Горлівки, місцеві жителі, які ще навесні та частково влітку були у селищі, виживали лишень за рахунок допомоги небайдужих бійців...

Переконаний, що перемога залежить не лише від суто військової складової, а й від зміни свідомості людей, травмованих спочатку відсутністю належної уваги з боку попередньої влади, потім тривалою гібридною війною.

А тому ще одним із пріоритетів діяльності Об’єднаних сил є взаємодія з військово-цивільними адміністраціями щодо відновлення зруйнованої інфраструктури, будівництва шляхопроводів, побутових об’єктів; допомога місцевим мешканцям з питань налагодження нормального життя; надання всебічної (матеріальної, медичної, профілактичної, соціальної) гуманітарної допомоги найбільш незахищеним верствам населення – хворим, людям з інвалідністю та дітям.

З цією метою у складі Об’єднаних сил діють підрозділи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, які налагодили взаємодію з військово-цивільними адміністраціями районів, міст, селищ, громадськими організаціями, міжнародними гуманітарними структурами задля оперативного реагування на кризові ситуації та вирішення проблемних питань.

І не лише в Південному, про яке ви згадали. Прикладом дії нової системи управління з початку Операції об’єднаних сил є вирішення соціальних та інших проблем у населеному пункті Золоте-4. У стислі терміни ми змогли відновити там державні інституції. Сьогодні в цьому населеному пункті працюють медики – як військові, так і цивільні, відкрито дільничний пункт поліції, двічі на тиждень «приїжджає» мобільний банкомат, надається гуманітарна допомога.

Окрім того, за моєї ініціативи «Допомога Схід» налагоджено взаємодію з обласними державними адміністраціями України та міжнародними організаціями, завдяки чому надходить медичне устаткування, обладнання, розхідні матеріали, ліки для медичних закладів, розташованих на лінії зіткнення. Організовуємо лікування дітей із складними захворюваннями у провідних клініках за межами району ведення операції, влаштовуємо відпочинок та екскурсії дітей з населених пунктів прифронтової зони у мирних містах України, робимо для дітей різноманітні подарунки.

Переконаний, що саме завдяки такому підходу разом ми здобудемо перемогу.

- Пам’ятаєте, як повідомили дружині, що вирушаєте на фронт?

Так, пам’ятаю. Ми вечеряли, я заздалегідь знав, що вирушатиму у тодішню зону проведення Антитерористичної операції. Сказав їй все, що та як, повідомив, з якої дати відбуваю. Сліз не було, але було переживання. Я пояснив, що все буде добре. І пообіцяв, що постараюся її не підвести. Коли вже прибув у зону бойових дій, то намагався якомога частіше телефонувати і спілкуватися з дружиною та дітьми. Робив і продовжую це робити. Кожну вільну мать намагаюсь присвятити родині, наскільки це можливо, залежно від ситуації та умов служби.

- Вам було колись страшно на війні? Можливо, пригадаєте ситуацію, коли було по-справжньому страшно?

Коли смерть десь поряд, насправді всім страшно. Але до всього звикаєш. Одначе я все-таки ототожнюю слово «страх» із тваринним страхом. Тому, як мовиться, хоч смерті не бояться тільки дурні, проте в мене ще не  траплялося обставин, за яких мені було би по-справжньому страшно.

- А перший обстріл пам’ятаєте?

Так, звісно. Це було у 2014 році у селищі Піски, що в районі Донецького аеропорту. Почався мінометний обстріл. Я впав на землю, збагнув, де є найближче укриття, і швидко туди перемістився.

- Як має закінчитися ООС – політичним рішенням чи військовим?

Коли буде мир, і як закінчиться війна – це питання набагато складніше. Як людина військова, я знаю відповідь військову. Але на сьогодні очевидно, що суто військового рішення для завершення війни на Донбасі недостатньо.

Маю переконання, що війна завершиться нашою перемогою. З цього приводу у мене немає жодних сумнівів. І хочу запевнити, що Об’єднані сили готові до виконання завдань операції. Ми маємо найкращі Збройні Сили, у нас найкращі люди, і ми обороняємо нашу рідну, найкращу землю – Україну.

