Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області звітує про підсумки діяльності з питань державної реєстрації нормативно-правових актів за 1 квартал 2018 року

Одним із пріоритетів у роботі органів юстиції визначено здійснення функції державної реєстрації нормативно-правових актів, що зачіпають права, свободи, законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

На сьогодні юстиція Донеччини здійснює державну реєстрацію нормативно-правових актів, прийнятих територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями та їх структурними підрозділами. Коло суб’єктів нормотворення, акти яких підлягають державній реєстрації в Головному управлінні, налічує 133 органи державної влади.

Підсумовуючи кількісні показники з питань державної реєстрації нормативно-правових актів за 1 квартал 2018 року можна зазначити, що в роботі Головного управління спостерігається тенденція до збільшення таких показників, а саме кількість актів, поданих на державну реєстрацію (90), у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (66) збільшилася на 24 акта. За цей період обласною юстицією із 90 поданих на державну реєстрацію нормативно-правових актів:

зареєстровано 87, у тому числі 154 розпорядження Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації, районних державних адміністрацій, районних військово-цивільних адміністрацій (кількість актів, зареєстрованих за аналогічний період 2017 року складає 62 акта);

прийнято 3 рішення про повернення нормативно-правового акта без державної реєстрації для доопрацювання (за аналогічний період 2017 року – 3 рішення);

Рішень про відмову в державній реєстрації нормативно-правових актів у 1 кварталі 2018 року не приймалися, процедура повернення акта без державної реєстрації як такого, що їй підлягає Головним управлінням не застосовувалася.

Таким чином, під час проведення правової експертизи та державної реєстрації нормативно-правових актів Головним управлінням попереджено прийняття суб’єктами нормотворення3 незаконних правових норм.

Робота юстиції Донеччини у 1 кварталі поточного року також була направлена на підвищення рівня правової компетентності посадових осіб суб’єктів нормотворення з питань державної реєстрації нормативно-правових актів. Протягом цього періоду головним управлінням здійснено ряд заходів, а саме:

проведено 5 семінарських занять (вебінарів, семінарів-практикумів, кущових семінарів, робочих зустрічей) для керівників, працівників юридичних служб та відповідальних осіб за забезпечення додержання законодавства з питань державної реєстрації нормативно-правових актів місцевих державних адміністрацій;

проведено стажування 29 працівників юридичних служб суб’єктів нормотворення, акти яких підлягають державній реєстрації в Головному управлінні;

розроблено та надано для використання в роботі працівникам юридичних служб суб’єктів нормотворення лист – орієнтування та буклет;

узагальнено та направлено голові Донецької обласної державної адміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації; головам районних державних адміністрацій; головам районних державних адміністрацій, керівникам районних військово-цивільних адміністрацій, керівникам суб’єктів нормотворення Донецької області Аналіз стану державної реєстрації нормативно-правових актів та додержання законодавства з питань державної реєстрації нормативно-правових актів;

здійснено 17 виступів у засобах масової інформація області, а саме на офіційному веб-сайті Головного управління, на офіційних веб-сайтах Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації, районних державних адміністрацій, публічних бібліотек тощо.

Функція контролю за дотриманням суб’єктами нормотворення законодавства з питань державної реєстрації нормативно-правових актів здійснювалася Головним управлінням шляхом проведення щомісячних безвиїзних та щомісячних виїзних перевірок. Так, за 1 квартал 2018 року Головним управлінням здійснено 395 щомісячних безвиїзних та 392 щомісячні виїзні перевірки з питань державної реєстрації нормативно-правових актів. За результатами таких перевірок порушень вимог законодавства з питань державної реєстрації не виявлено.

На постійному контролі обласної юстиції залишається питання перегляду нормативно-правових актів, у тому числі зареєстрованих, на їх відповідність Конституції та законодавству України. За 1 квартал 2018 року Головним управлінням переглянуто210 актів, занесених до Державного реєстру (протягом аналогічного періоду 2017 року – 62), за результатами чого до 12 нормативно-правових актів внесено зміни, 5 нормативно-правових актів визнано такими, що втратили чинність.

Головне управління у 2017 році також забезпечувало своєчасне та належне наповнення довідкової системи «Регіональний реєстр» інформацією щодо нормативно-правових актів. За цей період Головним управлінням внесено інформацію щодо 87 зареєстрованих нормативно-правових актів.

Підсумовуючи, можна зазначити, що робота юстиції Донеччини у 1 кварталі 2018 року була направлена на захист прав, свобод і законних інтересів громадян, підприємств, установ, організацій та на вдосконалення роботи з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

Відділ реєстрації нормативно-правових актів

управління реєстрації нормативно-правових

актів, правової роботи та правової освіти

Головного територіального управління

юстиції у Донецькій області

Донецькаобластіь державнареєстрація нормативно-правовіакти Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію