В Новогродівці розпочався місячник боротьби зі СНІДом

В нашому місті розпочався Місячник боротьби зі СНІДом

До 1 грудня – Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом – в місті Новогродівка традиційно буде проведено місячник боротьби з цією хворобою. Цього року місячник проходитиме з 1 листопада по 1 грудня 2017 року. Місячник спрямований на підвищення рівня обізнаності населення з питань профілактики ВІЛ/СНІДу. Під час акції буде проведено комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації з поширенням ВІЛ/СНІДу в місті.Акція дасть можливість продемонструвати підтримку людей, які живуть з ВІЛ.Зазначимо, що станом на 1 листопада 2017 року на диспансерному обліку в кабінеті профілактики і лікування ВІЛ інфекції/СНІДу по м. Новогродівка перебуває 67 осіб, з них – 4 дитини.

Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти  і менш за все береже. Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І дуже хочеться, щоб воно було довгим та щасливим.  А це можливо тільки за умови міцного здоров’я.  І, щоб бути здоровим потрібно його берегти. Щодня, щохвилини,  особливо напередодні 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  ми повинні пам’ятати , що життя – найцінніше , що є в людини. Хто попереджений, той захищений! – Саме так говорить латинське прислів’я. З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн., життів. Більше половини нових випадків зараження ВІЛ реєструється серед людей віком від 15 до 24 років. Щодня у світі інфікується понад 6 тисяч юнаків та дівчат.  Нерідко це відбувається через незнання шляхів передачі ВІЛ інфекції і методів захисту від неї..  Уразливість молоді зростає через експериментування з алкоголем і наркотиками. Молоді люди, які вживають алкоголь і наркотики, у 4 рази частіше своїх однолітків мають випадкові сексуальні стосунки і у 2,5 рази частіше – незахищені сексуальні контакти. Вживання ін’єкційних наркотиків є основним шляхом зараження ВІЛ в Україні.

СНІД – це синдром набутого імунодефіциту - це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що забезпечують гомеостаз організму людини і захищають його від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Внаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба розвивається повільно, протягом 8 - 12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СНІДом. До цього часу СНІД залишається невиліковною хворобою.

Що таке цей ВІЛ?

Збудник ВІЛ-інфекції відноситься до групи повільних (ленті-) вірусів і входить до підгрупи ретровірусів. Кількість вірусу в крові має спеціальний термін - вірусне навантаження, воно визначає стан хвороби. З ростом рівня вірусного навантаження не спрацьовує контроль з боку імунної системи, що призводить до розвитку симптомів хвороби.

Шляхи інфікування

ВІЛ-інфікована людина - це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ-інфікованого разом з кров'ю, спермою чи виділенням піхви, або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини. Вірус передається:

• при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів, прямої кишки чи ротової порожнини вірус проникає в організм статевого партнера;

• через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

• дитині від ВІЛ-інфікованої матері - інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших - насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 8 - 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

СНІД не передається!

Хоча ВІЛ вражає весь організм, до цього часу не доведена можливість інфікування через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок в цих рідинах надзвичайно мала для зараження. Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря при чханні, кашлі, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом. Не треба боятись подати руку чи обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки. Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідання місць громадського користування - лазні, сауни, басейну, туалету. СНІДом не можна заразитись в громадському транспорті.

Визначити інфекцію можна:

- у відповідь на проникнення вірусу, в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.

- вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях при взятті на облік та оформленні на пологи.

Перебіг хвороби

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія ВІЛ-інфекції, і вона спостерігається не у всіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне потіння, збільшення лімфатичних вузлів. Продовжується недуга 2-3 тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі і може інфікувати інших.

Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років (8 і більше). Протягом всього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок, розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини чи ураження нервової системи. Хвороба тягнеться кілька років, людина виснажується і гине. Хоча ефективних ліків від СНІДу ще немає, проте розроблено так звані антиретровірусні препарати, які впливають на рівень вірусу в крові, знижують його і цим значно подовжують життя ВІЛ-інфікованих, зменшують число смертей від цієї хвороби. Самим найкращим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби, дотримання та застосування яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості.

Головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Таким чином, з'являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ та наркотиків для особистості та суспільства.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів.;

• сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні. За даними статистики 30 - 50 % осіб, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ отож, вірогідність інфікування надзвичайно висока;

• пам'ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;

• не застосовувати вже використані, брудні шприци та голки при введенні наркотиків. Для кожної ін'єкції слід використовувати одноразовий стерильний шприц та голку, а якщо це неможливо, то кип'ятити шприци багаторазового вживання чи промивати їх дезрозчином;

• важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.

Заступник головного лікаря

Новогродівської ЦМЛ                                                    Кондрашова К.А.

Новогродівка місячникборотьби СНІД
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
22 мая 2019 года вр.и.о. начальника Селидовского отделения полиции Головатенко Виталий Геннадьевич проведет выездной прием граждан в городе Украинск. Об этом сообщает Покровский отдел полиции Донецкой области. Прием будет осуществляться с 11:00 часов по адресу: г. Украинск, ул. Чкалова, 3 (в помещении полицейской станции). Предварительная запись по телефонам: (06237) 7-24-66, 099-788-17-65. Шахтерский край
Общество
В понедельник, 20 мая, в отдельных областях Украины объявили штормовое предупреждение. Об этом сообщает Укргидрометцентр . «20 мая переменная облачность. В западных областях и на Винниччине дожди, грозы, порывы ветра и шквалы 15−20 м/с, в Карпатах и Прикарпатье днем значительные дожди, на остальной территории без осадков. Ветер юго-восточный, 7−12 м/с. Температура ночью 11−16°, на крайнем востоке 8−10°, днем 23−28°, в западных областях 19−24°», — отмечаетс...
Происшествия
В ОРДО покончил с собой директор «ЮМЗ» Александр Петрушечкин. Об этом сообщается на Telegram-канале «КараулЪ». В публикации сказано, что директор «Юзовского металлургического завода», расположенного в неподконтрольном Донецке, покончил жизнь самоубийством, воспользовавшись пистолетом своего охранника. Сообщается, что якобы погибший оставил предсмертную записку, в которой просил никого не обвинять в его смерти. О причинах суицида сказано следующее: «Мотивы...
Культура
Победитель "Евровидения-2019" Дункан Лоуренс вернулся на родину. 25-летний певец прилетел из Тель-Авива в Амстердам днем в воскресенье и уже провел пресс-конференцию. В аэропорту Схипхол Дункана встречали сотни поклонников и бабушка, передает telegraaf.nl. Певец сказал, что еще не до конца осознал свою победу, но уже точно решил, что на конкурс больше не поедет. - Хватит с меня одного раза, - заявил Лоуренс. Певец рассказал, что его поздравил сам премьер-м...
Политика
Певец Святослав Вакарчук заявляет, что его партия будет предлагать "новые кардинальные решения, которые другие люди никогда не предлагали".   В списке партии певца Святослава Вакарчука Голос на парламентских выборах не будет действующих народных депутатов.   "Если будет старая система выборов, то мы не ожидаем от этой системы выборов настоящих изменений, и мы будем делать их сами. Поэтому наш список, я считаю и буду предлагать это партии, должен полностью...
Культура
18 травня, в м.Бахмут відбулось обласне святкування Дня Європи. У заході взяли участь усі міста, райони та об’єднані територіальні громади Донеччини, які презентували культуру і традиції країн Євросоюзу. Цього року наше місто представило високорозвинуту державу Західної Європи, яка входить до «Великої сімки» країн світу та є регіональним лідером в Європейському Союзі – Німеччину. На сцені, яку було встановлено в Нижньому парку, кожне місто вражало яскравим...
Политика
Петр Порошенко, который завтра, 20 мая, сложит свои полномочия, обратился к соотечественникам с последней речью на посту Президента. "Смена власти - признак нашей принадлежности к европейской цивилизации. Демократию мы сохранили даже в условиях российской агрессии. Завтра власть переходит к новому Президенту, которого вы выбрали на честных и свободных выборах", - отметил Порошенко в обращении, обнародованном на сайте главы государства. Он поблагодарил "вел...
Общество
В Мариинском дворце военные принесут присягу новому президенту как верховному главнокомандующему. На официальную часть инаугурации Владимира Зеленского приглашены все украинские президенты, кроме Виктора Януковича, сообщает Украинская правда со ссылкой на источники. В 10 утра 20 мая Зеленский приходит в Раду и принесет там присягу. Далее он пешком переходит в Мариинский дворец, где будет принимать официальные делегации. Как планируется, перед приемом в Мар...
Политика
Кроме того, президент подписал Указ "О назначении государственных стипендий имени Левка Лукьяненко" украинским политзаключенным. Президент Украины Петр Порошенко подписал указ о присвоении украинского гражданства кинооператору Юрию Грузинову, преподавателю Киево-Могилянской бизнес-школы Михаилу Винницкому и главе администрации морских портов Украины Райвису Вецкагансу, сообщила пресс-служба главы государства. "На последнем заседании комиссии по предоставле...