Війна Сергій Наєв Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Минздрав готов предоставить результаты своей работы новому главе государства, если поступит приглашение.   И. о. министра здравоохранения Ульяна Супрун заявила, что Минздрав готов представить президенту Владимиру Зеленскому результаты реформирования системы здравоохранения, однако от его команды пока не было соответствующего приглашения. Об этом 25 мая сообщило агентство Укринформ.   "Мы здесь, мы на месте, мы дальше работаем. Хотя меняются президенты или...
Общество
Проход по открытому на День Киева "мосту Кличко" в центре столицы закрыли: на двух фрагментах пешеходной части треснуло стекло. Как заявил мэр Киева Виталий Кличко, основная версия, которая рассматривается - акт вандализма. "Несколько часов назад вдруг треснуло стекло на двух фрагментах стеклянного пола. Просто так, учитывая его толщину и характеристики, случиться этого не могло. Основная версия, которая рассматривается - акт вандализма. Не исключено, что...
Политика
Премьер-министр Владимир Гройсман рассказал детали о партии, с которой он собирается участвовать во внеочередных парламентских выборах. Об этом он сообщил в эфире телеканала "Украина". "Я принял решение о том, что я буду идти в украинский парламент. Я хочу создать политическую силу без объединений. Я ее возглавлю и хочу сформировать команду людей, которые имеют молодость, уже опыт и четко понимают, что нужно государству. Эта политсила будет называться "Укр...
Общество
Ученики 9 класса общеобразовательной гимназии г. Селидово «прикоснулись» к миру профессий будущего. Об этом сообщает Селидовский городской совет. Используя интерактивный программный продукт с применением виртуальных элементов - «Атлас профессий будущего с дополненной реальностью», который внедряет в работу Государственная служба занятости, подростки расширили свои знания по профессиям, которые будут актуальны в будущем. Возможность визуального контента и н...
Политика
У бизнесмена подчеркивают, что он завершил политическую деятельность в 2012 году Украинский бизнесмен Ринат Ахметов не занимается политической деятельностью, заявления о его причастности к политическим переговорам не соответствуют действительности. Об этом сообщила его пресс-секретарь Катерина Остроушко. "Ринат Ахметов завершил политическую деятельность в 2012 году и больше к ней не возвращался. Ринат Ахметов сосредоточен на ведении бизнеса, футболе и благ...
Политика
Новый руководитель Генерального штаба ВСУ Руслан Хомчак сообщил, что знаком с украинским олигархом Игорем Коломойским, от которого получил бронированный микроавтобус. Хомчак заявил, что их знакомство состоялось после Революции достоинства, когда Коломойский был назначен главой Днепропетровской ОГА. На тот момент Хомчак был командиром 6-го армейского корпуса в Днепре. Он отметил: «Я, как руководитель командования, не мог не сотрудничать с председателями обл...
Общество
В интернет-магазинах украинцам не по душе отсутствие цен и медленная служба поддержки С каждым годом покупки в интернете становятся все популярнее. По данным маркетплейса Prom.ua, в прошлом году украинцы скупились на их портале на 19,2 млрд грн — это на 43% больше, чем годом ранее. Однако популярность сопровождается и растущей требовательностью народа к онлайн-магазинам. Что именно бесит украинцев в работе онлайн-площадок, у аналитиков Prom.ua выяснили "Се...
Общество
Миллион гривен дохода в 2018 году получил один на 8000 украинцев В Украине за год стало больше очень богатых людей, а их доходы выросли по сравнению с прошлым годом, сообщила Госфискальная служба, подведя итоги декларационной кампании. Двое украинцев показали доход более 1 млрд грн, а один — более 10 млрд. "Сегодня" выяснили, в каких регионах живут самые состоятельные украинцы и чем они занимаются. Сколько задекларировали Как сообщил и. о. главы ГФС Алекса...
Общество
С целью организации безопасного отдыха граждан на водоемах, спасатели активно проводят профилактические беседы с местным населением и детьми по соблюдению правил личной безопасности. Об этом сообщает ГУ ГСЧС Украины в Донецкой области. Так, сотрудниками 13-го Государственного пожаро-спасательного отряда Главного управления ГСЧС Украины в Донецкой области была проведена информационно-профилактическая беседа с местным населением вблизи водоемов города Селидо...