В Україні стрімко дорожчає борщ і дешевшають помідори

В Україні стрімко дорожчає борщ і дешевшають помідори

Вартість томатів за тиждень знизилася майже на чверть

За останні вихідні на ринку України було зафіксовано подорожчання майже всіх овочів "борщового набору". Як свідчить моніторинг цін, проведений аналітиками "Інфо-Шувар", найбільше подорожчання серед овочів за станом на 22 січня зафіксовано по ріпчастій цибулі, яка стаал майже на третину дорожче – оптом вона продається за ціною 3,6 – 4 грн/кг.

Наступною у рейтингу подорожчання експерти виділили білокачанну капусту, яка коштує вже 3-3,2 грн/кг, тобто, майже на 11% дорожче, ніж в кінці минулого тижня. Майже на 8% – до 3,8-4 грн/кг. Ціни на моркву та буряк на майданчику "Шувар" за останні кілька днів не змінилися. Кілограм моркви зараз пропонується на ринку за ціною 4,5-5 грн/кг, а буряк не дешевше 4-5,5 грн/кг.

При цьому, як відзначають аналітики "АПК-Інформ: овочі і фрукти", на українському ринку стрімко дешевшають томати. За тиждень ціни на цю продукцію впали майже на чверть, відзначають експерти. За їхніми даними, продавці вже готові відвантажувати томати по 35-38 грн/кг. Для порівняння, тижнем раніше ціни на цю продукцію в Україні нерідко доходили до 50 грн/кг.

Головною причиною зниження цін на помідори, на думку гравців ринку, є вкрай невисокий попит на дану продукцію.

"Оптові компанії закуповують томат дрібними партіями, посилаючись на низьку зацікавленість споживачів. Більш того, покупці часто залишаються незадоволені якістю томата. Як результат, вже сьогодні ця продукція в Україні коштує на 13-16% дешевше, ніж у другій половині січня 2017 р. При цьому гравці ринку не виключають подальшого здешевлення", – відзначають експерти.

ціни гроші продукти борщ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію