ВР заощадила 3 млн грн за рахунок штрафів депутатів за прогули

ВР заощадила 3 млн грн за рахунок штрафів депутатів за прогули

Із заробітних плат народних депутатів вирахували близько 3 млн грн штрафів за прогули, заявляє голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

"Коли я очолив парламент, ця проблема (прогулів - ІФ) стояла дуже гостро, нині ситуація сильно змінилася. Проблема залишилася, але вона більше не загрожує нормальній роботі Ради. Думаю, ми цього добилися завдяки штрафам і публікації прізвищ прогульників. На штрафах заощадили близько 3 млн грн", - сказав він в інтерв'ю виданню "Фокус", опублікованому в п'ятницю.

Він навів як приклад парламент Норвегії, де, за його словами, вважається нормальною практикою, коли під час запитань до уряду в залі є небагато депутатів - саме ті, у кого є запитання до уряду.

"У нашому випадку п'ятниця — важкий день для голосувань. Цього дня ми проводимо годину уряду, зачитуємо депутатські запити, потім одну годину присвячуємо виступам із трибуни", — пояснив спікер.

"Тож ще раз наголошу: повністю проблему з відвідуваністю ми не розв'язали, але вона вже менш гостра", - резюмував він.

Як відомо, в пленарні п'ятниці вкрай рідко у Верховній Раді відбуваються голосування, оскільки в сесійній залі зазвичай є недостатня кількість парламентарів для ухвалення рішень. І вже традиційно на кінець пленарних засідань у п'ятниці в сесійній залі ВР залишається близько 50 нардепів.

гроші депутати ВР
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію