Реєстрація нерухомості за померлою особою

Реєстрація нерухомості за померлою особою

У вересні 2016 року постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни до  Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та врегульовано питання реєстрації права власності на нерухоме майно за померлою особою – спадкодавцем.

До цих змін, якщо право власностіна нерухоме майно на момент виникнення  підлягало державній реєстрації, то відсутність такої реєстрації не давала можливості оформити спадкове право. В таких випадках нотаріуси змушені  були відмовляти у видачі свідоцтва про право на спадщину і права спадкоємців визнавались в судовому порядку. 

Сьогодні законодавство дає можливість вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інформацію про право власності спадкодавця, що набуто ним за життя.

З метою подальшого оформлення спадщини, спадкоємці мають право подати заяву про державну реєстрацію  права власності спадкодавця,звернувшись до державного реєстратора в межах області, де розташоване майно та зареєструвати право власності за померлою особою. Також,  зареєструвати право власності за померлою особою  можливо у нотаріуса, який відкрив спадкову справу і це буде більш зручніше.

До заяви треба додати документи,що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно,  витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.

Державна реєстрація права власності на підставі заяви спадкоємця проводиться шляхом внесення до Державного реєстру прав на нерухоме майно відомостей про спадкодавця з обов’язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи.

В подальшому відомості, наявні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно будуть підставою для оформлення спадщини нотаріусом у власність спадкоємця.

Таким чином, прийняті новели законодавства  дозволяють спадкоємцям економити час та кошти.

Відділ взаємодії з суб’єктами

державної реєстрації

та підвищення кваліфікації

державнихреєстраторів

Управління державної реєстрації 

юстиція нерухомість
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію