Реформування шкільних закладів в місті Новогродівка

На засіданні КМУ 21 лютого 2018 року затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. «Саме в цьому документі закладено ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти – що визначають зміст освіти в початковій школі. Саме тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів», – розповіла міністр Лілія Гриневич. Вона пояснила, що робота над стандартом тривала 2 роки. При цьому було використано досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі. «Водночас ми ґрунтуватися на кращих практиках української школи», – додала міністр.Прийнятий урядом Держстандарт протягом цього навчального року пілотується в 100 школах України.Основним документом, який регулює організаційний процес НУШ, є «Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи (затверджено наказом МОН від 23.03.2018 №283)».

Нова освіта реалізуватиме компетентнісний, діяльнісний підходи до навчання, сучасні освітні тренди (інтеракцію, проектну діяльність, педагогіку партнерства тощо) – відповідно до вимог сучасного життя і професій майбутнього.

Під реформи потрапляють і навчальні класи, до організації яких теж висуваються серйозні вимоги. Тепер учнівське місце повинно бути обов'язково одномісним, зручним і зносостійким. У навчальному просторі обладнуються тематичні зони, місця для ігор і відпочинку. До всього оснащення прописані конкретні вимоги ергономіки та безпеки, за виконанням яких обіцяють чуйно стежити.

Не менш важливими виступають принципи зонування класового приміщення. Класна кімната повинна одночасно виступати: ігровою зоною, центром пізнавальної діяльності, центром художньої творчості, дитячої класної бібліотека, куточком живої природи, центром вчителя.

Вимог насправді досить багато, варіантів реального втілення концепції в життя, на жаль, мало. Що робити з невеликими класними кімнатами і як розсадити за одномісні парти клас, в якому більше 30 дітей, як відповідати всім вимогам одночасно і легко справлятися з зонуванням простору?Не бійтеся експериментувати! Існує величезна різноманітність варіацій організації навчального простору. І не потрібно обмежуватися тільки класним приміщенням і навіть коридорами. Столові, спортзали, зали хореографії і т.д. Досвід наших європейський колег демонструє, що їдальня може бути і навчальним класом, і ігровою зоною, і зоною для танців. Все обмежується лише модульністю меблів і, звичайно, свідомим прагненням педагогів до змін.

Навчальні заклади нашого містатакож залучилися до впровадження шкільної реформи. Новогродівський заклад загальної середньої освіти I-II ст.№9 в червні місяці звернувся з клопотанням через Новогродівську міську організаціюпартії «БПП «Солідарність» до Народного депутата України Герасимова А.В. з проханням допомогти в придбанні меблів, обладнання та, частково, матеріалів для ремонту класної кімнати. 

Депутат Верховної Ради України, голова фракції партії «БПП «Солідарність» Герасимов А.В. не залишився осторонь від проблем школи№ 9.Приємним подарунком стали шафи для учнів та класна стінка, де передбачені полочки для вчителя та учнів, нова дошка, нові парти, стіл для вчителя, килим, м’які кубики для сидіння дітей, шпалери для стін. Клас став яскравим, затишним, комфортним для перебування дітей. 

Новогродівський заклад загальної середньої освіти I-II ст.№8 також не залишився без уваги завдяки турботі депутата Новогродівської міської ради Шевченко О.М.  Школа № 8 отримала нові сучасні меблі та обладнання для першого класу: 13 новеньких парт зі стільцями, жалюзі на вікна, стіл для вчителя, шафи для підручників, шафи для верхнього одягу та особистих речей, килим та 13 пуфиків для зони відпочинку маленьких школярів. Кожен першокласник округу, депутатом якого є Олександр Миколайович, отримав комплектдля школи, який містить все необхідне приладдя для навчання – зошити, ручки, олівці, фарби та інше.

Заглядаючи в майбутнє, ми сподіваємось, що Нова українська школа покаже великі здобутки наших дітей та розвитку української нації.

Новогродовка БПП Солидарность Герасимов Шевченко депутат нардеп школьная реформа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію