Основні аспекти проведення спеціальної перевірки на наявність корпоративних прав

26 квітня 2015 року введено в дію Закон України «Про запобігання корупції», яким визначено, що стосовно осіб, які претендують на обіймання посад, котрі передбачають зайняття відповідального чи особливо відповідального становища, та посад із підвищеним корупційним ризиком, проводиться спеціальна перевірка, зокрема щодо наявності корпоративних прав.

Механізм проведення перевірки наявності корпоративних прав визначено Порядком проведення спеціальної перевірки наявності в осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, корпоративних прав, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 23.03.2012 № 448/5.Згідно з цим Порядком спеціальна перевірка здійснюється шляхом пошуку відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань на підставі запиту відповідного державного органу чи органу місцевого самоврядування, до якого додаються копії письмової згоди кандидата на проведення спеціальної перевірки, автобіографії та паспорта.

Вказаним Порядком також передбачено, що спеціальна перевірка наявності в осіб корпоративних прав проводиться Міністерством юстиції України – щодо осіб, які претендують на зайняття посад у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади або в інших державних органах, крім їх територіальних органів чи підрозділів. Головними територіальними управліннями юстиції Міністерства юстиції України – щодо осіб, які претендують на зайняття посад у територіальних органах чи підрозділах центральних органів виконавчої влади або інших державних органів, органах влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністраціях, органах місцевого самоврядування.

Організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника (заступника керівника) державного органу, органу місцевого самоврядування або їх апарату, на зайняття посади в якому претендує особа. Так, після одержання письмової згоди претендента на посаду на проведення спеціальної перевірки орган, на посаду в якому претендує особа, надсилає до компетентного державного органу запит про перевірку відомостей щодо цього претендента.Форми запиту та згоди претендента затверджені відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 171.

Інформація про результати спеціальної перевірки, подається у семиденний строк з дати надходження запиту до органу, який надіслав відповідний запит.

Окремо слід зазначити, що статтею 56 Закону України «Про запобігання корупції» визначено коло осіб, щодо яких спеціальна перевірка не проводиться, а також посади, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища. Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків затверджено рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.06.2016 року № 2.

У зв’язку з прийняттям нового антикорупційного законодавства забезпечення надсилання до державних органів (їх територіальних органів) запитів про перевірку відомостей щодо претендентів на посади, призначення (обрання) на які здійснюється Верховною Радою України, а також організація проведення спеціальної перевірки в новоутворених державних органах до моменту утворення в таких органах відповідального структурного підрозділу віднесенодо повноважень Національного агентства України з питань державної служби.

Отже,при проведенні спеціальної перевірки слід керуватисялише чинним законодавством, зокремаПорядком, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів Українивід 25.03.2015 р. № 171 відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції».

Відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань

Розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації

Головного територіального управління юстиції у Донецькій області

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов