МІТИНГ ШАХТАРІВ

Сьогодні на центральній площі м.Селидове відбувся мітинг шахтарів ДП «Селидіввугілля» та членів їх сімей (понад 500 осіб). Головне питання – невиплата заробітної плати.

Із страйкуючими зустрілися Селидівський міський голова Ремізов В.В., генеральний директор ДП «Селидіввугілля» Пахомов С.А., народний депутат України від радикальної партії Ляшка О.В. Заружко В.Л., лідери профспілок.

До присутніх звернувся Селидівський міський голова Віктор Ремізов.

Він наголосив, що на сьогоднішній день ДП «Селидіввугілля» має борг перед шахтарями 101 млн.грн., 21 млн.грн. не перераховано до міського бюджету. Враховуючи, що вугільна промисловість є градоутворюючою, гостро стоїть питання виплати заробітної плати бюджетним організаціям міста, росте заборгованість комунальним підприємствам, яка вже склала 113 млн.грн..

У своїх зверненнях виступаючі наголосили на тому, що вугільна промисловість просто вмирає, люди бажають працювати, але уряд унеможливлює роботу шахтарів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості І.С.Насалик вже тричі обіцяв приїхати до Селидового, аби особисто розібратися у цій справі, але досі не зробив цього.

Сьогодні підприємства вугільної промисловості є державними, і люди вимагають від уряду України дотримуватися Конституції і дати право на працю. Восьмитисячному колективу не зрозуміло, чому, маючи величезні запаси вугілля, уряд унеможливлює їх   видобуток, допомагає шахтарям інших країн світу створювати робочі місця.

Урядом зареєстровано законопроект 8362, проте депутати Верховної Ради його на розгляд не винесли. Як наголосили профспілки вугільників, ними розроблені заходи виходу вугільної промисловості із неприбуткової в економічно обґрунтовану і прибуткову. Генеральний директор ДП «Селидіввугілля» в котре повідомив, що дві шахти «Курахівська» та «Новогродівська» мають підготовлені лави, проте гроші на обладнання для запуску лав вже обіцяють другий рік, а це 278 млн.грн.

Учасниками мітингу була прийнята резолюція та направлена для обговорення в трудових колективах.

На конференції трудових колективів буде прийнято рішення про подальше проведення страйку в разі невиконання вимог робітників, таких як: виплата заробітної плати, державна підтримка вугільної промисловості, повернення вугільних пластів по ш-ті «Новогродівська».

митинг шахтеры шахта долг Украина рабочие ДП«Селидіввугілля»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію