Увага! Кір в нашому місті!!!

Увага! Кір в нашому місті!!!

Станом на 15.01.18р. по м. Новогродівка зареєстровано 8 випадків захворювання на кір серед дорослого населення вікової категорії 30-50 років. І для дітей, і особливо для дорослих кір є дуже важким захворюванням. Особливу небезпеку він становить для дітей із слабким імунітетом і тих, що страждають на хронічні захворювання. Важкий перебіг завжди кір має у дорослих та підлітків.

Кір – надзвичайно заразна гостра інфекційна хвороба, яка характеризується погіршенням самопочуття, високою температурою тіла, запаленням слизових оболонок дихальних шляхів та очей. Наступною характерною ознакою є червона висипка, яка поступово вкриває усе тіло.
          Збудником захворювання є вірус. Контагіозність дуже висока. При контакті з хворим захворіють усі люди, які не хворіли і не були щеплені від кору.  Початок захворювання виглядає як респіраторна вірусна інфекція: підвищення температури до 38 С, збільшення лімфовузлів, нежить, чхання, сильний кашель (подібні симптоми утримуються протягом тижня і ніби поступово стихають). Температура знижується іноді до нормальної. Наступного дня температура підвищується до максимальних цифр, різко погіршується самопочуття, з новою силою наростають катаральні явища: сльозотеча, нежить, кашель. Одночасно або через невеликий проміжок часу з’являється висипка. Перші елементи виси
пки локалізуються на обличчі, за вухами, на шиї. Іноді їх важко відокремити через різке почервоніння і набряк обличчя, вух та повік.  Висипка поширюється по всьому тілу від голови до ніг протягом 4-х днів. Згасання висипки йде у зворотному напрямку. По закінченні періоду висипань стан хворого покращується, температура знижується. Слід мати на увазі, що кір може давати важкі ускладнення: коревий ларингіт (може бути небезпечним для дітей раннього віку), кореву пневмонію, яка може з’явитися на будь-якому етапі захворювання. Небезпечним є також період одужання: після перенесеного кору є так звана корева анергія – виснаження, яке характеризується високою сприйнятливістю до інших інфекцій. Дуже грізним ускладненням є коревий енцефаліт.
Що робити? Якщо ви чи ваша дитина були у контакті з хворим на кір, при появі навіть незначних відхилень у здоров’ї, слід думати, що це може бути кір. Треба терміново звернутись до лікаря (при чому більш рекомендовано викликати його додому, щоб самостійно не йти на прийом у поліклініку і не заражати оточуючих). Неускладнений кір лікують дома, обов'язково під спостереженням лікаря. При важкому перебігу хвороби, розвитку ускладнень, можлива госпіталізація.


Лікування та догляд

Лікар призначає дитині лікування, яке допомагає впоратися із симптомами хвороби й підтримати імунітет: вітаміни А и С, жарознижуючі засоби на основі парацетамолу або ібупрофену; таблетки або мікстури для полегшення кашлю; антигістамінні засоби; судинозвужувальні краплі в ніс; краплі й мазі для очей і т.д. Антибіотики призначаються тільки при приєднанні вторинної інфекції й розвитку ускладнень (отит, бронхіт, пневмонія й ін.).

У кімнаті, де перебуває хвора дитина, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути якнайчастіше. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворої дитини повинні бути свіжими. Дитину треба часто й багато напоювати простою водою, компотами, морсами, чаями. Їжа повинна бути легка, що щадить: кисломолочні продукти (кефір, йогурт, кисляк); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м'ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

Після перенесеного кору дитина дуже ослаблена: якийсь час вона може почувати себе не занадто добре, погано їсти, вередувати, швидко утомлюватися. Її імунна система ще мінімум два місяці залишається надзвичайно сприйнятливої до будь-якої інфекції. Треба намагатися оберігатись від зайвих контактів, навантажень, стресів, переохолодження і т.д. Велику увагу варто приділити харчуванню, порадитися з лікарем із приводу приймання вітамінів.

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань одиничні.

Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Вакцинацію проти кіру проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не привитим підліткам, що й не боліли кором, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

Тому, хто контактував із хворим кором, і при цьому раніше не болів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації. Уведення імуноглобуліну протягом перших днів після контакту може захистити від хвороби або забезпечити більш легкий її перебіг .

У дитячих дошкільних установах карантин встановлюється для привитих дітей, що раніше не боліли кіром на 17 днів від початку контакту.

Бережіть себе та будьте здоровими!!!!

здоровье корь профилактика лечение
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію