Українка отримала ще одну міжнародну нагороду за своє відкриття у математиці

Українка отримала ще одну міжнародну нагороду за своє відкриття у математиці

Математику Марині В'язовській присудили премію SASTRA Ramanujan 2017 і приз у $10 тисяч

Математик Марина Вʼязовська, яка раніше отримала міжнародну премію Салема (аналог Нобелівської премії для математиків), отримала ще одну міжнародну нагороду за свій внесок у науку. Цього разу В'язовській присудили премію SASTRA Ramanujan 2017 і приз у $10 тисяч, повідомляє AIN з посиланням на Indian Express.

Премію SASTRA Ramanujan Prize заснували в індійському інституті SASTRA в 2005 році і кожного року вручають молодим математикам до 32 років за видатний внесок в галузі, якими цікавився індійський вчений Срініваса Рамануджан.

Нагороду та грошовий приз у розмірі $10 тисяч вручать Марині в рамках Міжнародної конференції з теорії чисел в університеті SASTRA в Кумбаконамі 21-22 грудня 2017 року.

Премію Марині В'язовській присудили за вирішення задачі укладання куль в евклідовому просторі, над якою фахівці працювали кілька століть, починаючи з 1611 року. Дослідниця знайшла рішення упаковки куль у 8-вимірному просторі. Раніше ця задача була лише для просторів із трьома вимірами і займала 300 сторінок тексту з використанням 50 тис. рядків програмного коду.

За цю працю українка раніше отримала премію Салема.

премія математик нагорода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію