ОЦІНКА СТАНУ ПОТЕРПІЛОГО ДЛЯ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

ОЦІНКА СТАНУ ПОТЕРПІЛОГО ДЛЯ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

В нашому житті завжди існує ризик отримання травми.

Травму може бути отримано вдома, на вулиці, в любому іншому місці під час праці або відпочинку. Від цього не застрахований ніхто.

Бувають випадки, коли крім вас нікому надати першу долікарську допомогу потерпілому. Будь-то втрата свідомості в наслідок поганого самопочуття або серйозні травми, отримані в наслідок дорожньо-транспортної пригоди. Метою надання долікарської допомоги є можливість збереження життя потерпілому.

У тому випадку, якщо потерпілий отримав травму і ви є безпосереднім свідком подій або які виявили потерпілого, то, перш за все, потрібно заспокоїтися, не панікувати і оцінити місце події. У разі можливої ​​небезпечної ситуації - забезпечити особисту безпеку. При виявленні небезпеки - усунути її. Перевірити стан потерпілого і покликати на допомогу.

Існує порядок дій перевірки стану потерпілого:

1.) Перевірити, в свідомості чи ні знаходиться потерпілий. Для чого необхідно голосно гукнути потерпілого, спитати чи чує він вас. У випадку позитивної відповіді можна зрозуміти, що потерпілий знаходиться в свідомості. Чоловіку, що не має медичної освіти цього буде цілком достатньо.

2.) Запропонувати потерпілому свою допомогу. Необхідно памятати, що без згоди потерпілого допомогу надавати не можна. Може виявитися, що допомога йому просто не потрібна.

3.) У випадку згоди потерпілого на надання йому долікарської допомоги необхідно зясувати подробиці події, скарги на самопочуття та що його безпокоїть, визначитися чим йому можна допомогти.

4.) Якщо потерпілому необхідна подальша медична допомога, необхідно якомога скоріше викликати швидку медичну допомогу за номером 103 та до приїзду лікарів надавати посильну долікарську допомогу.

важливаінформація допомога потерпілий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію