Різдво Христове 2018: що потрібно знати про свято

Різдво Христове 2018: що потрібно знати про свято

Православні християни 7 січня відзначають одне з 12 головних свят у Православній Церкві – Різдво Христове. Цього дня закінчується Різдвяний піст. Після святкової Божественної літургії православні сідають за святковий стіл і розговляються.

Як повідомляє Православна спадщина України на Святій Горі Афон, за Переказами, Ісус Христос народився у Вифлеємі, коли правив імператор Август.

Він наказав зробити перепис по всій Римській імперії, до якої тоді належали і землі Ізраїлю. В юдеїв був звичай, за яким всі сім’ї мали свої певні міста і праотцівські місця, тому Діва Марія зі своїм обручником – праведним Йосипом, як нащадки царя Давида, вирушили до Віфлеєму.

Прийшовши в місто вони не знайшли вільних місць у готелях і оселилися в печері, серед сіна і соломи, призначених для годівлі тварин.

Там і народився Спаситель. Звістку про Народження Месії почули пастухи. Їм з’явився Ангел і сказав: “Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість, яка буде всім людям, бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь” (Лк. 2, 10-11).

Пастухи зі смиренням вклонилися Немовляті Христу.

Також про Різдво Христове чудесним чином було проголошено волхвам – мудрецям, які побачили зірку і, зайшовши за неї, прийшли до заповітної печери, де вони “припавши, поклонились Йому; й, відкривши скарби свої, принесли Йому дари: золото, ладан та смирну” (Мф. 2, 11).

В цей день у всіх православних храмах віруючі співають тропар: “Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума, в нем бо звездам служащии звездою учахуся, Тебе кланяться Солнцу Правды и Тебе ведети с высоты востока: Господи, слава Тебе!”.

Святкують Різдво Христове 12 днів, до Водохреща – 19 січня. Цей період називається Святками.

Вітати одне одного в ці дні прийнято словами: “Христос народився! – Славімо Його!”.

На Афоні в день Різдва Христового панігір зазначає обитель Симонопетра. Собор монастиря зведено на честь Різдва Христового.

До речі, Папа Римський Франциск привітав християн східного обряду з Різдвом Христовим.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

– Дорогі брати і сестри, деякі Східні Церкви, католицькі і православні, в ці дні святкують Різдво Господнє. Приношу свої щирі вітання: нехай ці радісні святкування стануть джерелом оновленої духовної сили і спілкування між усіма нами, – сказав він.

Різдво свято традиції історія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію