Первинні водокористувачі, які мають дозвіл на спеціальне водокористування та використовують воду для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб є платниками рентної плати за спеціальне використання води

Покровсько-Добропільске управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що відповідно до п. 110 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797 - VII «Про внесення змін до «Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 01.01.2018 року до п. 255.1 ст. 255 ПКУ внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води, а саме: обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Відповідно до частини 3 ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР, первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (частина 1 ст. 48 Водного кодексу).

Отримання економічної вигоди від господарської діяльності, у тому числі й від використання води, відбувається у рамках спеціального використання природних ресурсів (у тому числі спеціального водокористування) із закріплення об'єкта природних ресурсів, наприклад, водного об'єкта шляхом надання відповідного дозволу конкретному суб'єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»).

Таким чином, первинний водокористувач, який має дозвіл на спеціальне водокористування та використовує воду виключно для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, або для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення та/або власних господарських потреб є платником рентної плати за спеціальне використання води та повинен подавати податкову декларацію з рентної плати та сплачувати рентну плату.

Первинніводокористувачі спеціальневодокористування санітарно-гігієнічниіпотреби платники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію