Закон щодо Донбасу не протидіє Мінським угодами, а впорядковує військову операцію - Волкер

Закон щодо Донбасу не протидіє Мінським угодами, а впорядковує військову операцію - Волкер

Спеціальний представник США щодо України Курт Волкер переконаний, що закон щодо забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу впорядковує проведену військову операцію в регіоні і не протидіє Мінським угодами.

"Я не думаю, що він щось змінює в цьому контексті. Ситуація - така ж, як і була... Там просто говориться, що ми бачимо на власні очі. Закон впорядковує військову операцію, що, на мою думку, важливо. У протягом кількох років це називалося антитерористичною операцією, а це справжня військова операція для захисту країни ", - сказав він в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Також на думку К.Волкер, документ формалізує права громадян України, які живуть на окупованих територіях Донбасу.

"Те, що там немає згадки про "Мінськ", не означає, що він протидіє "Мінську". Україна є учасником Мінських угод, бере участь у Тристоронній контактній групі в Мінську кожні кілька тижнів. Вона ухвалила закон про спеціальний статус, закон про амністію, готова до проведення місцевих виборів, коли для цього будуть умови ", - заявив дипломат.

Він також зазначив, що Україна дотримується Мінських угод. "Як на мене, потрібно, щоб і російська сторона виконала свою частину, зокрема щодо дотримання перемир'я", - додав К.Волкер.

Волкер Украина закон реинтеграция США Минскиесоглашения
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію