Відтепер боржники аліментів будуть обмежені у праві користування зброєю

Відтепер боржники аліментів будуть обмежені у праві користування зброєю, фото-1
07.06.2018Відповідні зміни внесені до статті 71 Закону України про «Виконавче провадження» щодо тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю.

Дані норми законодавства діють за наявності у боржника заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. У такому випадку державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю, яку надсилає до відповідних відділів Нацполіції.

При надходженні постанови про тимчасове обмеження боржника у праві користування зброєю, працівники Національної поліції діють згідно Наказу МВС України №372 від 04.05.2018 року, про внесення змін до «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання зброї» №622.

На підставі п.4.3 вищевказаної Інструкції, «згідно із законодавством України органам поліції надано право: на підставі вмотивованої постанови державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тимчасово вилучати на відповідальне зберігання дозволи на їх зберігання та носіння із відповідним врученням боржнику зобов'язання, яке надає право виключно на зберігання такої зброї, пристроїв».
Крім того, при наявності відповідної вмотивованої постанови, заборонена видача дозволів на придбання зброї, а також на її перереєстрацію.

Використання, перенесення та перевезення зброї у даному випадку забороняється, що регламентовано п.12.12 Інструкції.

Після вилучення у власника зброї дозволу на право її зберігання, зброя та боєприпаси до неї повинні зберігатись тільки в спеціально відведеному для цього місці, тобто у металевому ящику або сейфі, спеціально виготовленому для зберігання зброї, за місцем постійного проживання боржника.

Після виплати заборгованості та винесення постанови державним виконавцем на зняття зазначених обмежень, дозвіл на право зберігання зброї повертається власнику зброї та поновлюється право на її перевезення, перенесення та використання.

боржникиаліментів обмеження правокористуваннязброєю
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію