Ціни на Новий рік: які продукти подорожчають

Ціни на Новий рік: які продукти подорожчають

Напередодні Нового року в Україні подорожчають гриби, деякі овочі та мандарини, тоді як ціни на алкоголь навпаки можуть знизитися.

Через зростання попиту, в період новорічних і різдвяних свят ціни на продукти зазвичай ростуть, незалежно від тенденцій на ринку, розповіла заступник директора компанії ПроАгро Груп Марія Колесник.

За оцінками експерта, підвищення цін не торкнеться картопліморкви та інших овочів борщового набору. У той же час “тепличні овочі, в тому числі помідори та огірки, зазвичай дорожчають, але в межах 10-20%”.

Ціну на перець і баклажани постачальники можуть підняти і вдвічі, принаймні, на 50%, що пов’язано з певними маркетинговими кроками.

Крім того, подорожчають печериці. Напередодні Нового року та Різдва підвищення цін можливе до 30%, але через тиждень вони стабілізуються.

Подорожчання риби, швидше за все, не буде, оскільки надмірного попиту на неї не очікують. Але делікатесна риба та ікра може здорожчати.

Щодо м’яса має місце постійне уповільнене цінове зростання як наслідок підвищення закупівельних цін. Але я не думаю, що напередодні новорічних свят щось зміниться, – пояснила експерт.

Однак вона не виключила ситуацій, коли напередодні Нового року та Різдва “за качку у вас можуть запросити подвійну ціну”.

На свята збільшується споживання алкоголю, проте не завжди той, хто купив його заздалегідь, заощадив. Через конкуренцію за споживача, компанії у цей час запускають чимало акційних пропозицій і знижок на продукцію.

Особливих стрибків цін на молочну продукцію експерт не прогнозує, тут “ситуація досить стабільна”.

Ціни на мандарини спочатку можуть виявитися захмарними, але вже через кілька днів, коли вони почнуть псуватися, їх продаватимуть за акційними цінами.

Причин для зростання цін на кондитерські вироби немає, впевнена експерт. Новорічні подарунки починають виготовляти ще в серпні, у торгові мережі вони потрапляють вже в листопаді. Тому в грудні реалізують все те, що поставлялося раніше.

економіка ціни продукти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію