В Новогродівці розпочався місячник боротьби зі СНІДом

В нашому місті розпочався Місячник боротьби зі СНІДом

До 1 грудня – Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом – в місті Новогродівка традиційно буде проведено місячник боротьби з цією хворобою. Цього року місячник проходитиме з 1 листопада по 1 грудня 2017 року. Місячник спрямований на підвищення рівня обізнаності населення з питань профілактики ВІЛ/СНІДу. Під час акції буде проведено комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації з поширенням ВІЛ/СНІДу в місті.Акція дасть можливість продемонструвати підтримку людей, які живуть з ВІЛ.Зазначимо, що станом на 1 листопада 2017 року на диспансерному обліку в кабінеті профілактики і лікування ВІЛ інфекції/СНІДу по м. Новогродівка перебуває 67 осіб, з них – 4 дитини.

Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти  і менш за все береже. Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І дуже хочеться, щоб воно було довгим та щасливим.  А це можливо тільки за умови міцного здоров’я.  І, щоб бути здоровим потрібно його берегти. Щодня, щохвилини,  особливо напередодні 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  ми повинні пам’ятати , що життя – найцінніше , що є в людини. Хто попереджений, той захищений! – Саме так говорить латинське прислів’я. З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн., життів. Більше половини нових випадків зараження ВІЛ реєструється серед людей віком від 15 до 24 років. Щодня у світі інфікується понад 6 тисяч юнаків та дівчат.  Нерідко це відбувається через незнання шляхів передачі ВІЛ інфекції і методів захисту від неї..  Уразливість молоді зростає через експериментування з алкоголем і наркотиками. Молоді люди, які вживають алкоголь і наркотики, у 4 рази частіше своїх однолітків мають випадкові сексуальні стосунки і у 2,5 рази частіше – незахищені сексуальні контакти. Вживання ін’єкційних наркотиків є основним шляхом зараження ВІЛ в Україні.

СНІД – це синдром набутого імунодефіциту - це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що забезпечують гомеостаз організму людини і захищають його від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Внаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба розвивається повільно, протягом 8 - 12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СНІДом. До цього часу СНІД залишається невиліковною хворобою.

Що таке цей ВІЛ?

Збудник ВІЛ-інфекції відноситься до групи повільних (ленті-) вірусів і входить до підгрупи ретровірусів. Кількість вірусу в крові має спеціальний термін - вірусне навантаження, воно визначає стан хвороби. З ростом рівня вірусного навантаження не спрацьовує контроль з боку імунної системи, що призводить до розвитку симптомів хвороби.

Шляхи інфікування

ВІЛ-інфікована людина - це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ-інфікованого разом з кров'ю, спермою чи виділенням піхви, або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини. Вірус передається:

• при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів, прямої кишки чи ротової порожнини вірус проникає в організм статевого партнера;

• через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

• дитині від ВІЛ-інфікованої матері - інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших - насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 8 - 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

СНІД не передається!

Хоча ВІЛ вражає весь організм, до цього часу не доведена можливість інфікування через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок в цих рідинах надзвичайно мала для зараження. Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря при чханні, кашлі, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом. Не треба боятись подати руку чи обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки. Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідання місць громадського користування - лазні, сауни, басейну, туалету. СНІДом не можна заразитись в громадському транспорті.

Визначити інфекцію можна:

- у відповідь на проникнення вірусу, в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.

- вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях при взятті на облік та оформленні на пологи.

Перебіг хвороби

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія ВІЛ-інфекції, і вона спостерігається не у всіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне потіння, збільшення лімфатичних вузлів. Продовжується недуга 2-3 тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі і може інфікувати інших.

Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років (8 і більше). Протягом всього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок, розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини чи ураження нервової системи. Хвороба тягнеться кілька років, людина виснажується і гине. Хоча ефективних ліків від СНІДу ще немає, проте розроблено так звані антиретровірусні препарати, які впливають на рівень вірусу в крові, знижують його і цим значно подовжують життя ВІЛ-інфікованих, зменшують число смертей від цієї хвороби. Самим найкращим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби, дотримання та застосування яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості.

Головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Таким чином, з'являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ та наркотиків для особистості та суспільства.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів.;

• сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні. За даними статистики 30 - 50 % осіб, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ отож, вірогідність інфікування надзвичайно висока;

• пам'ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;

• не застосовувати вже використані, брудні шприци та голки при введенні наркотиків. Для кожної ін'єкції слід використовувати одноразовий стерильний шприц та голку, а якщо це неможливо, то кип'ятити шприци багаторазового вживання чи промивати їх дезрозчином;

• важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.

Заступник головного лікаря

Новогродівської ЦМЛ                                                    Кондрашова К.А.

Новогродівка місячникборотьби СНІД
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
22 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Военнопленный украинский моряк, старший матрос катера «Никополь» Вячеслав Зинченко сидит в московском СИЗО «Лефортово» в двухместной камере с бывшим министром одной из республик Кавказа.«Молодой застенчивый паренёк. 20 лет исполнилось летом. Первым делом спросил долго сидеть ему ещё в этом «Лефортово». Расстроился, когда узнал, что в январе следствие скорей всего запросит у суда продление стражи. Говорит, хотел высшее образование получать по специальности...
Общество
В школе №7, назначенной опорной в Новогродовке, в рамках реконструкции подрядчик провел работы по демонтажу крыши и «заморозил» объект. Классы. спортзал и другие школьные помещения заливает водой. Реконструкцию школы начали в июне 2017 года. Около 500 школьников на время ремонтов перевели в соседнее учебное учреждение, которому приходится работать в две смены. По словам руководителя отдела образования Новогродовского городского совета Раисы Кухтиной, ответ...
Политика
Госкомитет телевидения и радиовещания Украины расширил список запрещенных в стране книг еще 26 изданий. Об этом сообщила пресс-служба Госкомтелерадио. Как стало известно, разрешение на ввоз книг из РФ не получили ООО «Центрпроект-Украина», ООО «Дресс Шоу», ООО «Етниктрейд», ООО «Форс Украина» и ООО «Издательство «Махаон-Украина». По данным Госкомтелерадио, в них присутствуют признаки пропаганды государства-агрессора. Отмечается, что под запрет попали детск...
Общество
На Объединительный собор, запланированный 15 декабря, прибудут более 40 архиереев Украинской православной церкви Киевского патриархата. Об этом сообщает спикер УПЦ КП архиепископ Евстратий Зоря. Священнослужитель отметил: «Немного более 40 архиереев, плюс еще по два (человека на каждого архиерея)». По предписанию Вселенского патриарха Варфоломея, каждый архиерей сможет взять с собой на Собор двух человек: клирика, монаха или мирянина. Следовательно от УПЦ ...
Политика
НАТО завершил передачу военного оборудования Украине во время визита президента Украины Петра Порошенко в Брюссель. Об этом сообщает источник, знакомый с подробностями поставки. По словам источника, обещание генсека НАТО Йенса Столтенберга было выполнено в тот же день. При этом представитель Украины при НАТО Вадим Пристайко отметил: «Да, проект по поставкам уже завершен». Кроме того, в НАТО сообщили некоторые детали о составляющих пакета помощи: «Коммуника...
Общество
Украинский десантник, который сфотографировался рядом с президентом Петром Порошенко с шевроном танковой дивизии СС "Мертвая голова" на форме, заявил, что считал символ - череп с костями - пиратским флагом. Об этом он рассказал в видеообращении, опубликованном на странице Десантно-штурмовых войск в Facebook. По словам военного, он "использовал шеврон по неосведомленности" и готов понести ответственность. Десантник принес извинения за использование символик...
Общество
Архиерейский Собор УПЦ КП большинством голосов поддержал кандидатуру митрополита Переяславского и Белоцерковского Епифания (Думенко) на пост предстоятеля объединенной УПЦ. Об этом сообщают три независимых источника. Как стало известно, 12 из менее 40 архиереев, участвовавших в Соборе, выступили против его кандидатуры. Отмечается, что митрополит Епифаний входит в ближайшее окружение патриарха Филарета, но он не получил единогласной поддержки собравшихся на...
Политика
Томос об автокефалии Украинской православной церкви вручит в Стамбуле Вселенский патриарх 6 января 2019 года. Такое заявление сделал архиепископ Евстратий (Зоря). По словам представителя УПЦ КП, предшествовать предоставлению томоса об автокефалии будет божественная литургия и совместное служение Вселенского патриарха и предстоятеля (поместной церкви) в Константинополе. – Потом будущему главе поместной православной церкви в Украине вручат томос, – рассказал...
Политика
Встреча президента США Дональда Трампа и президента РФ Владимира Путина невозможна до тех пор, пока Россия не вернет Украине корабли и не освободит пленных моряков. Об этом заявил помощник президента США по нацбезопасности Джон Болтон. Так, отвечая на вопрос журналистов в вашингтонском аналитическом центре, Болтон уточнил: «Я не вижу в обозримом будущем обстоятельств того, что такая встреча могла бы состояться до тех пор, пока корабли и экипажи не будут ос...